• Pohádka

Běžící muž (1987) odpad!

Přečtěte si knihu a pak nemůžete dát tomuhle filmu, který je "jakože" podle té knihy nic jiného než odpad.

Havel (2020)

No, průměr. Z historek chce být poskládaný obraz Havla, ale je z toho spíš nudící a pravdě neodpovídající podivná koláž. Hvězdu navíc jsem přidal za to, že jakýkoliv film o Havlovi (jakákoliv zmínka) přivádí k vzteku tupé soudruhy a/nebo lopaty, jako je zde například nějaký Vikki. Za každý infarkt podobných zoufalců si zaslouží tvůrci kredit.

Žraločí tornádo 6 (2018) (TV film) odpad!

Člověku, který tomuhle dá čtyři nebo pět hvězd, by měli zakázat přístup na internet a zavřít navždy na psychiatrii.

Pod vodou (2020)

No... hlavně začátek dobrý, šlápne se na plyn a jede se. Pak se tam hodí neutrál a chceme dojet k vychtěnému konci. 50%, zaokrouhleno na tři hvězdičky za - snahu, podvodní koncept, kterých je pořád málo a za herce, kteří dělají, co můžou. Antihvězdy za neskutečné kopírování Vetřelců, Propasti, Interstellaru a kdovíčeho ještě, a taky za ten "geniální" a už stokrát použitý nápad vyvolat tajemno mizerným střihem a švenkující kamerou. Nemělo se to jmenovat Underwater BlairWitch?

V síti (2020)

Jak už napsalo více lidí - Klusák se - zase jednou - stylizuje do role učitele, který poučuje děti o dobru a o zlu. Ještě otravnější je marketingová kampaň filmu, která trvá už asi rok a to ve smyslu "to musíte vidět, naprosto zásadní téma, to tu ještě nebylo". Zaprvé to tu už bylo xkrát a lépe, a zadruhé dokument je celkem nudný a nepřináší nic nového ani objevného. Herečky i neherečky dělají, co můžou a zaslouží si respekt.

Rambo: Poslední krev (2019)

Zklamání. Proti čtyřce sešup. Na nabušený akčňák (jako třeba čtyřka) málo akce a na pokus o psychologickou sondu nebo co to je... to nemá. Inspirace Sicariem evidentní, ale nepovedená. Tři hvězdičky, a to ta jedna navíc jen za vzpomínkové titulky.

John Wick 3 (2019)

Ale jo, to šlo. Výrazně lepší než dvojka. Přistupoval jsem k tomu skepticky, právě kvůli dětinsky přehnané dvojce, ale tady se trochu umírnili režiséři i scénáristi. Samozřejmě nečekejte od toho nic jiného než akční střílečku (a sekačku) s mysticko-konspirátorskou omáčkou, ale ve své kategorii vysoká kvalita.

Zkratka ke smrti (2009)

Podprůměr ve všech kategoriích. Jo, trocha atmosféry tam je, ale to natočí při hororu i paní uklízečka - trochu lesa a tmy, utíkáme, dramatická hudba, pozor, vražda! A jak to u slabých filmů bývá, zkusíme ho zvyjímečnit hrozně "originálním" koncem, tzn.vymyslíme si jeden zvrat, pak druhý a třetí a pak to celé zamícháme.

Dítě z Marsu (2007)

Hodně důležité je tady znát žánr - ne, tohle opravdu není komedie, je to něco jako rodinné melodrama. Takže pro rodiče určitě zajímavé, někde dojemné, ale snaží se to dojmout a poučit až moc. Nedá se tomu věřit. Ale určitě je to aspoň zajímavý film, moc podobných neznám.

Úniková hra (2019)

Nuda. Není to originální, není to napínavé, není to dost gore ani dost vtipné, nic. Všechno už tady bylo mnohem lépe. A ten trapný konec to celé zabije.