Honeydew (2020) odpad!

Toto sa naozaj nepodarilo. Celý čas sa absolútne nič nedialo, len zúfalá nuda. Totálna strata času.

Black Widow (2021)

Úvod podľa očakávaní, famózny, akčný, temný, super. Skvelý cover Nirvany v úvodných titulkoch - úplná extáza. Aj ďalšie sesterské akcie boli fajn, ale od väznice sa to začalo zamotávať a hlúpnuť. A zlyhávala už aj prepálená akcia. Myslím, že od sólovky Black Widow boli väčšie očakávania...

Rytíři spravedlnosti (2020)

Čo môže spôsobiť jeden ukradnutý bicykel, alebo tiež Mads Mikkelsen v roli, ktorú tak máme radi. Nekompromisný, bez ozdôb, ide priamo na vec a ako čerstvý exmilitary to rozdáva po strastiplnom zážitku na každú stranu. Sekundujú mu, ako inak, geniálni lúzri, ktorí sú vlastne rovnakí hrdinovia ako on. Čierny humor dotiahnutý k absolútnej dokonalosti. Výnimočný a originálny film opäť potvrdzuje kvalitu severskej kinematografie, bravó, toto sa fakt podarilo!

Gaia (2021)

Celkom zaujímavý a minimalistický horor s hubovitým motívom. Atmosféru to miestami malo vynikajúcu, niekedy sa to ale príšerne naťahovalo.

Profil (2018)

Komorný príbeh o nábore naivných slečien do radov ISIS. Prostredníctvom sociálnych médií sa síce stále čosi deje, ale táto forma mne úplne nesadla. A od zlomového bodu to už išlo celé dolu vodou. Za film podľa skutočnej udalosti jedna * naviac.

Válka zítřka (2021)

Filmu treba odpustiť pár vecí a potom si užívame nabúchané super akčné sci-fi so zaujímavým dejom a časovými hrami. Azda nikoho neprekvapuje, že výprava a CGI je na špičkovej úrovni. Osobne mi príbeh osciloval na hranici stupidity a výnimočnosti. Ale nakoľko som sa celý čas dobre bavil a zvíťazili pozitívne dojmy, tak hodnotenie je vysoké.

Mrazivá past (2021)

Liam je presne taký, ako ho v posledných rokoch poznáme. Zostarnutý akčný dedko hrajúci v mizernom béčku. Našťastie, toto malo pomerne svižný dej, nuda bola len mierna a aj napriek značným nelogičnostiam až hlúpostiam sa to dalo dopozerať.

Tiché místo: Část II (2020)

Tak nejako som podľa hudby a ďalších jasných príznakov už vždy dopredu vedel, že sa niečo stane. Aj prekvapenia síce boli, ale aj veľa nelogických situácii. Chýbala mi väčšia dynamika deja a nové nápady, v podstate sa za celý čas nič moc zaujímavého neudialo, obsah filmu sa dá zhrnúť v jednej vete. Pre vytvorenie slušného napätia bolo pozitívnou stránkou synchronizovanie rôznych dejov, dokonca opakovane. Ináč sa to dosť vlieklo a na konci, už s hodinkami na očiach, som sa tešil na titulky. Dúfam, že trojka bude lepšia.

Potulný samuraj Kenšin: Konec (2021)

Nie moc zamotaný dej sa dostáva do záverečnej fázy. Miestami dlhšie príbehové pasáže boli vyvážené skvelými súbojmi s famóznou choreografiou. Vynikajúce vyvrcholenie veľkolepej ságy.

Země (2021)

Spočiatku to vyzeralo ako tá o osamelom chlapíkovi v autobuse uprostred divočiny, akurát sa vymenili nejaké nepodstatné drobnosti... Neskôr sa však príbeh začal rozvíjať trochu iným smerom, ťažko presne povedať, či lepším. Páčilo sa mi, ako sa niektoré udalosti zámerne zamlčiavali a aj keď divák už tuší, čo sa asi stalo, možno by záveru pomohlo trochu menej doslovnosti, ale zas výplyvalo z toho také príjemné napätie, čo udržuje celý čas našu pozornosť. Celkovo film navodzuje hrejivú romantickú náladu, má čo povedať a na svoje si prídu aj milovníci spektakulárnych horských záberov.