• Thriller

Muž z Toronta (2022)

45-50% jedna z těch méně povedených "Hartovek" víc než vtipné spíše trapný. Neskutečně ohrané hlášky. Woody a Hart je dvojka co se k sobě prostě nehodí. Začátek úplná traparna. Jen ten konec cca 20 minut to zachránil. Obsazení super ale né v tehle kombinaci. Nápad zajímavý ale špatně uchopený. A komedie? Ano ale jak zřejmě pro koho. Rozhodně Hart exceloval v lepších...

Žena v okně (2021)

45-50% Ten film měl naději. Mám toto téma rád kord když se povede dobře natočit. Jen zde mi přišlo že to bylo celé nějaké překombinované. V závěru si říkáte co teda vlastně byla fikce a co ne, kdo teda opravdu je vrah a kdo ne... Nebo je to blázen. Jasně verdikt vám řeknou ale v průběhu filmu tam bylo tolik motanic že to vlastně začínáte i vy samotný nechápat. Jinak nápad dobrý, pár měsíců zpět jsem viděl něco podobného tam taky měla hlavní protagonistka agorafobii ale to bylo , vizuálně a příběhově o trochu lepší. Zde i hodně věcí nedávalo moc smysl a hlavně psycholožka samotná za mě nic moc herecký výkon.

Loft (2014)

45-50% a dost. Snažilo se to co nejvíc zamíchat karty tak aby jste v tím měli totální bordel a do poslední fáze netušili a hádali. Jenže ono se to jako celek vůbec nepovedla. Snaha o to aby jste si řekli wau, to jsem nečekal. Ano ta tu je ale nebylo to takové to vyvrcholení, prostě nudné hmm to jsem nečekal. Chyběla tomu ta pořádná dramatičnost. To tempo. Fungovalo to tak že prostě čekáte jak to dopadne a kdo co a kdy ... Bez nějakého většího zájmu. Chyběl tomu prostě po dobu celého filmu ten pořádný dynamit.

V měsíčním světle (2019)

45% max :) ono se to snaží udělat něco velkolepého ale přitom taková kravina ... kdyby to celé nebylo dané do Scifi režimu tak by to bylo teda mnohem lepší , proč prostě nejde udělat seriová vražedkyně v normalní době bez nějakeho cestovaní z budoucnosti ... prostě ne no ... neříkám že to bylo celé špatně , ale cpát do něčeho co mohlo opravdu krasně fungovat , prostě něco na víc není vždycky nejlepší cesta ... posledních 15 minut už jsem klepal nohou o zem a těšil se na konec abych mohl jít spát ...

Marťan (2015)

70% :) nejsem uplně největší fanoušek filmů na toto téma , takže to nedokážu zřejmě ohodnotit jako ti kteří žijí vesmírem, já to beru jako film kde se jedná o zachranu člověka z místa A do místa B ... což bylo povedené a samozřějmě totalní nával emocí byl , hlavně konec, to i tu slzu jsem uronil ... tady u těch filmů je ohromná škoda že víte jak to prostě skončí jen čekáte jakým způsobem se ten radostný závěr bude hnát. Povedený byl i ten začátek po celé katastrofě, kdy jste měli možnost jako diváci pozorovat psychický stav přeživšího a jeho radostné pocity z vypěstovaných brambor na marsu .)) myslím si že by to celé šlo mírně osekat z více jak dvou hodin ... ale chápu že tam muselo bejt od všeho trochu ...

Polar (2019)

Boží!!! :) 80-85% a u pár scének snad i víc ... pár detailů jako zbytečně dlouhá stopáž, který místy byla až moc tahavá ale jinak strop prostě .) Hitman, John Wick v podaní Mads Mikkelsena ... Doslova a dopísmene na konci zmtvývstání. Celý ten konec už byl (nečekaný) puntík na závěr. Tady není ani co moc psát. Brutalita, Akce, Erotika, Mads prostě perfektní ... Knoxville mohl teda dostat o trochu delší scénu aspon o pár ehm vteřin :D ale i tak, byl tam ? byl ! :D Bylo by super dostat pokračování tohoto filmečku .) kord když konec zůstal tak trochu otevřený respektive připravený na další díl ...    Mads Mikkelsen přijde mi že ten člověk může hrát kdekoli a cokoli a bude prostě na vrcholu ! :)

Viník (2021)

Neviděl jsem původní film , takže hodnotím čistě tento remake :) no a nic moc teda ... hvězda za obsazení a druhá za chvilkový pocit dramatu ... 45-50% více dát nedokážu, celé to působilo hrozně chudě/nudně. Problém je ten že od půlky filmu už jsem koukal z donucení prostě abych věděl jak to skončí. Pokud se jedná o film na toto téma, tento příběh kde vlastně máte jednu osobu se sluchatkem u ucha tak očekávám pořadný ale pořadný drama, dávku emocí v takové míře že vám nebude chybět ta veškerý akce tam někde venku ... nestalo se , nevadí , snaha byla .) a u té to končí .. :)

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Věřím že hodnocení a recenze které zde jsou psané v negativním podání jsou hlavně od těch kteří zřejmě čekali svojí 40 minutovou dávku znasilňování jako tomu bylo doposud. Zde se tak nestalo, nečekejte žadné řádění na křehké dívce. Tady příběh směřuje tam kde skončil u prvního dílu z roku 2010 :) což mě docela i potěšilo, vřele doporučuji pustit si jedničku a hned na to trojku .) již psychicky narušená slečna se rozhodla vzít zákon (děravý systém) do svých dlaní a mstít se i za ostatní dívky. je zde krev, další useknutý penis a dávka násilností ... samostatně by to dostalo 50% ale vzhledem docela povedené návaznosti na jedničku dávám stejně tak jako předtím 55% :) a tímto celá tato serie končí, čtvrtý díl který je remakován na film z roku 1978 vidět nepotřebuji a nechystám se na něj, leda že by vyšla pětka navazující na dvojku .) :D

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Dokopal jsem se tedy i k druhemu dílu abych měl s čím porovnavat ten první , zde se stalo to že první polovina filmu už šla uplně doprdele ... více sadismu , více brutality ... takže jsem byl rád a těšil jsem se na okamžik kdy přijde ta očekávaná pomsta, která zde přinešla vlastně to samé co v jedniččce. Až na změnu lokace a snaze změnit i pointu nepřinesla vůbec nic nového. Neříkám že druhá polovina filmu nejela ve stylu SAW ... to poteší ale jinak kde nic tu nic :) dal bych uplně stejné ohodnocení jako jedničky, kdybych jedničku neviděl ... ale stejnému brčálu stejná čísla nedám. 45% :)

Plivu na váš hrob (2010)

Takhle, neviděl jsem původní film z doby chleba ... OK :) první polovina filmu je jen bezduché znásilňování jisté spisovatelky v chatě. Věřim že někoho nadchne první půlka víc než ta druhá , já to tedy mám naopak ... přežil jsem 40 minut a přišlo potěšení v podobě pomsty, které během okamžiku připomínalo SAW v levném provedení. (co dům dal)  Mé hodnocení patří tedy spíše druhé polovině filmu a dávám čistých 55 % :)