• Pohádka

Dannyho parťáci 3 (2007) odpad!

Bingo! Tri filmy, tri krát ODPAD! Takýto "úspech" sa už nezopakuje. Dúfam.

Dannyho parťáci (2001) odpad!

Clooney sa celý čas priblblo usmieva. Pitt v každej scéne niečo požiera. Julia má gamby, oduté ako šimpanz. Damon hrá ako člen ochotníckeho divadla, prvý krát na scéne. Asi tomuto filmu ublížilo 20 rokov, ale keďže to pozerám teraz, hodnotím teraz. A túto nudnú, zle zahranú zlátaninu nemôžem oceniť ani jenou hviezdičkou.

Případ SK1 (2014) odpad!

Toto má byť old skuul francúzska krimi? Hlavný vyšetrovateľ má toľko charizmy ako čerstvý absolvent architektúry za rysovacou doskou. Obhajcovia pôsobia ako deduško Večerníček a počas procesu sami presviedčajú obžalovaného, aby sa priznal. Kamera je katastrofálne roztrasená, takéto hipsterské predstavy o umocnení dramatickej stránky filmu sú naivné. A aby to celé nevyzeralo trápne, strihač dostal za úlohu strihať a zliepať so zatvorenými očami - čím nezmyselnejšie skoky v čase (oboma smermi), tým lepšie. A tie vyšetrovacie postupy: žiadny znalec nevidel, že hlavný dôkaz: egyptská noha je iba pošmyknutie? Ak takto funguje francúzska polícia, tak to nevypátra ani sama seba na záchode. Toto nie je obyčajný odpad. To je "impeccable" odpad.

Počátek (2010) odpad!

S našim bývalým ministrom financií to má spoločné nielen meno, ale aj fakt, že v oboch prípadoch sa jedná o navoňané lajno. Tvári sa to byť niečím sofistikovaným, pričom nič viac ako dobrý ale nudný vizuál to nie je. Ak to má mať hĺbku, dajte to natočiť Rusom.

Cesta do zatracení (2002) odpad!

Ak by som túto snímku videl na výstave fotografií, dám plný počet. Aj tu som mal zo začiatku pocit, že sa mi po dlhej dobe bude Hanks v nejakom filme páčiť. A kamera bola skutočne dokonalá. No po chvíli sa začal stupňovať pocit, že film je iba lajno, zabalené v zlatej krabičke. Herci hrali mizerne (až na Newmana), vzťahy medzi nimi boli plytké a cudzie, konanie postáv a vývoj deja nelogické, až hlúpe. A tie haldy umelého snehu, ktorý vyzeral ako vyvracaná treska v majonéze. Pátos, nuda, klišé. Tie žvásty medzi otcom a synom mali asi presvedčiť Oscarovú porotu, aký je to hlbokomyšlienkový film. Z celého filmu trčí iba snaha zapáčiť sa, čo je presná definícia gýču.

Ponorka (1981)

Verne sfilmovaná kniha. Verne v tom, že je dlhá a málo akčná. To je na vojnový film zlá kombinácia a neubránite sa nude. Skrátenie stopáže o polovicu a zdvojnásobenie dramatických situácií by knihe aj filmu výrazne pomohlo. Opisy a zasnené pohľady sú dobré pre paničky, ale tie si tento druh filmu určite nazapnú. Ani kvôli hercom, ktorí sú vrcholne nesympatickí...

Pollock (2000)

Ed Harris ako herec výborný, ako režisér poslabší.

Smrt v Benátkách (1971) odpad!

Smrť v kinosále. Bezkonkurenčne najhorší film všetkých čias, toto sa nedá podliezť.

Barvy (1988)

Najhorší dabing, aký si možno predstaviť. Film pomerne slabučký, zaujímavé sú iba zábery z LA štvrtí, kam sa nikdy neodvážite ísť pozrieť.