The Final Table (2018) (pořad)

Ó dió ... asi starnem, lebo ak by mi niekto pred piatimi rokmi povedal, ze budem pozerat desat hodin nejaku kulinarsku show, tak ho nako .. poslem niekam. Lenze tu smekam nielen pred neskutocnou scenou, kamerou, dokonca vybornou hudbou... smekam aj pred tym, ze sa podarilo dat dokopy teamy ludi, kde to ludsky naozaj funguje a kde nie je tazke mat svojich favoritov po druhom dieli. Samozrejme, toto je vysledok velkej skoly americkych show, ale zaroven clovek nema pocit, ze pozera nieco nutene vyfabrikovane a zaroven, ziska aj prehlad o sucasnych trendoch v roznych narodnych kuchyniach sveta. Za mna jo a este raz jo. Tesim sa na druhu seriu.

Pán času - Rosa (2018) (epizoda)

Sakra, tak toto ma normalne dojalo. Clovek caka, ze na zemi budu zase robit sarapatu nejaki mimozemstania a ono je to trochu inak. Velmi grandiozny prostrednik vsetkym, ktori nedavaju rasove zlozenie spolocnikov okolo doktorky a fakt, ze je v tejto serii doktorom zena. Bam!

Pán času - The Woman Who Fell to Earth (2018) (epizoda)

Milujem predchadzajucich "Moffat" doktorov, vazne jo. Ale pilot s novou doktorkou bol tak fresh a punchy, ze odpustim aj nie az tak silny scenar. Uzival som si hlavne to, AKO to vyzera, ako to znie (hudba ala Ben Frost miestami prekvapila) a nemozem si pomoct, aj genderovo a rasovo vyvazeni spolocnici su mega.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Jo, jo a este raz jo. To je tak, ked si scenarista ubali nieco kvalitne a humor proste vo filme vychadza a cele je to take uvolnene a take, ake to ma byt. Jumanji, kto by to bol povedal.

Lék na život (2016)

Ano, vyzera to krasne.. peniazmi sa nesetrilo a je to vidiet v kazdom zabere (skoro). Co ale zamrzi je to, ze cloveku pri sledovani chyba akakolvek katarzia, tak ako v pripade Shutter Island, ku ktoremu je film prirovnavany. Vyborne sa na to pozera, nie je potrebne to vidiet dvakrat.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Toto bolo velmi prijemne prekvapenie. Velmi velmi slusna atmosfera, dobre zvoleni herci, a ak sa vam nedviha zaludok z pitiev, tak je vyhrane. Viac takychto komornych, ale ucinnych filmov.

Valerie a týden divů (1970)

Nieco tak pedo-lesbo incestne som nikdy nevidel a myslim, ze nic tak pedo-lesbo incestne sa neda natocit krajsie, nez je to v podobe tejto fantazie.

Apostle (2018)

Je zaujimave sledovat, ako sa gore stava mainstreamom na Netflixe. Ak mate radi vnutornu krasu a detailne zabery na modifikacie tela, a vela krvi, je to film pre vas. Hodnotim priemerom, pretoze v pribehovej rovine som nedostal nic vynimocne, ale co chvalim, je celkove spracovanie, vyprava, kamera, dobre zvoleni herci. Proste poctiva praca vsetkych zucastnenych.

Maniak (2018) (seriál)

Mozno je to mojim zivotnym rozpolozenim a mozno nie ... ale strach z toho, ze toto bude skor vizualne samoucelna jazda pre oci a hlavu, sa rozplynula po par dieloch a dojimave finale (na niekolkych urovniach) to len potvrdilo. Urcite sa nenechajte odradit prvymi dvomi dielmi, mnohe potom neskor prekvapi, potesi. Skvely vizual, skvely pribeh, prekvapivo vyborna hudba a velka porcia ludskosti. Za mna fakt tych 5.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Priznam sa, ze film som si pozrel hlavne kvoli hudbe: spojenie O'Malley-ho zo Sunn O))) a Johannssona, to je mokry sen kazdeho fanusika Michala Davida. Nechcem popisovat to, co sa deje na platne/obrazovke. Je to jeden obrovsky trip v lesoch, krasne farebny, a krasne zvrhly. ... PS1: Konecne film, kde mi nielen Nicholas Cage nevadil, ale sa tam rovno hodil. PS2: Po filme je mozne si pustit OST k filmu, ale ja odporucam EP Ruin od Sky To Speak. Smakotka :)