• Thriller

Srážka s mimozemšťanem (2011)

No abych pravdu řekl čekal sem to o mnoho mnoho lepší.Pár vtipných věcí ta bylo ale zbytek je to ten lacinný humor, který teď amíci serou do všech nových komedií.Nemůžu si pomoct ale tento nucený okatý druh humoru né zřídka hraničí až s trapností.Tuto nastupující módu humoru fakt nemusím – nic pro mě.Ta banda neschopných policajtů mi připomněla agenty FBI ve filmu Thor.Jediné to zajímavé je vlastně ten mimozemšťan, který má zaujmout vtipnými hláškami, situacemi – pár se toho povedlo ale bylo toho hodně málo – přišlo mi to takové mdlé, bez šťávy.

Hotel Lux (2011)

Hotel Lux – další Německý film, který jsem viděl a nejde si nevšimnout opravdu výborné kamery – dobře nasnímané záběry – Němci dokáží dobře navodit autenticitu doby – filmy jako Hilde nebo třeba Žena v Berlíně jsou toho jednoznačným důkazem.

Šedá zóna (2001)

Věděl jsem, že se film bude odehrávat v koncentráku ale některé záběry tvůrci natočili docela odvážně(likvidace nahých těl apod.)Takovéto filmy by měly občas zařadit i kina do své nabídky – potom by ti co si myslí jak se mají špatně pochopili, že to zas tak špatné není.

Milovaná (2010)

Dobře postupně a z lehka vybudovaná atmosféra.Dobré to bylo ale herecké výkony mírně převažovaly nad scénářem.

Krásná hašteřilka (1991)

Ta stopáž mě málem zabila.Svým podáním film působí jako z 60–70 let.Odehrává se v krajině a příbytku kde se doslova zastavil čas a kde pan umělec klidně čeká i 10 let než na něj zas sedne nějaká ta múza tvořivosti.Strašně zdlouhavé scény, které také mohou za neúnosnou delku filmu.Film svým uměleckým pojetím a zvárněním bude pro velkou skupinu diváků s nedostatečnou dávkou empatie a neuměleckým vnímáním nepředstavitelnou nudou. Pro mě to byla škoda času – jediné co zaujalo bylo hledání mistrovi inspirace kdy si při těch jeho čmáranicích připadá být snad každý malířem a neustále nahá Emmanuelle Béart pokroucená snad do všech možných poloh.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

No, že bych se z toho posral, to rozhodně tedy ne!Nejvíce mi tam vadila ta snaha o vyobrazení Jacka Reachera jako neuvěřitelné nepřemožitelné legendy – na tom je vlastně postavený celý film – a tento tah mi přišel trošku lacinný a ohraný – k tomu samozřejmě museli použít velkou hereckou STAR jako je Cruise protože jinak by to nefungovalo – u neznámého herce by to nemělo takový potenciál.

Nejmilejší nepřítel (2012)

Označení historický thriller sedí.Film se skvělou severskou atmosférou.Zpracování na slušné úrovní.Pěkná kamera, krásné záběry tamní krajiny.Zatím hodnotilo pouze - 47 lidí.A z těmi žvásty o alibismu se rozhodně neztotožňuji!

Lore (2012)

Hodně jednoduchý příběh ale výborně natočený – během filmu vám přijde, že se vlastně skoro nic neudálo ale na konci tato výpověď nabide na váze.Dobrá kamera.A zajímavý pohled tentokrát z druhé strany – na osud poválečné německé rodiny.

Člověk bez osudu (2005)

Filmů na téma „Chudáci židi“ jsem už viděl nespočet.Nechci nějak zlehčovat toto téma ale připadne mi, že maďaři si na tom zgustli opravdu hodně.

Oui, šéfe! (2012)

Nenadchne, neurazí.Moc komediálních prvků tam opravdu není.Spíše jen taková oddechovká na jedno shlédnutí.