• Thriller

Star Trek: Do temnoty (2013)

No teda, vůbec jsem se z toho neposral.Zabavá = dobrá.Příběh = dobrý.Scénář = Tolik stupidit a trapností co jsem ve scénaři našel jsem už dlouho u velkofilmu neviděl. Celkově bych dal 70% – navíc to nemá. Předchozí díl co se kvality týče, byl na nesrovnatelně lepší úrovni!

Ochránce (2012)

Ano, bylo to opravdu slušný pokoukání.Dá se říct, že pro atraktivnost diváka to bylo postavené na třech nebo čtyřech přestřelkách, které byly ale opravdu výživné a stály za to.Max(Til Schweiger) ládoval do své zbraně jeden zásobník za druhým a dokonale umrtvil vše co mu přišlo do cesty.Zpomalené záběry, ostré zvuky při výměně zásobníků, tuny střepů z rozbombardovaného okolí - to vše uvídíte v tomto snímku, který si Schweiger sám zrežíroval.Potěšila i přítomnost Moritze Bleibtreu, ikdyž polovičního. Akorát nechápu tu zarytou předpojatost vůči Německému filmu zde na CSFD.Vsadím se, že kdyby tady pod žánrem bylo heslo USA tak to má hodnocení kolem 75%.Německý film už je dávno někde jinde než tomu bylo kdysi.Hlavně kamera je na výborné úrovni - mnohdy lepší než u kdejaké Hollywoodské žumpy. Mělo to samozřejmě určité nedostatky ale kterej film dnes nemá? - Je jich málo - minimálně těch 70% si to určitě zaslouží - třeba jen kvůli té syrové Německé, Evropské atmosféře.

Stopy, fakta, tajemství (2012) (seriál)

Zasloužil by si mnohem lepší hodnocení za tu jeho práci.Jak mu kdysi řekl Simon Wiesenthal - vlastní národ tě za tvou práci nikdy nedocení.A měl pravdu.Zdejší pindalové si vůbec nedokážou představit jaké úsilí a častokrát mnoholetá píle stojí za vznikem takových dokumentů.Pan Motl je ještě jeden z mála, který dokumenty vytváří a nikoliv kopíruje jako většína dnešních rádoby novinářů!Zabývá se tématy o jejichž existenci dnešní mládá generace nemá ani ponětí. Tyto nové dokumenty zpracované českou televizí jsou opravdu povedené.Vhodné na archivaci.Stopáž 28 min. zas není tak krátká jak by se zdálo a je plně využita tak, že dokument nenudí.Bez mrknutí oka dávám plný počet - alespoň trochu vyvážím tu neúctu místních k jeho práci.

Rozsudek smrti (2007)

Začátek i střed filmu se jevil slušně ale ten závěr tedy zesrali na ultimum.Tím závěrem z toho filmu udělali lacinej šunt.Jako by režisér na závěr filmu odjel na dovolenou a převzal to za něj nějaký prostoduchý patlal.

Čtyřicítka na krku (2012)

Další z řady průměrných amerických komedií o krizi jednoho manželství a jejich dětiček totálně závislých na iPhone, iPad, iPod Touch, iTunes a nevím na čem dalším. Pro mě zbytečně zabitých 138 min.Ten film si ten čas nezaslouží!

Operace Valkýra (2004) (TV film)

Až teprve včera když jsem narazil na tento film jsem se dozvěděl, že Valkýra s Cruisem z roku 2008 je zas jen posraný remake tohoto původního německého Stauffenberga z roku 2004. A zas amíci samozřejmě vykrádali co se dalo – toto mě vždy dokáže nasrat a donutí přehodnotit názor na onen remake, který se mi třeba i líbil. Kdyby to alespoň natočili trošku jinak tak neřeknu ani půl slova – ale todle prostoduché vykrádání je vyloženě drzost.Je to sice dle skutečné údálosti ale to neznamená, že není možné to ztvárnit jiným způsobem – hlavně tedy klíčové scény.

V temnotě (2011)

Film dostává svého názvu.Těžké téma s dávkou depresivní atmosféry.Začátek trošku váznul – mírně vleklý rozjezd.V rámci žánru ale bylo zpracování celkem dobré. Nemůžu říct, že by mi film úplně sedl ale to bylo spíše tím tématem.

Hon (2012)

Film mi tématem připomněl český film Nevinnost ovšem Jagten je zpracováním, atmosférou, kamerou o 2 třídy výš.Hodně se povedly dialogy kdy člověk jen těžko mohl odhadnout co bude následovat a jak se situace vyvine – tohle se jim dařilo – nebylo to předvídatelné což se dneska cení.Mads Mikkelsen byl jako vždy výbornej – viděl jsem s ním už pár filmů a zatím nikdy nezklamal – neokoukaný ksicht, přitom svými rysy nezaměnitelný a vždy vyzařující velké charisma.Tomu napomáhá i to, že si vybíra role se zajímavou charakteristikou postav.

Move On (2012)

Škody milion :-) věřil jsem, že to bude mít na víc než 56% z CSFD – zatím to ale dost lidí nevidělo – celkem hodnotilo 56 lidí což je nic.Díky nemastnému neslanému konci bych to viděl jen na nějakých 68%. Rozjezd a směr, kterým se film začal ubírat se mi velmi líbíl.Potom přišly hluchá místa kde atmosféra kolísala, tu ale náhle pozvedla zpět honička v Chorvatských serpentínách ale pak zas prudce dolů a následoval nedotažený konec bez nápadu což film docela poškodilo.