• Thriller

Paříž jedné noci (2012)

Když jsem po 15 min. odhadnul, že se celý film odehraje v tomto duchu, vzbuzovalo to ve mně dojmy nudy a žádného dalšího očekávání.To by ovšem nesměl být v hlavní roli neskutečně charismatický Roschdy Zem.Film je takovým náhledem do nočního Pařížského podsvětí a neustáleho boje Pařížských kriminalistů, snaha udržet určitou rovnováhu i za cenu úplatnosti.A místo nějaké pomoci, dostanou tito policisté častokrát za odměnu nějaké ty pijavice z vnitřního oddělení. Tento film je jen dalším důkazem a snahou poukázat na tyto dlouhodobé problémy Pařížské metropole – hodně podobné filmy jsem totiž viděl minimálně dva.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Těch 70% na CSFD plně odpovídá.Na 80% to nemá ani náhodou.Jako jo, nebylo to špatný ale čekal jsem teda větší trhák.Hlavně z toho zpracování jsem nebyl dvakrát nadšen – typická americká blockbusterovka – typické ohrané silácké řeči a podobné sračky, které nejsou u takovéto dobovky zapotřebí – nebo alespoň ne v takové míře. Dále, postava Mickey Cohen byla méně výrazná než jsem čekal – Sean Penn si své splnil – problém byl v tom, že dostal docela málo prostoru – přitom zvýrazněním této postavy mohl film hodně získat. Myslím, že se pomalu ale jistě mění ten slavný Hollywood ve stoku ohraných scénářů a kliše a Evropská kinematografie začíná místy dost slušně vyčnívat nad tímto „emerickým“ odpadem.(teď nemluvím konkrétně o tomto filmu)

Bourneův odkaz (2012)

Tohle se povedlo.Hodnocení CSFD nechápu.Slušná naháněčka – Renner se mi líbil víc jak Damon v předchozích dílech.A potěšil i Norton, který se tam pro mě nečekaně objevil a kterýho vždy můžu.Někdo asi čekal bůhví jaký složitý scénář ale u takhle dobře zvládnuté naháněčky to vůbec nebylo třeba – film totiž bavil od začátku až dokonce a žánrově si úlohu splnil dostatečně.Dá­vám 78%.

Total Recall (2012)

TAK.Viděl sem a těch 64% na CSFD je naprosto odpovídajících­.Přehlídka technických vymožeností – pěkný.Ale to je tak vše co mne zaujalo.Akce – až příliš mnoho – a překvapivě sem měl z akčních scén stejný pocit jako s akčních scén ve filmu Avengers – takové vlažné až uspávající, výbuch sem, výbuch tam, tísíce vystřílených kulek.Hlavně Kate střílela jak smyslů zbavená po všem co se hnulo.Herci – No, abych pravdu řekl tak Kate na kterou sem se těšil mě nijak neohromila a spíše bych řekl, že role záporné postavy ji úplně dokonale nesedla – připadlo mi, jakoby zapoměla, že netočí Underworld.Naopak Jessica Biel, která zrovna nepatří k mým oblíbenkyním tak ta zahrála opravdu přesvědčivě – té sem to věřil víc jak Kate. Jinak film jako celek opravdu jen průměr – A když pominu novodobé efekty a technologie a zaměřím se jen na tu dějovou linku tak původní Total Recall z roku 1990 byl daleko poutavější a pro mě zůstává nepřekonaný.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Tak opět jeden filmek za který se stydím, že sem ho viděl až teď ale zaroveň sem rád protože dnešní doba mi umožnila ho vidět ve Full HD na Mega obrazovce což celou podívanou perfektně umocní. Tuhle perlu sem si dlouho nechával v záloze a přišla na ní řada až včera.Na dobu vzniku je to neskutečně nadčasovej snímek.Takové efekty sem na rok 1968 kdy se točily převážně jen čistě hrané filmy fakt nečekal.Ať už se jednalo o snímání vesmíru či interiéry lodí, vše bylo promakané do posleního detailu.Hudba, která vám vyrazí dech hned v úvodní pasáži je opravdu mocná. Četl sem i názory, že některé pasáže jsou poněkud nudné, rozvleklé, roztáhané.Ano jsou tam dlouhé záběry, které na dnešní poměry a na dnešního netrpělivého diváka mohou asi působit nudným dojmem.Já tohle tak neberu.Spíše se nažím vžít do role diváků tehdejší doby, která rozhodně nebyla tak uspěchaná jako doba dnešní a když si opravdu člověk představí, že to vyšlo v roce 1968 tak pro tehdejší diváky to muselo být něco neskutečného a doposud nevídaného. Zaujalo mě tam spoustu maličkostí a detailů – jeden z nich např. kdy člen posádky na palubě trénuje aby mu neochably svaly – tehdejší kosmonautika byla dá se říct v plenkách a spousta věcí byla velká neznámá jak pro výzkum tak pro film o této tématice to platí dvojnásob – proto mě překvapil i tento trénující kosmonaut – je vidět, že Kubrick neponechal nic náhodě. Každopádně si myslím, že napoprve spoustu věcí uniklo mé pozornosti takže časem přijde určitě repete. PS: Dát tomuto snímku hodnocení "Odpad!" může jen opravdový nefalšovaný zakomplexovaný idiot.

Zatímco spíš (2011)

Opět skvělá podívaná a opět ze španělska a do třetice OPĚT originální nápad.Dobrá kamera, kterou třeba česká kinematografie může jen závidět.A role vrátného jeho představiteli sedla jak ulitá.

La cara oculta (2011)

Co na to říkám? PERFEKTNÍ!!! - žánr bych upravil spíše jen na Thriller.HOROR spíše ne! Začátek velice nenápadný ale nikoliv nudný.Jeden povedený nápad, který rozhýbe celý film na plné obrátky a který je vlastně základním kamenem celého příběhu.Naprosto skvěle krůček po krůčku vybudovaná atmosféra.Herci taky výborně – celý trojúhelník hral výborně a všichni tři měli obrovské charisma, které vyzařovalo tím správným směrem – a to k divákovi.Hudba taky velmi vkusně vybraná.Prakticky nemám co bych vytknul – a to se abych pravdu řekl mně moc nestává.Možná konec – já jsem na ty VYSVĚTLENÉ/VY­JASNĚNÉ konce a rád bych vždy věděl jak to dopadlo :-) – Ale ne, teď vážně – nechme to tak – Tento typ konce byl taky super.V tomto případě budu rád ctít autorovo zakončení. U takového filmu nemusím nad plným počtem vůbec váhat.Nevidím důvod proč se držet zpátky jako ostatní zde a dát jen 4*.Vždycky rád ocením kvalitní film - "neamerického" původu.

Swerve (2011)

Začátek mě docela chytl, zbytek spíše průměr ale dá se říct, že celou stopáž film působí jako magnet, který vás udržuje v křesle.A když konečně dorazíte do cíle tak v celkovém zhodnocení je to opravdu spíše průměr.Každopádně herecky i typově a co se týče ženského charisma zaujala Emma Boot - Nešlo si nevšimnout, že mezi herci vyčnívala.

Mein Kampf (2009) odpad!

Učiněná katastrofa.Tak by se to taky dalo nazvat.Opravdu mi nedošlo co tímto chtěli tvůrci říct.Tohle se nedá vydávat ani za parodii.Název je více než zavádějíci a nic horšího co se týče životopisných filmů sem snad nikdy neviděl.

Zlo mezi námi (2003)

Jsou filmy, které komentář ani nepotřebují.Tento patří mezi ně.Vysoké hodnocení je oprávněné.Natočit kvalitní hraný film je dnes pro režiséry né snadnou disciplínou.Švédům se to povedlo a moc mě těší, že se tento kus skělé filmařiny dostal až ke mně.Známka jako ve škole: Výborně!!! - možná ani nestačí