• Pohádka

Výstřel (1981) odpad!

Pokus o paródiu na gýč. Aj to neúspešný. Na tomto filne nie je nič dobré. A najhorší je ospevovaný 3 Voltový nemehloň.

Temná tvář Brooklynu (2019) odpad!

Kvôli tomu syndrómu to bolo pre mňa rovnako nepozerateľné ako Postřižiny.

Deník strojvůdce (2016)

Strašná blbina. Jedna hviezda za sympatického dedka a bývanie v depe.

Mys hrůzy (1991) odpad!

Nesympatickí herci + nesympatické role = nepozerateľný film.

Melancholie (2011)

Obe hlavné hrdinky sú škaredé jak noc, ale hrajú výborne.

Zodiac (2007)

Áno, dosť dlhé, ale nenudil som sa. Film beriem nie ako krimi, ale ako pohľad do zákulisia, do vyšetrovania, ako sa preveruje každá stopa, každý telefonát či tip od psychopata. Ako boli policajti aj novinári posadnutí chytením vraha, ako boli frustrovaní z neúspechov, predpisov, ako im to zničilo zdravie či zapríčinilo rozpad rodiny. Ak to bolo natočené podľa skutočnej udalosti, musím sa ale spýtať, či to film predsa len trocha nezjednodušil. Veď už vtedy museli vedieť porovnať pod mikroskopom stopy a podrážky podozrivého, urobiť rozbor atramentu, urobiť odliatok stôp pneumatík, skontroľovať všetky autá (prežil chlap, tak si musel pamatať model a farbu), telefónna spoločnosť predsa musí vedieť povedať, odkiaľ prišiel fučiaci hovor, veď robí billing. Určite museli vedieť urobiť analýzu hlasovej vzorky z telefonátu a porovnať ju s podozrivými, atď. Čiže to pátranie mi prišlo nejaké amatérske.

Spectre (2015) odpad!

Tomuto môže dať hviezdičku len človek, ktorý sa prestal mentálne vyvíjať vo veku 14 rokov.