Otec rodiny (2000)

Nadprůměrná komedie, u které se může člověk skvěle odreagovat. Jediné, co mě zklamalo, byl závěr, ale jinak to bylo prostě super.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Pro mě je Mandolína kapitána Corelliho velkým zklamáním. Z herců byl asi nejlepší John Hurt. Nicolas Cage a Christian Bale podle mě překvapivě nebyli moc dobří a Penelope Cruzová byla dokonce hrozná. *** dávám především za výpravu a některé slušně natočené scény.

Adaptace (2002)

Nechápu, proč Cage nedostal podle mého názoru za svou zatím nejlépe zahranou roli Oscara (zasloužil si ho rozhodně více než Adrian Brody za Pianistu) a proč Adaptace nedostala Oscara za scénář a alespoň nominaci za nejlepší film. Pro mě to je nejlepší film roku.

Kód Navajo (2002)

Kód Navajo je nadprůměrným válečným filmem, který je sice podle mého názoru lepší než třeba Údolí stínů nebo Tenká červená linie, ale bohužel se nedá srovnávat s Coppolovou Apokalypsou nebo Spielbergovým Zachraňte vojína Ryana.

Švindlíři (2003)

Po Adaptaci jsem sice očekával od Cageových Švindlířu mnoho a i když celkový film nesplnil všechna moje očekávání, jedná se podle mého názoru o jednu z nejlepších a nejoriginálnějších komedií poslední doby.

Líbánky v Las Vegas (1992)

Celkem slušná komedie, která ale především stojí na hereckých výkonech Nicolase Cage a Jamese Caana.

Létat jako pták (1984)

Škoda, že to nedostalo Oscara za nejlepší film.

Forrest Gump (1994)

Nejlepší film Roberta Zemeckise a Toma Hankse. Patří mu čtvrté místo v mém Top Ten.

Skála (1996)

Ve svém žánru je snímek naprosto dokonalý. Má propracovaný scénář, herecké výkony jsou opravdu skvělé, po vizuální stránce je film také dokonalý. Spolu s druhým Terminátorem a další Cageovou peckou Tváří v tvář je Skála nejlepším akčním filmem všech dob.