Parazit (2019)

Typicky kórejsky rozvláčna a riadne absurdná komédia. Zaujimavý príbeh dvoch rodín, ktorých osudy sa navzájom nezvyčajne prepletú. Niektoré hlášky a scény zrejmú vojdú do histórie, „Nemáme wifi, susedia zmenili heslo“.

Haunt (2019)

Spočiatku to vyzeralo na x-tú teen blbosť, ale s príchodom k domu to začalo byť slušné. Fajn lakačky, tiež hudba. Happy halloween :-)

L'Intervention (2019)

Špičkovo podaná historická dráma z oslobodzovania detských rukojemníkov podľa skutočnej udalosti. Atmosféra od začiatku do konca gradovaná na jednotku. Veľmi dobre znázornené tiež emócie zásahovej jednotky, najmä jej veliteľa a čerešničkou na skvelej torte bol parádny akčný záver. Typické správanie nerozhodných politikov (tentoraz z Paríža) a následky, ktoré to môže mať.

Roztříštění (2019)

Až po zapojenie policajnej hliadku je to celkom slušne rozbiehajúci sa thriller. Potom sa však logika vypne a až do konca je to už moc filmovo upravené.

Danger Close: The Battle of Long Tan (2019)

Nesedel mi neustále sa usmievavý veliteľ, celkovo mi snímok prišiel až moc televízne spracovaný. Zábery z akcií sa opakovali, len sa menil uhol kamery. Často som mal pocit, že scény idúce jedna za druhou na seba ani nenadväzovali. Z môjho pohľadu veľmi slabo sfilmovaná zaujímavá historická udalosť z Vietnamu.

Eli (2019)

Veľmi zaujímavý komorný hororík, s parádne sa stupňujúcou atmosférou a skvelou hudbou. A kto je vlastne víťaz?

Odpad (2014)

Uvedomelí brazílsky fagani bojujú proti skorumpovanej polícii alebo pilní detskí detektívovia v akcii? Strašne naivné a neuveriteľne podané s tupými dialógmi. Ešteže to Moura potom odčinil na opačnej strane v následnom seriály Narcos, v tomto snímku bol za blbca. Sheen a Mara taktiež totálne nevyužití. Pozitívom filmu bolo dokonalé autentické špinavé prostredie detí, kde vyrastali a tiež silná scéna „odvozu“ policajným autom.

Blíženec (2019)

Akčne-romanticko-konverzačná sračka. Úvod famózny, ale zhruba po prvej scéne s kópiou to išlo už len dolu vodou. Filmu došiel drajv a už sa len naháňala minutáž. Tešil som sa aspoň na poriadny akčný záver, ale aj tam bolo viac trápnych morálnych kecov ako slušnej akcie.

The Nightingale (2018)

Film so zaujímavou tematikou z historického prostredia kolonizácie Austrálie Angličanmi. Začiatok ešte parádny, ale postupne sa to zmenilo. K mínusom patrí totálne nelogické správanie sa postáv a z toho vyplývajúce až bizarné zvraty, že ma to celé znechucovalo. Nepochopil som tiež použitý formát obrazu 4:3. Často som mal pocit, že sa pozerám na divadelnú hru a nie film, neviem, či to bol zámer, ale mne to nesadlo.

Bitva o Moskvu (2016)

Spočiatku hodne kecov ale fakt, že úplne o ničom (teda presnejšie o ruskom patriotizme). Potom konečne prišlo aj na bojové scény a tie už boli fajn. Nízky rozpočet sa žiaľ podpísal na výprave. Ale na amatérsky snímok to bolo celkom kvalitné (PZ III, PZ IV, ručné zbrane...). Tuposť útočiacich Nemcov však bola zarážajúca, pritom je historický fakt, že takí sprostí zasa neboli, práve naopak. Na film prispelo aj hodne hráčov War Thundera :-)