• Thriller

Samaritán (2022)

Naaaahodou!!! Dávám 75% a proč? Protože jsem konečně po delší odmlce viděl Stalloneho na plátně a na jeho věk i docela čilého nebo jsem mu to přinejmenším prostě věřil. Chvílemi jsem se cítil jak když koukám na film v jeho podání z devadesatek. Nečekejte nějaké úžasné story, prostě klídek, zlej a hodnej, hrdina co projde přes palbu kulek a padouch co získá nadpřirozené kladivo. Sem tam trochu přehrával herecký výkon ten malej kluk ale co no. Dá se říct že to celé měli takové hezké tempo. Jasně pár scének, které mohli bejt rozhodně lépe pojaté, viz třeba (sejdeme se na střeše po práci) kde se nakonec žádný trénink nekonal. Spíš to vypadalo jako trailer na nového Rockyho. Furt to ale nemění nic na tom že kdo nečekal litajici Avangers bude mile prekhapen. A Stallone opravdu musím uznat tentokrát nezklamal. Když si člověk uvědomí že je to už důchodce. Respekt ;)

Sirotek: První oběť (2022)

Tak jsme se přeci dočkali. Máme tu druhý díl filmu Orphan z roku 2009 :) takhle, kdo neviděl ať si určitě pustí jedničku a pak teprve tento díl. Příběhově se vracíme před následky celé jedničky. Ok, nebylo to zlé, nebylo to špatné ale oproti prvnímu dílu to už nebylo už tak vyšperkovaný. Na konci nenastalo už to veliké boom :O celá ta zápletka s tou família byla trochu klišé. Nic to nemění na tom že kamera, zvuk a taková ta atmosféra Esterky tu stále byla a je velmi povedená.

Orphan (2009)

Povedené drama/horror. Psycho Esterka se nám pěkně vybarví :D super nápad s pro mě osobně nečekaným zvratem na konci. Procentuální plus za Karla Rodena. V první polovině jsem si říkal co ta holčička ještě předvede. A v druhé polovině už jsem jen zíral. Nedávám čisté čtyři hvězdy ale těch 70% zaslouženě. Stopáž mi ani nepřišla dlouhá, uteklo to díky kvalitě a emocím doprovázený podobu celého filmu.

Soused (2021)

45% začátek, myslím tím úplný začátek vás donutí koukat, protože čekáte co se z toho vyklube. Ovšem postupem času, dvouhodinového ... Si odpovídate na vše sami a už jen tupě zíráte na stolkera v důchodu co má tendenci zachránit "slavného" herce co náhodou šel kolem hospody kam si náhodou došel dát kafe. Ze začátku se to i hezky poslouchalo ale pak už to tu šťávu ztracelo. Bylo tam hodně otazníků kdy jsem si prostě říkal ten dědek je jasnovidec? Jo a zde na csfd je zřejmě chyba, rozhodně se nejedná o komedii. Vůbec ani trochu. Je to čisté "drama".

The Gray Man (2022)

50% místy o trochu méně. Zbytečně dlouhý film o agentovi co se prostě všude prostřílí. Samozřejmě jedna z hvězd jde na celej střih alá Praha. Prostě je super vidět přestřelky, bomby a akční záběry kde česká policie litá do vzduchu. No ale tím to také končí. Akce a kulek lítající vzduchem tam je hafo ale jako celek je to nuda. A ještě k tomu prostě dvouhodinová. Závěrečná bitka není epická aby vás zvedla z křesla, takhle ... Snaha tu byla :) ende.

Černý telefon (2021)

65% líbilo se mi to! Narovinu kdyby do toho nebylo natlačený to duchovno a zůstalo to jen u čistokrevného únosu psychopatem bez nějakých hlasů mrtvých bylo by to na víc jak čtyři hvězdy. Nestalo se tak ale nevadí. Celá ta atmosféra, hudba, zvuky, styl kamery, herci se víceméně povedlo. Vůbec by neuškodilo ještě prodloužit stopáž a celé to víc rozvinout. Jak příběh postav tak celý ten útěk. Nedal bych tomu kolonku horor , doslova spíš jen drama/thiller. ;)

Denní směna (2022)

55% čekal jsem od toho víc. Určitě + za bojové scénky, obrovské + a vlastně celkové oživení byli ti dva bratři. Scéna s nima byla perfektní. A jinak taková prostě filmová slatanina, kde si říkáte proč na to koukám. Neodsuzuji upíry ani tyhle scifi bojovky alá John Wick, ba naopak. Jen prostě tady jelo tempo a pak bum najednou nuda a takhle až do konce. Od půlky hned za scenou s bratrama my to přišlo už tak celé nějaké "překombinované" ...

Švindlíř (2021)

35% a to jen pro to že tam je tématika hry "poker" sem tam občas vás zaujme jeho povídání na to jak se to hraje/nehraje a jinak absolutně o ničem a hrooozná nuda. Nemastný, neslaný. Herci jak když jsou v polospanku. A když čekáte že mezi to hodí aspoň nějakou pořádnou "kočku" která by to celé oživila a probudila tak tam hodí takovou která by o Jamese Bonda nemohla opřít ani kolo. Hrůza!

Joe (2013)

No nedávám jako úplně čisté tři hvězdy. Těch 50-55% , ono se to sakra snažilo a nebylo to úplně nejhorší. Jenže... No jinak, takže obsazení super. Příběh ušel. Jako tátu bych Nicolase určitě bral. No ale chyběl mi tu pořádný zápal těch emocí, to drama a celé takové to stupňování všeho. Drželo se to furt v nějaké střední linii. Často zde byli scény, který nedávali moc smysl ale z nějakého důvodu tam prostě byli daný. Konec mě dojetím nijak nepohladil. Udělat tomu takové to bum a bylo by to fajn ...

Contracted (2013)

Po přečtení recenze jsem se i těšil. Bohužel jsem čekal něco trochu jiného a přišlo zklamání. Nevím jak to celé nějak pobrat. V závěru jsem prostě viděl normální zombie film a jedním zombikem. Nechutný to občas i bylo ale spíš takový o ničem. Chování slečny když se měnila kord pak v závěru připomínalo chování zombíků z filmu Podivní. Za snahu vytvořit něco jiného/nechutného za práci maskérů, jinak nuda. 40%