Medvídek (2007)

Už mě unavuje sledovat "velko"výrobu filmů v Čechách. A snažit se najít v každém filmu nějaké moudro či filozofično. Protože tam musí být - když je to takové jinak o ničem. Spousta filmů si na něco hraje a kritikové pějí ódy, protože je to jejich chleba. Jarchovský se vyčerpal už v Pelíšcích a teď se marně snaží chytit druhý dech. Hřebejkovy výtvory připomínají sinusoidu - ikdyž teď je nějak dlouho dole. Nejsem tímto filmem osloven a ani jej nijak zvlášť nemohu nikomu doporučit. Odnesl to Medvídek, ale podobně se stavím ke spoustě filmů poslední doby u nás natočených. Jen jsem neměl sílu jim udělit hvězdy, natož dát komentář.

Beowulf (2007)

Je neskutečná škoda, že potenciál příběhu, obrazu a hudby byl pohřben topornými, trhavými pohyby digitálních postav, nepřesvědčivým texturováním obličejů a "neživých očí". Jestli to měl být drahý experiment - tak tudy zatím cesta nevede. Pokud to měl být hotový film - pak je to smutné.

Krvavá sklizeň (2007)

No, mně to nepřipadlo jako úplně špatný film. Námět je neotřelý, herecké výkony v normě žánru. Jen z toho šlo vytěžit podstatně více - a to je škoda.

Casino Royale (2006)

Je to vlastně první "bondovka", která mne od začátku zaujala. Parkourová honička je nepřekonatelná a dechberoucí. I napětí a humoru je právěakorát. Jen ten závěr je malinko jakoby ohraný nebo co. Nebýt poklesu ke konci, dal bych 5.

Maska zrcadla (2005)

Neuvěřitelná férie barev, tvarů, obrazů, nápadů a masek. Příběh je takový spíše pro děti, bez jakýchkoliv komplikací. Vypnout zvuk, mozek a sledovat jen tu vizuální nádheru. Super.

Uneseni (2006) odpad!

Tak ubohou sračku jsem dloho neviděl. Děj jde po jedné a jasné linii, bez jakýchkoliv překvapení, herecké výkony ubohé, masky slabé... Co dodat - kdo nevěří, ať si zkazí hodinu a půl života. Fakt, nestojí to za to.

V moci ďábla (2005)

No pokud je to založeno na skutečných událostech, tak potěš... Atmosféra je solidně stupňována až do mraziva, výkony Laury Linney stojí také za pozornost. Myslím, že mohu s čistým svědomím doporučit komukoliv.

Poslední skotský král (2006)

Nevím, nakolik film vychází ze skutečných událostí a kolik je fikce a domněnky o tehdejší situaci v Ugandě. Jestli měl šokovat - tak mne nešokoval (to mne vždycky překvapí více Gillian Anderson bez rezavého mikada...). Nejsem z těch. kdo by ronil slzy nad situací v Africe, koneckonců takových filmů jsme viděli desítky. A pokud pomineme prostředí, stává se příběh doktora Garrigana epizodkou prosťáčka, který se zašmodrchal ve velké hře. Nebýt výkonu Foresta Whitakera, za kterého hvězdu přhazuji, asi by to ani nestálo za sledování.

Saw 4 (2007)

Není to už vtipné, ani hrůzné, ani logické. Je to jen tentýž příběh opakovaný posté a každý vypravěč si něco přidá, nebo něco zapomene. Špatně se orientuje v ději a postavách, není nic obzvláště překvapujícího, neřku-li šokujícího. Pro příznivce žánru a serie to asi bude skousnutelné, ti, co neviděli předchozí díly, zůstanou s pusou otevřenou (nikoliv úžasem).

Oni přicházejí (2002)

Ale nebylo to vůbec špatné... Karty sice byly na začátku rozdány zcela jasně, ale atmosféra byla místy dost hustá. Prakticky bez jakýchkoliv efektů solidní horor, kterému možná chybí jeden či dva překvapivé momenty.