• Pohádka

Dva nosáči a video (1985)

Já se u toho velmi bavila, triky a vizualizaci neřeším, jsou to přeci 80. léta. Navíc mám tuhle komedii zažitou z dětství a přehrávanou na videu nejméně 30x. Takže po těch letech je to pro mě zážitek.

Odnikud (2017)

Film byl koukatelný, až na tu sluníčkovou agitaci. Nejsem rasista a jakýkoliv teroristický útok je hnus. Ale vzhledem k počtu útoků v Německu a ve Francii, by se tam měly spíš točit filmy o terorismu ze strany muslimů, o přejetí autem na promenádě, ve městech, o vystřílení v Bataclanu atd. Do toho se však nikomu asi nechce, to by bylo jiné drama.

Kat nepočká (1971) (TV film)

Skvělé výkony všech herců! Škoda, že dnes neumí točit takové filmy. Už od začátku se stupňoval můj strach o hlavní postavu a přála jsem si, aby se jí podařilo utéct, ale bylo mi jasné, že je příběh postavený právě na této syrovosti a je to jen dobře.

Letuška (2020) (seriál)

Celkem koukatelný seriál. Není to sice ani tak dobré jako Mělas to vědět, ale drive to má. Po prvních třech dílech jsem myslela, že to vzdám, ale vydržela jsem a závěr byl překvapivý, vtipný. Hlavní postava mi byla že začátku dost nesympatická, taková uřvaná americká, ožralá, naivní kráva. Příběh byl místy překombinovaný a natahovaný, hlavní postava měla kolem sebe hodně guláše a její rozhovory se zavražděným mě rušily a nudily. Nejlepší ze seriálu je však úvodní retro znělka, ta mě bavila nejvíc :D

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda) odpad!

Nemastné, neslané. Asi byl záměr natočit nový styl rádoby vtipných a chytrých detektivek, ale nějak v tom ruplo, křachlo. Není to ani dobré krimi, ani chytré, ani vtipné. Vlezlá hudba řve jak na pouti a dialogy jsou špatně slyšet. Jinak mi lezl na nervy Vincent Navrátil, jehož "herectví" spočívá ve výrazu ublížené čivavy a artikulovat asi taky zapomněl. Nejlepší herecký výkon dal Myšička, ale s tímto scénářem prd platný. Uvidíme, co přinesou další díly.

Nešťastná šťastná Hana Hegerová (1990) (TV film)

Můj nejoblíbenější dokument o paní Carmen! Velmi děkuji tvůrcům za jeho zpracování, škoda, že jej nelze koupit na DVD a musím si jej přehrávat v kvalitě YouTube.

Špatnej polda (2009) odpad!

Co tohle bylo za patvar, děs běs, ztráta času. Zmatené záběry, nudný děj, Cage špatný a příběh o ničem. Takovou slátaninu už nechci nikdy vidět.

Početí mého mladšího bratra (2000)

Nechápu nízké hodnocení, film není tak špatný. Spousta charakterů, nostalgie a vůbec náhled do jiné doby. Film je hvězdně obsazený a nenudila jsem se.

Stalo se na podzim (1993) (TV film)

Tohle se režijně vážně vůbec nepovedlo. I tak dívám 5 hvězdiček, které si Marta za svůj výkon zaslouží, a které patří i skvělym písním (jejich autorům).

Michal David - žít tak, jak se má (2021) (TV film) odpad!

Celý dokument byl jako obhajoba, že nebyl komunistická loutka, a že je úžasnej muzikant. Ano, překvapilo mě, že umí hrát jazz, toť vše. A ano, byl, je a bude symbol socialistické populární hudby, bylo by lepší, kdyby si to přiznal. Jeho hudba nemá krásné texty, pouze chytlavé melodie. Tvořil hudbu tak, aby nevadila režimu, navíc ještě ty Poupata... Tohoto "umělce" neposlouchám, z dětství se mi ty melodie dostaly do uší pouze z poutí a kolotočů, kam skutečně patřily. Nechápu, jak si jej někdo může platit, aby "zpíval" na večírku. Lidi, co chodí na jeho koncerty, mají značně omezený vkus.