• Pohádka
  • Fantasy

Barbie v Louskáčku (2001)

(Opět hodnotím v rámci žánru animovaný film pro holčičky). Jak v Louskáčkovi, tak v Labutím jezeře mě zaujalo, jak tvůrci propojili nově pojatý příběh s původním baletem. Růžové, naivní, ale neškodné, milé a místy i velmi zábavné!

Barbie Růženka (2002)

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.

Gekidžóban Cardcaptor Sakura (1999)

Je pravda, že na tenhle seriál musí být člověk (resp. anime otaku, co si budeme povídat) hodně pro-CLAMPově orientovaný. Taky Sakuru nesmí sledovat v angličtině, to je sebevražda. Díky americké invenci (prostě cenzuře) stala ze Sakury Kinomoto Sakura Avalon a to ještě nevíte všechno... Ale zpátky k japonské verzi: Je to neskutečně milý seriál, který je přes svou zdánlivou naivnost dokonale propracovaný a to jak scénář, tak postavy. Plus seriál podbarvuje neuvěřitelně příjemný hudební doprovod a i výtvarná stránka je odvedená na jedničku. _____________________________________________________________________ Jenom poopravím: seriál má 3 na sebe navazující řady, dohromady 70 epizod + 2 filmy a několik kratičkých speciálů. Dabing: Sakura: Sakura Tange, Yukito: Megumi Ogata, Touya: Tomokazu Seki, Tomoyo: Iwao Junko, Shaoran: Motoko Kumai, Kero-chan: Aya Hisakawa a další...

Gumídci (1985) (seriál)

,,Chytil jsem gumídka, kníže mě povýší!!!"

Pojďte pane, budeme si hrát - A neříkej mi Vašíku (1972) (epizoda)

Asi můj nejoblíbenější díl z 2. série ,,medvědů". Už pro to minigolfové hřiště (jehož součástí je mimo jiné i ptačí klec :-) nebo praktické vynálezy bobra Vašíka. Lehkost ani vytříbené dialogy prvních dílů si série druhá neudržela, ale přesto je ještě natolik nápaditá a dobře provedená, že se svým hodnocením nemůžu jít níž...:-)

Zahrada - Milovník zvířat (1974) (epizoda)

Chytla jsem to náhodou o vánočních svátcích a ohromně jsem se bavila. Obzvláště ve scénách s velrybou (,,A co za Pepíčka?" :-)

Lojzička je číslo (2006) (TV film)

Je to tak tři a půl hvězdy, kvůli Marii Doležalové a Hádkovi se přikláním k vyššímu hodnocení. Pěkná pohádka podle stejnojmenné předlohy Jany Kašové (najdete v knížce Patero pohádek v každé větší knihovně - stojí to za to :-). Šlo to udělat líp, poslední třetina byla křečovitá, ale jinak jsem se bavila. Za velké plus bych označila zmíněnou mladou dvojici Doležalová-Hádek, kteří jsou tu opravdu dobří a sluší jim to spolu. Naopak velkým mínusem je pro tuhle pohádku výkon Pavla Trávníčka - neuvěřitelně přehrává. Jediným filmem, ve kterém se mi kdy líbil zůstávají Tři oříšky pro Popelku. Možná proto, že tam byl předabovaný Svojtkou ;-)

Tajemství Lesní země (2006) (TV film)

Typický výplod brněnského studia - pěkné exteriéry, zajímavý námět, ale ten scénář...brrr! Herecké výkony taky dvakrát neoslní.

Esmeralda (1997) (seriál)

Já to fakt nechápu: vy vyčítáte telenovele, že je telenovelou! Samozřejmě, že je to rozvleklé, melodramatické, stupidní....a také milé, nenásilné, pohodové, romantické. Z telenovel, které jsem viděla jedna z nejlepších.

Tři veteráni (1983)

Jako filmová komedie výborné, skvělí herci a dokonalý scénář (,,Saltzburg, Saltzburg...tam jsem taky nebyl..." ,,Cizinec není našinec!"). Přesto, moje krevní skupina to není.