• Krátkometrážní

Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)

Královsky zrežírovanej film s geniálním koncem. Tady snad nejde ani nic jinýho napsat kromě toho, že Luděk Munzar byl opravdu herecký eso.

Zpívající pudřenka (1959)

Na to, že je to z padesátejch let a ještě dětskej film, tak je to docela zábavný. Ze začátku vás to bude možná nudit, ale díky tomu, že film je potom protkán vlastně celou dobu nějakou akcí (samozřejmě tyto scény jsou dobový, takže jsou natočený průměrně až podprůměrně), by vás zbytek mohl zaujmout. Prostě taková ideální blbost na večer. Mimochodem pan Růžek je zde velmi sympatickej, ačkoli paradoxně hraje StBáka. Zazní pár dobrých hlášek, párkrát se zasmějete a k tomu vám bude hrát vtipná hudba :D. Čekal jsem to teda mnohem horší.

Julián odpadlík (1970) (TV film)

Kromě herců a semtam něčeho dalšího tenhle film nemá absolutně nic. Děj nemá žádnou gradaci, celejch 75 minut nudí fest a nejvíc vás nasere konec. Neskutečný zklamání.

Bílá paní (1965)

Nejlepší protikomunistická satira. Až se divim, že to mohli vůbec dotočit...

Škola otců (1957)

Na svoji dobu hodně odvážnej film. Filmy ze školství mě baví a tenhle ukazuje problematiku školskýho aparátu skvěle. Ačkoliv tady Rudolf Hrušínský hrál skvěle, musim napsat něco ke Karlu Högerovi. Neuvěřitelnej herec, klidnej, s jemnym projevem.. Vypadalo to, jakoby to skoro nehrál. Ten film je docela smutnej, ukazuje, že když se dlouhodobě neřeší problémy, tak nemizí, ale vznikaj další. Akorát konec mohl být lepší, každopádně dávám 5 hvězd, protože tohle je jeden z mála kvalitních filmů z padesátejch let.

Noční host (1961)

Tak tohle byla pecka! Vůbec jsem nečekal, že mě Noční host takhle osloví. Příběhem připomíná některý americký filmy z 80's (pro mě plus), kamera, která snímá déšť za okny s doprovodem uklidňující hudby, zatímco Kalous (Jiří Vala) nemůže dostat z hlavy podezření, že Huppert (Rudolf Hrušínský) je až příliš podobnej někomu, kdo ho během války terorizoval v koncentráku, herecký výkony všech zúčastněných a výborná režie Otakara Vávry - prostě všechno na jedničku. Jen bych měl jednu výtku - ta scéna s autobusem tam rozhodně být nemusela, ten dav lidí narušil, do tý doby, poklidnou ale zároveň napínavou atmosféru. Každopádně pro mě jeden z nejlepších filmů 60's (je poznat, že je to z této doby), Otakar Vávra byl mistr!

Komedianti (1953)

Politiku stranou a je to skvělý (a hlavně smutný) dílo. Zážitek z filmu byl pro mě opravdu nečekanej, protože jsem si myslel, že se budu koukat na nějakou lacinou propagandu. Místo toho jsem viděl kolorizovanej film, kterej má nějakej děj a kterej hraje skvěle na city diváka. Vůbec jsem se nenudil (a to se podobnejm filmům vždycky vyhýbám). Škoda jen toho trapně propagandistickýho konce.

Přicházejí z tmy (1953)

Totální amatérská sračka. Podle tohodle filmu: Když je někdo proti komunismu, tak nemá rád lidi :D :D Komunismus má tak moc rád lidi, že jich kvůli němu umřelo 100 milionů. Naštěstí to nemá ani hodinu, takže to rychle uteklo. 1 hvězdu dávám za vybraný prostředí a hlavně za Hrušínskýho, kterej podle komoušů hraje samozřejmě zápornou roli. Pro mě to byla role naprosto kladná, jak terorizoval tu rudou špínu.

Karel Gott: Trezor (1965) (hudební videoklip)

Nejsem fanoušek Gotta, ale na THC to zní ještě mnohem líp :D.

Řezník: Děvky musej škemrat (2021) (hudební videoklip)

Neni to špatný, ale chci zpátky starýho Řezníka a právě nevim, jestli se ještě někdy vrátí.