Lekce umírání (2007)

Teď jsem to chtěl okomentovat, a zjišťuju, že jsem ten film už kdysi viděl... Byl mi nějak povědomý, ale v paměti nezůstal - to asi o něčem hovoří.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Jasné od začátku do konce - ambiciózní pokřivený senátor, spravedlivá a rovná novinářka, hrdinní američtí vojáci... A za ručičku nás dějem provází Robert Redford - abychom chápali všechno tak jak máme... No taková je Amerika.

Stalo se (2008)

Nudné a ploché - bez jakých koliv emocí. Ještě, že to trvá jen 90 minut - i tak je zřejmé natahování děje. Přestože základní zápletka je vcelku použitelná a dalo by se na ní stavět, nestalo se tak... O nelogičnosti chování hrdinů se rozerpisovat nebudu - je to totiž do očí bijící.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Když se stává děj nezajímavým - objeví se replikátor. Tentokráte i špatně animovaný a texturovaný. Jasně - jde o videofilm, ale tuto kvalitu bych očekával tak před deseti lety. Příběh je fádní, akce nudné – prostě odpovídající závěr... Začátek celé série sliboval hodně - byly tu neomezené možnosti, co se scénáře týče. Bohužel scénář je tím, co Stargate pohřbívá s každou další řadou hlouběji a hlouběji do bahna podprůměrnosti. No, snad ještě pár dolarů půjde vyždímat - do toho boys!

Šepot (2007)

No, mně to celkově nepřipadlo nijak špatné. Hlavně jsem se nenudil.

VALL-I (2008)

Málokdy dávám 5, ale teď musím. Druhá část filmu už není tak zábavná a originální jako první, ale stále je nadprůměrná a pořád je na co se dívat. Je to sice film pro děti, ale dospělí jej také zhltnou jako malinu. Je úchvatné, jakou mimiku lze vytvořit v plechovém obličeji, nebo na černobílém display. Děj filmu je sice jednoduchý, ale pokud budete sledovat všechny detaily obrazu, budete unešeni. To není Toy story, nebo Život brouka, kde se vše zaměřilo na pár hlavních postav. Tady je precizně vymyšlený a dotažený každý detail pozadí. Zkuste se jen bavit a pak vás Wall-e nemůže zklamat.

Výheň (2007) odpad!

No tak to už je teda opravdu moc! Podle mne má horor nějaká pravidla, a pokud ta se nedodržují, tak se jedná o totální ubohost. Podle mne v hororu umírají lidé, kteří si to více, či méně zaslouží (bydlí na indiánském hřbitově, lezou tam. kam nemají, jsou příčinou toho, že se děje něco "hororového", popřípadě jsou to američtí studenti, kteří si zaslouží chcípnout vždy). Tady umírá zrovna ten, kdo se namane - vinen nevinen - co z toho. Mělo by být pochopitelné, proč se děje něco "hororového" - tedy příčina (přečtení formule, neuznaný dement, kousl mne vlkodlak, anebo - jsou na plátně američtí studenti). Tady, když se dojde do okamžiku, kdy je třeba, aby divák pochopil příčinu všeho dění, uchýlí se režisér k jakési hromadné halucinaci, v rámci níž je nám promítnut flashback se základní zápletkou - prostě ubohost a ztráta času. fuj

Horší než smrt (2007)

Ano - toto očekávám od britské komedie. Černý, suchý humor, paradoxní situace a jejich samozřejmé řešení. Doporučuji.