• Pohádka

Muž z Acapulca (1973)

Film je rovnako zlý, ako výplody spisovateľa Francoisa. V tomto sa jedná o hovädzinu na kvadrát. Belmonda som mal voľakedy rád, teraz pri opakovanom pozeraní jeho filmov márne hľadám vysvetlenie prečo.

Drsný Harry (1971)

Vo filme sa dá pozerať iba na tie krásne hranaté autá a Magnum. Ostatné, vrátane príbehu a hereckých výkonov je otrava a nuda.

Poslední upír (1993) (TV film)

Keď vypnete mozog a všímate si iba atmosféru anglického vidieka, dá sa to pozerať. Brett už žiaľ vyzerá, že mu zdravie vypovedávalo (o 2 roky zomrel), veľká škoda.

Manželé z roku II (1971) odpad!

Oplašený a nepresvedčivý Belmondo, ktorému neprajete úspešnú misiu. Nuda.

Mulholland Drive (2001) odpad!

Keď je to raz odpad, netreba sa báť dať tomu prislúchajúce hodnotenie. Nie ako kopec tých, ktorí sa boja, že ich niekto obviní z nepochopenia diela, a teda radšej nehodnotia. Film nemusí mať hlavu a pätu, ale musí mať nápad, alebo emóciu. To tu nie je. Je kopec filmov s psycho-snovou tematikou, ktoré sú perfektné. Tento sa o to iba snaží a okrem pekných herečiek tu nie je zhola (doslova) nič. Je to masírovanie mozgov, nezmyselné a plytké. Teraz už chápem, ako vzniklo slovo "zlynčovať".

Zběsilost v srdci (1990) odpad!

Režiséri by mali povinne zverejňovať, aký matroš brali, keď točili film. Rovnakú mňamku by potom požili aj diváci, možno potom by pochopili, o čom to je.

22 výstřelů (2010)

Takmer tradičná schéma: Od Rena čakáme veľa, dostávame málo. Asi nie je až taký dobrý herec, ako by sme si želali, alebo ako máme zafixované z Leona. Na 22 výstrelov sa dá pozerať, ale je to miestami trápne, miestami smiešne. Scenárista by mal najprv dať niekomu svoj výtvor prečítať, a režisér by si mal ujasniť, čo chce filmom povedať. Inak to vyznie iba ako spôsob, ako minúť peniaze z fondu ministerstva na podporu domácej kinematografie. Ak je najlepším hereckým výkonom filmu strach chlapca v kufri auta, potom je niečo zle. Jednu hviezdu dávam za francúzsky film, druhú za (i keď málo podarený) pokus o old-skuul kriminálku, tretiu za sympatický monológ hlavného záporáka pri poslednej akčnej scéne v kuchyni o demaskovaní Renovej "morálky" - týmto si ma získal.

Hranice (1982)

Pomerne zaujímavý film a netradičná rola pre Jacka Nicholsona. Hrdina ani hrdinom nie je, sám pláva s prúdom (naoko zabasnutí nelegáli v pôvodnom pôsobisku). Navyše je pomerne mäkká povaha, ustupuje priblblej ženuške a nechváva sa ohlodávať chobotnicou konzumu. A sem tam dostane na bendžo. Ale v pravý čas sa rozhodne správne, nikdy nie je neskoro začať konať dobro. Áno, je to trochu schématické, klišéovité, ale mne sa to páčilo. Postrádal som iba zvýraznenie momentu, keď sa rozhodol vybŕdnuť z tej špiny a postaviť sa zlu. Ale možno to bol zámer, celý film je zaprášený, tak kontúry nemusia byť ostré. Film o tom, že život nie je čierny ani biely, ale viac či menej šedý.

Pěkně blbě (2017) odpad!

Rovnako plytké ako väčšina súčasných "umeleckých" prejavov typu Stand-up commedy, Rap, či fotky prehnané HDR filtrom. Môže nastať zlá konštelácia, keď nevie scenárista, režisér ani herci vypotiť (myslené doslova, krvopotne) žiadnu hlbokú emóciu či poriadny vtip. Skrátka, nepodarilo sa. Ale že sa to napriek tomu páči toľkým divákom, je už fakt na zamyslenie. Film by sa v origináli mal volať "The Big Shit".

Láska nebeská (2003) odpad!

Tento film je pomsta Vianociam za málo lásky a darčekov v detstve.