• Romantický

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Strašně, strašně, ale opravdu strašně špatný, nelogický, na mnoha místech tak blbý, že jsem vyprsknul smíchy a posléze přemýšlel, co si hrdna/ka šňupnul/a, že se chová jako naprostý kretén/kráva. Tohle je prostě megamix naprosté marnosti, trapnosti a ... tak mě napadá, možná to je pro děti a mentálně zaostalé jedince, kteří ještě ve 40 bydlí u matky. V tom případě beru zpět ODPAD a dávám jednu malou, ale fakt malou hvězdu.

Pod sluncem tma (2011)

Těžko hledat vyblejskanější nastavené zrcadlo všem Člověkůb v plísni a podobně. Takhle to prostě funguje. Afrika se z drtivé většiny nechce učit. Chce aby jí bylo pomáháno a i tyto plody dokáže rozšlapat. I kdyby jim tam svět vybudoval Manhattan, udělají z něj za pár desetiletí slum. Kdo nemá představivost, ať si zajede do Indie, jak to tam vypadá po 70 letech od vyhlášení nezávislosti....

Bourák (2020)

Film, který bude jednou známý... obzvláště na Šluknovsku. Je to děs.

Cheza je jen jedna (2020)

Takhle nějak by se měl dělat dokument, který nenudí a u kterého prostě neusnete. Luďanovo komentář má hlavu a patu a jeho hlas do toho sedí jak prd*l na hrnci. A to nemluvím ani o tom, že jsem se tam asi na 0,98 vteřiny mihnul a proto je na čase mi začít říkat PANE!

Legenda jménem T-34 (2018)

Chtěl jsem tento film rozcupovat na tisíc a jeden šrapnel, protože to je taková směs nelogičnosti, klasické ruské udatnosti, německé naivity, nesmyslnosti.... Ale pak jsem si uvědomil, že jsem se bavil. Souhlas, to CGI bylo trochu jako z WoTka, ruské hrdinství a láska k vlasti sahala až ke kníru samotného Stalina, ale jako oddychovka to fungovalo. Stačí vypnout půlku mozku (pozor, před volbama nezapomenout zase zapnout) a je s toho příjemný večer. Že bych to zrovna doporučoval, to se říct nedá, ale hanit to nebudu.

Grimsby (2016)

Ano je to za hranou, je to místy až trapné, ale nepamatuju se, kdy jsem se u filmu takhle dobře bavil a řval smíchy.

Gravitace (2013)

První spánek mě přepadl někdy v 15. minutě - OK, to se někdy stává, takže druhý den jsem tomu dal další šanci... Stává se Vám někdy, že jedna drobnost Vás donutí koukat se na celou věc z jiné perspektivy a že najednou je všechno krásné, nebo naopak absolutní zhovadilost? Tak u tohoto filmu se mi to stalo ve chvíli, kdy statečná Sandra drží Clooneyho, kterého něco obrovského táhne v té beztíži od ní a on se rozhodne se "odříznout". V tu chvíli jsem pochopil, proč se to jmenuje Gravitace a proč to bude patrně absolutní píčovina. Jedna hvězda za rendr vesmíru, druhou jsem chtěl dát za Sandru ve spoďárech, ale takhle oblečená taky nemohla být a tak jsem jí odmazal. Těch nepřesností (čti: úplných nesmyslů) je tam celá řada. Za mě slátanina.

Psi, chcete žít věčně? aneb Peklo u Stalingradu (1959)

Asi nejhorší filmové zpracování Stalingradu. Stalingrad z roku 1993 také ukazoval pohled z "druhé strany" ale tohle mi přijde jako výsměch. Němci si tam pomalu odtrhují od huby, aby hladoví Rusi měli co jíst a jejich ohleduplnost je tak přehrávaná, že to bije do očí. Ti dobří Němci jsou stateční a lidští, zatímco ti zlí (vlastně je jen jeden) je zbabělec a fanatický nacista. Je to, jako by současné dění v Německu točila Merkelová.

matka! (2017)

Vezmi Rosemary má děťátko, do toho zamíchej Starý zákon a přisyp drobet Tarantina. Pak si nasyp do rypáku nadlimitní množství LSD, seber psací stroj a do konce rauše do něj mlať. Výsledkem bude scénář k tomuto filmu. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy odešel z promítacího sálu na cigáro a koketoval s myšlenkou se tam už nevrátit a místo toho si dát v baru drink.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Tohle nejde. Ani po litru vodky, ani po kvalitním jointu. Tohle je odpad odpadů.