Bez zvláštních znamení (2020)

Strhující příběh, kterej provede diváka nicotou Mexika a ukáže mu, že v takovym pekle fakt asi žít nechce. Už ho ale neprovede napříč škálou emocí, který by jste u podobnýho filmu čekali. Režie je mdlá, díky čemuž i na ploše hodiny a půl dokáže film nudit. Ovšem čím blíže konci jsme, společně s nečekaným dramatickým rozuzlením, tím hlouběji pod kůži se dostává. To už je ale moc pozdě! Pro hlavní postavu emocionální jatka, pro diváka tíživá nuda.

The Wanting Mare (2020)

Film, kterej diváka nikdy nenechá nahlídnout do hloubky svýho světa, přestože je zajímavější než příběh, jenž nám vypráví. Chápu ale všechny limitace pramenící z nízkýho rozpočtu, v jejichž mezích se podařilo natočit působivou fantasy s neotřelou vizí, plný prazvláštní atmosféry a těžko uchopitelných emocí. Tak trochu z jiný reality.

Bílý tygr (2021)

O tom jak Slídil utek z Chatrče a k bohatství přišel. Je to ale nuda, chybí tomu živelnost, styl a výraznější režie. Na druhou stranu je dobře, že si Indové odpustili všechny svoje filmový trademarky a ukázali nám špínu a sociální selhání střízlivýma očima. Na jedno shlédnutí naprosto v pořádku, ale o den později už nebudete vědět, že jste to viděli.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

S odstupem času druhá projekce ukázala následující: King Arthur je neuvěřitelně funkční a našlapanej blockbuster s neskutečnou kamerou, fantastickým soundtrackem, dynamickým střihem a s živelnym režijnim stylem Ritchieho. Je to hravý, moderní, zábavný a šíleně utržený ze všech řetězů. Už to chtělo jen "Rko"!

Vykopávky (2021)

V určitých chvílích mi to připadalo, jako by kameraman chtěl být Emmanuel Lubezki a režisér Terrence Malick, hlavně pak v závěrečných minutách. Pak jsem si uvědomil, o kolik lepší by to bylo, kdyby to natočili právě oni dva. Takhle je to jenom jednoduchý, nicneříkající, ale zároveň koukatelný a neurážející drama, který ovšem nebudí žádný velký pocity, žádný velký emoce.

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda) odpad!

Dno český filmový/seriálový produkce, která opět a víc než cokoliv v poslední době ukazuje, že nemáme a nejspíš ani nikdy mít nebudeme scénáristy s nápadem a režiséry s vizí. A tak sledujeme, kterak si banda netalentovaných tvůrců vydělává na živobytí bez jakýhokoliv zápalu nebo snahy. Kameraman si neumí vyvážit ani gimbal, důsledkem čehož se mu stabilizátor při chůzi klepe, jak kdyby to točit Greengrass, nemá smysl pro kompozici, nasvícení scény, natož pak třeba pro colorgrading. Renč se ztratil ve svý hlavě, když se snažil vybavit kriminálky ze 60s, a tak to nejspíš režiroval po slepu. Hudební skladatel do toho pouští soundtrack, kdy se ani jeden track do scény nehodí a nevytváří emoce ani atmosféru. No a stříhač podle mě použil Windows movie maker. Filipe, ty tvoje kecy z ČT, že jste to točili na moderní foťák, se kterým se všude vejdete a že podporujete moderní technologie a snažíte se je do svý tvorby implementovat, nijak nekorespondují s tím, co jste do tý televize poslali. S bráchou jsme před dvaceti lety s nulovým rozpočtem točili kvalitnější filmy a do televize to neposílali... bylo nám děvet a dvanáct! Kokoti!

Uteč - schovej se - bojuj (2020)

Céčkovej výplach, ve kterym Thomas Jane běhá po škole a snaží se při tom vypadat jako John McClane? Ne! Civilní, nekompromisní, poměrně realistický a hutný drama o bandě idiotů s puškami v rukách, kterýmu podráží nohy až finále (jinak je to realita USA). Isabel May je skvělá!

Cobra Kai - Série 3 (2021) (série)

Jak svěží a nenucený byly díly předchozích dvou řad, tak stupidní jsou díly třetí. Tady už se jede za každou cenu drama, ke kterýmu aby se dospělo, musí se těžce cucat zápletky z prstu. Některým postavám chybí motivace, jiným IQ a veškerýmu dění logika. Finále bylo sice slušný, ale když vezmu v potaz, jakým způsobem se k tomu scénáristi domlátili, posouvá to třetí sérii o řád níž.

Stín v oblacích (2020)

Nechci to s ničím srovnávat, ale když si tak vzpomenu na druhou Wonder Woman, která mi skákala v televizi před pár dny, Shadow in the Cloud je vedle toho masterpiece. Jedno letadlo, jedno téma, polovina minutáže a pětkrát tolik zábavy. Pokud bude novej rok alespoň z poloviny tak zábavnej, ani mi nebude vadit, že bude stejně blbej, jako ten předchozí. Skvělá Chloë Moretz, super soundtrack, v první polovině výborný slovní přestřelky a bezva akce! Trochu se divim, že to J.J. neukrad do Cloverfield universa. (spoiler: asi to lze chápat jako metaforu na mateřství a vyrovnání se se ztrátou života mladý holky, která teď coby matka musí udělat všechno pro zajištění svýho potomka.)

Duše (2020)

Život je jazz. Až bude jednou populární točit live-action předělávky animáků od Pixaru, chtěl bych Soul vidět jako první! Velká paráda s fenomenálním soundtrackem od Reznora (štěstí, že hudbu neskládal třeba Giacchino), geniálním 2D vyobrazením některých postav a s ohromnou dávkou imaginace, která dnešním filmům tolik chybí. Jen to klidně mohlo mít ještě hodinu, dát si víc práce s vybudováním astrálního světa, protože jsou to scény právě z něho, který jsou naprosto... z jiný dimenze (tak trochu Interstellar animovanýho filmu)!