Čas beznaděje (2014)

Sám o sobě určitě ambiciózní nápad. Odvyprávěné je to bohužel strašně nudně a Gere je prostě Gere... ten Zlatý Glóbus za ty jeho sympatický a elegantní role jsem mu přál ale tohle prostě uhrát nedokázal a on i Moverman z tohoto ambiciózního díla dělají nudnou fresku. Tady bylo potřeba Philipse a Phoenixe :) 3/10

Super 8 (2011)

Nemám rád Spielberga ani ty jeho starý "retro sci-fi pohádky" ale jestli jim měl někdo složit poctu a následně je i překonat :D tak to měl být právě Abrams. Jeho Super 8 začíná jako příjemně tajemná freska kde společně parta skvěle zahraných smradů natáčí film ale bohužel se v jedné epické scéně něco podělá a pak tu náhle máme jedno z nejlepších staromódních sci-fi 21. století. Dojemné, epické a zároveň příjemně nostalgické. Pocta pro velikány tohoto žánru 8/10

Teorie všeho (2014)

Kromě dvou působivých hereckých výkonů nemá film co nabídnout. Jenom sterilní romantickou linku a plytké dialogy občas připomínající že ten film je o nějakým chytrým člověku. Oscarová limonáda jak má být. 4,5/10

King Kong (2005)

Nejlepší verze této legendy a to především díky grandiózní režii Petera Jacksona která je sebejistá jak v civilních scénách tak i ve velkolepých scénách na ostrově a k tomu tu máme neskutečně sympatické obsazení (Brody je sympaťák, Watts je kouzelná a Black předvádí životní výkon své kariéry a celou tuhle show si krade pro sebe) Perfektní blockbusterový epos mistra Jacksona. 8,5/10

Chicago (2002)

Strašně okoukaný a recyklovaný téma který za těch 113 minut dokáže celkem solidně nudit. Herci jsou ovšem super. Glóbus pro Gerea, Oscar pro Catherine a oscarové nominace pro Reillyho, Latifah a Zellweger - to je v pořádku protože herci tomuto filmu vládnou... ale další ocenění mi přijdou zcela přehnané. Chicago kromě již zmíněných herců a pár slušných scén opravdu nemá co nabídnout a právem je to jedna z nejmíň uznávaných oscarovek. 4/10

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Rychlé, dravé a překvapivě nekompromisní. Po stránkách režie, scénáře, kamery, střihu ale i hereckých výkonů se to může s klidem rovnat těm největším zástupcům akčního žánru. Nejlepší věc z MCU. 8,5/10

Deadpool 2 (2018)

Jedna velká akcí a drsným humorem nařáchlá divočina která to možná občas trochu přehání ale tohle od Deadpoola přece všichni chtějí. Škoda jen že je to občas až moc na sílu a že Leitch už není tak poctivý řemeslník jako při svém debutu. 7,5/10

Deadpool (2016)

Perfektní akční jednohubka a jedna z nejodvážnějších komiksovek. Na Glóbus nominovaný Reynolds se v tom našel a Tim Miller předvádějící skvěle řemeslo vlastně taky. 8/10

Cherry (2021)

Špatně natočená a napsaná bída. Russoovcům vstup mezi elitu nevyšel a selhávají téměř ve všech bodech. Po režijní, scénáristické ale i vizuální stránce se to snaží být něco víc ale ve finále je to pouze nafouklá břečka po které neštěknou snad ani na těch Zlatých Glóbech. Nezajímavý herci v čele s Tomem Hollandem (Po slušném výkonu v Ďáblovi zase slušný pád) jsou pak už jenom třešničkou na dortu. Naprosto směšný průser a Russoovci by měli zůstat u Marvelu. 3/10

Kráčející skála (2004)

Není to ničím výjimečný a vlastně ani zajímavý a dalo by se říct že je to vlastně strašně obyčejný film ale má to svůj ksicht a to se v záplavě všech těch jednosměrných kravin které každoročně vycházejí na Netflixu dost cení. Super akčňák s božím Rockem a po těch letech už možná srdcovka.7/10