• Pohádka

Zachraňte vojína Ryana (1998) odpad!

Čo je to za národ, ktorý potrebuje mať nielen nalinkované, čo si má myslieť, ale aj to, čo má cítiť? Tá emócia je tu katastrofálne umelá a dlátom a kladivom nasilu vtĺkaná do hláv. Prečo to nikomu nevadí, prečo nikto nepovie: "Neurážajte ma, na toto chcem mať svoj názor, svoj pocit"? Aj keby to vo finále mal byť rovnaký pocit, ako režisérov. Ale bol by vlastný. Toto je čistá manipulácia a demagógia, identická s ruskou, len s opačným znamienkom. Vysoké hodnotenie filmu znamená, že ľudia už súdnosť stratili a na vlastné cítenie rezignovali. No a k scenáru: je taký hlúpy, že by som im ho neuveril ani keby to bolo natočené podľa skutočnej udalosti.

Manželství po italsku (1964)

Aj po polstoročí má film čo povedať. A to sa máloktorému dielu podarí. Zo začiatku frivolná komédia, od polovice to naberie vážnosť, ktorá tomu svedčí a zabezpečí, že vám film na druhý deň nevyšumí z hlavy. Výborní herci, pôtavé prostredie. Raz ste na strane muža, inokedy zas chápete ženu. Výborné.

Hodný, zlý a ošklivý (1966) odpad!

Komédia s prvkami frašky a paródie. Film by sa mal radšej volať "Zlý, horší a najhorší", to by výstižnejšie charakterizovalo jeho kvality a vaše pocity pri sledovaní.

Bazén (1969)

Herecké výkony ako z argentínskej telenovely. Ak by tam nehrali slávne mená, hodnotenie na tomto serveri by bolo o 30% horšie.

Malý princ (2015)

Výnimočne dobrá práca so svetlom.

Divoká řeka (1994)

Ďakujem tvorcom za alibi, že chlap, čo sa nerád hrá s deťmi, nemusí byť úplný hňup.

Vlk z Wall Street (2013)

Nudné a plytké. Nehodnotím mentalitu a morálne kvality hlavného hrdinu, ale výkon režiséra. Je to prvoplánovo zamerané na zhnusenie diváka z chovania a motívov makléra na Wall Street, no chýba tomu skutočná emócia. K obsahu: je naozaj možné, že by také obchodné úspechy dosiahla banda absolútnych nímandov, ak by aj mala geniálneho vodcu? Potom by akcionári museli byť ešte o rád hlúpejší, nechce sa mi veriť, že je na tom USA až tak zle. "Vlkových" 83% je tu nadhodnotených, ja dávam iba 1 hviezdu za plazivý výkon Lea počas drogovej obrny (inak plazenie mu ide výborne, v Revenantovi za to dostal Oscara :-) Ak niekto oželie nahaciny, ktorých je film plný, je lepšie pozrieť si film "Inside Job".

Parazit (2019) odpad!

Mohla to byť fajn komédia. Tak sa to aj začinalo. Ale autorom nebolo jasné, čo z toho chcú mať, a zvrhlo sa to na trapný masaker.

48 hodin v Paříži (1988)

Ak si neviete predstaviť kombináciu slovenskej zle zahranej inscenácie z 80-tych rokov a talianskej komédie s Fantozzim, pozrite si tento skvost. Alebo sa mu radšej v záujme zachovania duševného zdravia vyhnite. Pomýlila ma iba výborná Morriconeho hudba, ktorá na začiatku slubovala slušnú drámu. A z hercov hrala uveriteľne iba mladá plytká ziskuchtivá štetina. Za nich 1 hviezda, inak by to bol odpad.