• Pohádka

Blok 99 (2017)

Ne, fakt ne. Tohle by mohla být bomba možná tak v osmdesátých devadesátých letech, teď to zaostává ve všem, nedá se tomu věřit ani psychologie postav ani ty efekty, ty jsou jak z italských laciných hororů. Velké zklamání.

Zabiják & bodyguard (2017)

Výborná jízda. Dostanete přesně to, co se slibuje, takže akční komediální oldschool s hrdiny, kteří samozřejmě zvládnou vždycky všechno. Souhlas s tím, že je tam zbytečně moc tlačená ta romantická linka a že i Salma Hayek hraje něco, co ji nesedí, ale ta je tam celkově tak pět minut. Hlavně se nenechte odradit od sledování chlapečky, kteří se tady chlubí tím, že se ani jednou nezasmáli anebo že už jim není dvanáct let :-).

Kong: Ostrov lebek (2017)

Souhlas se Slasherem (mj.), co máte sakra zase za problém? xD Nadprůměrná fantasy akce, dobří herci, dobré efekty, CGI velmi slušné, Covenant by se mohl učit, dobrá atmosféra (režie) hned od "příletu". Ano není to originální, ano není to Predátor - ale to někdo opravdu čekal?? Zasloužené čtyři hvězdy.

Přání smrti (2018)

No jo no, Eli Roth prostě není dobrej filmař, to jsme věděli. Člověk tomu chce fandit, chce fandit těm hodným, co vyřídí ty gaunery, ale jde to těžko. Chybí tomu lepší scénář, režie, atmosféra. Prostě akční béčko, odpočinková střílečka, a protože jsem tomu fandit chtěl, tak jsem těch 50% zaokrouhlil na 3 ***.

Polar (2019)

Je to béčko, ale dobré béčko. Samozřejmě lepší než John Wick, protože se to nesnaží tvářit hrozně vážně ani mysticky, ale dělá si to srandu. Bohužel kromě MMikkelsena, který utáhne asi cokoliv (a kohokoliv), další postavy (kromě jedné) nemají prostor anebo už vůbec ne Mikkelsenovo charisma.

MOST! (2019) (seriál)

Povedená věc. Vtipná. Samozřejmě dost stereotypů, ale i z těch si dělá srandu. A seriál se nelíbí zasloužilé soudružce Spáčilové, což už je jasný důkaz toho, že na něm musí být něco dobrého.

Důvěrný nepřítel (2018)

Přesně jak napsal Oktavianus, krást se nemá a už vůbec ne z něčeho tak dobrého, jako jsou Simpsonovi. Dávám jednu hvězdičku, ty čtyři zbývající někdo ukradl.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

A jéje, diváci TV Barrandov už tu rozdávají odpad ještě předtím, než je film vůbec v polovině. S povinným dodatkem o tom, kolik tohle stálo a že tu ČT opravdu platit nebudou. Takže ve stejně relevantním duchu (Soukupové použijí slovník cizích slov) dávám pět hvězd a soudruzi všech zemí, vztekněte se xD

Sicario 2: Soldado (2018)

Bohužel výrazně slabší než jednička, a to kvůli scénáři. I ostatní "řemesla" jsou o něco slabší, ale ten děj a hlavně závěr sráží dvojku tak, až mně je to líto. Pokud si nechcete kazit dojem z celého Sicaria, odejděte dvacet minut před koncem. 50%

John Wick 2 (2017)

Výrazně slabší, než jednička. To, co minule fungovalo, tady už ne. Nejhorší jsou pokusy o realističnost, jakože ty boje jsou opravdu drsné, ale stejně zabijete sto těch ´zlých´ za sebou a když do vás najede v plné rychlosti auto, tak to opravdu bolí, ale za minutu už v pohodě. No a druhé, co už nefunguje, je ten pokus o jakousi mystičnost, že když přijdete na jisté místo a jistému člověku řeknete jistou formuli, tak se něco jistého stane. To může fungovat jednou, párkrát, ale ne dvacetkrát až k sebeparodii.