Filmová hvězda (2008)

Hvězdička pro Guttenberga - ten chlap i po těch letech dokáže stále zaručeně pobavit. Jinak je to bezvýznamná sloučenina klasické pohádky pro malé holky a jakési motivační agitky bez jakékoliv nadsázky protože tohle je vážný! 2/10

Zůstaň nablízku (2017)

Mladá a dost zvláštní holka putuje do Los Angeles aby našla ateliéry studia Paramount Pictures a odevzdala tam svůj scénář na nový Star Trek. Sestry Fanningovy budou jednou vládnout Hollywoodu a po Elle to dokazuje i starší Dakota. Zůstaň nablízku využívá základní zápletku která už byla mnohokrát zpracována mnohem lépe a vlastně už i působí trochu okoukaně (slabá a nezkušená holčička zjišťuje že je svět strašně špatnej a že se nikomu kromě rodinny nedá věřit) ale narozdíl od svých předchůdců se Lewin nesnaží za každou cenu vnucovat velkým cenám a pomocí téhle festivalové fresky v klidu vypráví milý a neurážející příběh. Jsem spokojen a zrovna té Dakotě bych tu účast na velkých cenách opravdu přál. Jediné co bych tak vytkl je možná trochu neohrabaný způsob prodání toho fanouškovství Star Treku ale o to pravděpodobně nešlo tolik jak se ze začátku mohlo zdát

Kukuřičné děti (1984)

Začalo to v období kdy kina strašili Freddy, Jason a další legendy slasherové éry a právě proto tahle slátanina a naprostá kravina působí tak směšně... ale jednička je asi jediný koukatelný díl a celkem fajn záležitost

Drž hubu! (2003)

Další francouzský klenot (jako by jich už nebylo dost) Geniální komedie ve všech směrech. Jednoduchý příběh vedený sebejistým Veberem a k tomu klasicky sympatický Reno a fenomenální Depardieu který tu předvádí naprosté herecké mistrovství :D. Vždycky se u toho zasměju jako u ničeho jiného 8,5/10

Ctihodný občan (2009)

Foxx se snaží a docela mu to jde. Butler se taky snaží a vůbec mu to nejde. Jinak hezky a hlavně poctivě natočená žánrová práce. Gray byl šikula než se upsal mainstreamovým břečkám

Jsem číslo čtyři (2011)

Caruso opět ukázal svůj talent když svou skvělou a sebejistou režií zakryl prostoduchý a mnohdy banální scénář. Skvělá žánrovka a další díly bych si klidně dal

Halloween (2007)

První půle geniální a za takové vykreslení legendárního Michaela Myerse by se nestyděl ani sám Carpenter. Velká škoda že druhá půle se zvrhne v debilní vyvražďovačku. Kdyby si tohle Zombie více pohlídal tak to mohlo být jeho životní dílo. 5/10

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Velkolepý blockbusterový epos. Pokud jste fanoušek Snydera, DCEU nebo jenom speciálně SnyderVerse tak z toho nespustíte oči a budete to hltat od začátku do konce. Pokud ovšem nemáte rádi DC a Snyder už vám leze krkem tak pro vás bude velice těžké to dokoukat. Liga spravedlnosti Zacka Snydera má svou velikost. Není to ovšem revoluční veledílo na úrovni Pána prstenu či Temného rytíře. Je to revoluční veledílo pouze pro ty kteří celé ty 4 roky bojovali za tvůrčí svobodu a za realizaci toho bájného Snyder Cutu který nám ve velkém přinesl obrovskou nálož komiksových perliček a pravý fanoušci se o všech těch realitách, vesmírech a narážkách na komiksové eventy můžou po tomhle bavit i hodiny. Zack má splněno tak teď už jen záleží co vymyslí Warneři ale pokud je tohle opravdu poslední tečka za odkazem Zacka Snydera tak jsem nadmíru spokojen. Já totiž nikdy nepřestal věřit. #ThankYouZackSnyder 8,5/10

Nesnesitelná krutost (2003)

Neskutečně vychytralá a skvěle natočená komedie. Ať už za to můžou scénáristické a tvůrčí schopnosti bratrů Coenů nebo vynikající obsazení v čele s božským Clooneym (takhle mu to sluší nejvíc) a kouzelnou Catherine tak zde máme co dočinění s jednou z nejlepších komedií jakou jsem kdy viděl. Takhle má vypadat opravdu inteligentní zábava

Hubieho Halloween (2020)

Tak tohle jsem Adamovi sežral i s navijákem. Hromada pěkných odkazů a fajnových gagů a kupodivu i pěkný vizuál. Sandler a James opět pobavily a i přes všechny faily je to pohodová komedie. 6/10