Amélie z Montmartru (2001)

Takhle nádherné zakončení filmu jsem už hodně dlouho neviděl. Tenhle snímek je celkově velmi unikátní tím jak se zaměřuje na detaily, které u ostatních filmů nevnímáme. Celý příběh je tak originálně zpracován, že se tenhle film nebojím nazvat mimořádným uměleckým dílem. K pěti hvězdičkám mi chybí jen malý kousek. Trochu mi totiž vadilo jak se děj zastavoval kvůli vedlejším situacím s jinými postavami než Amélie, která byla mimochodem perfektně ztvárněna. Doporučuji každému, který si chce okořenit svůj filmařský koníček něčím novým. Asi nejkrásnější scénkou filmu bylo jak Amélie vedla slepce a dění na ulici mu detailně popisovala. Pro takové filmové záležitosti mají Francouzi zkrátka cit.

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Jsem sice Funesovým fanouškem, ale tenhle film mě vždycky nějak minul a jsem rád, že jsem se k němu konečně dostal a pustil si ho. Tahle komedie má totiž ten pravý humor francouzských komedií ze 70. let. Například taková scéna v kostele s rozpadající se kazatelnou byla bravurní. Škoda je, že tu není nějaká zápletka, která by s těmi komickými situacemi tvořila ještě lepší film jako je například Křidýlko nebo stehýnko. Bohužel tedy musím dát jen tři hvězdičky, ale na tuhle crazy komedii se určitě rád podívám znovu. Je to příjemná oddychovka a Louis vždy rozesměje :)

Nespoutaný Django (2012)

Řeknu to tak, že po vizuální stránce je tenhle film bezchybný. Tarantino se vyřádil se všemi možnými efekty a jeho talent se prostě pozná. Na můj vkus ale tenhle film obsahoval až moc rozsáhlých dialogů, které jsou sice skvěle napsané, ale mě tolik neoslovily jako akční scény plné střílení a krveprolití. Co se týče hereckých výkonů, tak opět nemám žádnou výtku. Například Leonardo DiCaprio mě velmi překvapil a jako záporák byl skvělý. Asi nejlepší na tomhle filmu je ta atmosféra temné stránky americké historie, která byla perfektně pojata. Jakožto fanoušek Terence Hilla nesmím zapomenout zmínit použitou skladbu z filmu Pravá a levá ruka ďábla. Škoda je, že Terence roli v Djangovi odmítl, protože to mohl být dobrý odkaz na jeho spaghetti westerny.

Byl jsem Youtuber (2018)

Nikdy si nestáhnu Tik Tok, nikdy nebudu poslouchat český rap, nikdy jsem nehrál Pokémon GO a nikdy jsem si nepořídil fidget spinner. Jsem prostě staromódní člověk, který si raději pustí film s Belmondem, než aby denně sledoval cizí a obyčejný nezajímavý život. Když už zamířím na Youtube, tak si pustím nějaký hudební videoklip, ale nepochopím, jak někdo může brát youtubery jako celebrity a dnešní děti je ke všemu mají za vzor. Asi žiji v jiném světě, ale dávám jen jednu hvězdičku a to za rozum a odvahu Jirky Krále, který přišel na to, že svůj život chce zasvětit něčemu smysluplnějšímu. P.S. Zase jsem asi mimo, když tenhle film komentuji po třech letech jeho vzniku...

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

,,Jo, teda ne, teda jo, teda ne!´´ Nekorektní, ale především VTIPNÉ! Zkrátka taková Britská soda. Přesně tady je vidět, že i když si někdo oblékne kostým a dělá taškařici, může vzniknout vtipná podívaná. Oba hlavní herci mají nikoliv malé, ale VELKÉ komediální nadání.

Kill Bill 2 (2004)

Tak tohle byla naprostá pecka! Oproti jedničce ubylo akčních scén a film je tak více psychologický, což funguje dokonale. Zároveň se mi nesmírně líbí, že když ději začne jen na chvíli unikat šťáva, tak se stane náhlý a nečekaný zvrat. Quentin Tarantino si prostě rád hraje s divákem a jeho styl je jedinečný. Kdo chce vidět várku krve, rvaček a mambu černou v akci, ať si pustí tenhle skvost.

Prci, prci, prcičky: Holky sobě (2020)

První tři díly téhle teenagerovské série jsou dobré a člověk se u nich zasměje. Jsou to prostě odpočinkové filmy, ke kterým se rád vracím. Pak se ale bohužel setkáváme i s těmito spin-offy, které jsou trapné a jejich kvalita klesá s každým dílem. Kromě hlavních postav se vytratil i původní humor a atmosféra. Takže tu máme tuhle slátaninu, která má s originálním filmem společnej snad jen TEPLEJ JABLKOVEJ KOLÁČ (tedy pardon, tady je třešňovej).

Snídaňový klub (1985)

Musím přiznat, že po zhlédnutí Snídaňového klubu jsem byl plný různorodých dojmů. Musím zmínit hlavně to, že na mě film nepůsobí tolik jako komedie, ale hlavně jako drama, protože právě vážné herecké výkony byly excelentní. Vidíme tu stereotypní teenagerské postavy, z kterých ale ani jeden není protagonista, což je podle mě hlavním prvkem originality tohoto filmu. Sledovat celou partu jak konverzuje na vážnou i odlehčenou notu bylo zajímavé. Určitě mě to v něčem oslovilo, ale k té čtvrté hvězdičce ještě něco chybí.

Čauky lidi! (2021) (pořad)

Petr Jablonský má jednoznačně talent od přírody a tahle politická satira mě vždycky zaručeně rozesměje. Zesměšňování Babiše je v současné době můj oblíbený humor, pro který mám slabost. Andreje tady vidíme jako dokonalou karikaturu a várka vtipů v každé epizodě vždycky reaguje na aktuální události naší tragikomické politické scény. Doufám, že tenhle magazín Jablonskému vydrží ještě dlouho. Dávám pět HVĚZDIČKE…

Nečum na mě show (2021) (pořad)

Asi nikdy nepochopím, co na tomhle "fenoménu" lidi vidí. Už když byl Adolfeen na Youtube, tak jsem se tomu nesmál, ale očividně nevím co je IN, když má tahle postavička svojí talk-show. Televize Prima samozřejmě udělá pořad ze všeho a může na ní účinkovat i člověk, který si vezme dětskou loutku a mluví německým přízvukem. Nevěřil bych, že někdo humor pro předškolní děti využije pro dospělé. Na druhou stranu, je to podle mě ve srovnání s ostatními českými "zábavnými pořady" ještě pouze špatná show a ne vyloženě odpad.