Fotr je lotr (2000)

a mám tě Yebale... Žánrový koncert Roberta De Nira a Bena Stillera (ty Glóbové nominace bych dal oběma bohužel zbylo jen na De Nira) s mnoha dalšími sympatickými herci okolo. Skvělé gagy, nápaditý scénář a boží herci... asi všechno co si od popcornové komedie lze prát (akorát poslední akt je už moc přeslazený a právě proto jsou pro mě stále nejlepší popcornovou komedií Machři)... Super žánrové zjevení! 8/10

Fotři jsou lotři (2010)

Je to především koncert De Nira a Stillera a všechny bláznivé gagy či nějaké trapné situace jsou v pozadí a právě proto je to pro mnoho lidí celkem nuda... no a pro mě to je dost osvěžující žánrovka (akorát ten skok do jámy už byl moc) 7/10

Spalovač mrtvol (1968)

Fenomenálně režie, scénář a neskutečně vygradovaná atmosféra + Dechberoucí Hrušínský. Jestli bych měl nějaký Český film poslat s čistým svědomím na Oscary tak určitě tenhle. 9/10

Panství (1999)

Když Martin Dejdar získal svého jediného Českého lva asi si myslel že se oficiálně dostane mezi smetánku českých herců a že o prvotřídní nabídky nebude mít nouze. Opak byl ale pravdou a Dejdarovi chodili nabídky pouze na komediální blbiny a tak se rozhodl že si k dalšímu zářezu na lvech pomůže a tak si sám produkoval snímek Panství ve kterém si i sám zahrál. Po kritické i finanční stránce jeden z největších propadáků českého filmu a Dejdarovi nezbylo nic jiného než se vrátit zpátky ke svým klasickým komediím (díky kterým je dnes jeden z nejoblíbenějších českých herců) Tak jako tak Panství je hnusně natočená, špatně zahraná a odporně napsaná sračka za kterou by se styděla i nejpodřadnější streamovací služba... ono třeba Dejdar toho druhýho lva někdy za něco ještě urve ;) 1/10

Biggie: I Got a Story to Tell (2021)

Zajímavé ale v tuctovém provedení. Pár rádoby kulervoucích keců a nějaký to videjko. Nuda která vám toho bohužel moc neřekne. 4/10

Jidáš a černý mesiáš (2021)

Hezky natočený a slušně napsaný. Jenže je to odvyprávěné strašně nudně a lacině a Kingovi se nedaří dostatečně divákovi prodat i když důležitý ale vlastně nezajímavý (aspoň pro mě) příběh. Stanfield je fajn a Kaluuya je skvělej (Všechny ceny zasloužené) Průměr a jedno z těch větších zklamání roku. 5/10

Opilí láskou (2002)

Další divočina podle Andersona. Úžasná žánrová práce jak po režijní tak i po scénáristické stránce. Sandler předvedl životní výkon a právem získal svou jedinou Glóbovou nominaci (já bych se ovšem nebál ani té Oscarové) Pecka! 8,5/10

Jako v bavlnce (2020)

Skvěle napsaná žánrovka s mnoha skvělými nápady, fajn řemeslem a skvělou Rosamund Pike (zasloužený Zlatý Glóbus) Pana Blakesona budu nadále sledovat. 7/10

Znovu 17 (2009)

Málo úžasného Perryho a až moc fajn Efrona. Jinak je to dobrá komedie s mnoha skvělými ale i otravnými prvky. 6/10

Země nomádů (2020)

Chloé Zhao exceluje jako režisérka ale i scenáristka. Země nomádů je skvěle natočené, napsané ale i zahrané dílo. Možná že jsem tomu všechny ty ceny úplně nepřál ale musím říct že si je i tak zaslouží. 8,5/10