Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Nejlepší Mayovka! Ikonická klasika ve které je prostě všechno tak jak má být a hravě to strká do kapsy všechno ostatní z této "série" Poklad mého dětství. 8,5/10

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Edngame mého dětství. Klasicky super "mayovská" podíváná která ačkoliv je to smutné prostě strašně zestárla a ani ten konec (i když je samozřejmě legendární) mě už tolik nestrhne. Další super mayovka ale bylo tu zaděláno na mnohem víc. Ambice nenaplněny. 7,5/10

Vinnetou - Rudý gentleman (1964)

Žádná revoluční pecka ani nic převratného nebo pamětihodného ale super žánrová podívaná a na odpočinkové odreagování ideální 7/10

Vinnetou (1963)

Po těch letech si strašně moc uvědomuji jak primitivní a zidealizovaný to vlastně je... ale i přesto je to prostě super. Legendární. 7,5/10

30 minut po půlnoci (2012)

Chybí emoce, adrenalin a nějaká doopravdy "wow scéna"  Vím že to byl záměr a vlastně chválím za tu odvahu vydat se provedením trochu jiným směrem kterým se jen tak někomu nezavděčí ale pro mně to není. 5/10

Čarodějovy hodiny (2018)

Neskutečně znuděná a při zemi se držící blbost. Nuda k uzoufání a u Rotha už fakt nevím čemu věřit. 4,5/10

Bludné kruhy (2020) (seriál)

Skvěle natočený a perfektně napsaný a pravděpodobně nejpůsobivější televizní zážitek posledních let. Mark Ruffalo je dechberoucí a jsem rád že za tohle konečně urval svůj Zlatý Glóbus

Requiem za sen (2000)

Nářez to byl ale po režijní a scénáristické stránce mi to občas přišlo trochu béčkové... Nicméně skvělý herci, úžasná hudba a naprosto geniální gradace kulervoucí atmosféry ihned člověka donutí tento snímek přijmout jako žánrový klenot. Na konci už jsem nebyl schopen slova a že já toho vydržím dost

Raya a drak (2021)

Vykrádá to všechno možný a originalita je zde vulgární slovo. Sice to nádherně vypadá a celou rodinu to pobaví ale už by to taky chtělo něco jinýho. 7/10

Cesta do Ameriky 2 (2021)

Fail obřích rozměrů a totální zostuzení původního klenotu. Téměř totožná zápletka tentokrát ovšem postrádající komediální vynalézavost a smysl pro kvalitní dialog. Murphy mi už bohužel sedí pouze v dramatických rolích a tady mě strašně sral. Na druhou stranu Snipes si to tady strašně užívá a splnil si zde takový malý comeback. Návrat do minulosti který nikdo nepotřeboval... asi tak by se dal popsat tenhle film. 4/10