Chuckyho nevěsta (1998)

Po slabej trojke prichádza štvrtý diel s bábikou Chucky - Chuckyho nevěsta. Chuckyho nevěsta robí úplne niečo iné a nové než sme doposiaľ videli. Z hororu tu máme čiernu komédiu a úprimne to vôbec nebolo zlé. Brutalita a čierny humor tu boli urobené veľmi dobre i keď miestami boli možno až trochu prehnané. Nové postavy boli zapamätateľné a ku každej ste si dokázali vytvoriť svoj názor a vzťah. Miestami tu boli slabšie herecké výkony, ktorých príčina je nižšie bodové hodnotenie. Príbeh bol veľmi jednotvárny a celý film sa riešila len jedna a tá istá zápletka. Tým pádom tu neboli žiadne iné zápletky a rozuzlenia, čo dodáva pocit, že sa vo filme deje stále to isté. Finálna bitka bola prekvapivo veľmi podarená a  posledná scéna bola TOP! Za mňa podarená čierna komédia. 60%

Dětská hra 3 (1991)

Ubudlo zo všetkého... Ubudlo z brutality, ubudlo z hororu, ubudlo zo zábavy. Presne tohto som sa bál predtým, než som išiel pozerať Detská hra 2. Bál som sa, že to bude nezáživné, a všetko čo fungovalo v jednotke bude preč. Našťastie druhý film o bábike Chucky dopadol veľmi dobre. Ten tretí až tak nie. Postavy boli veľmi nesympatické, dej bol predvídateľný a logika klesla na bod mrazu. Avšak páčila si mi jedna z hlavných postáv, a to malý chlapec Tyler. Páčil sa mi jeho veľmi detský a naivný (ale pritom veľmi pekný) vzťah medzi ním a bábikou Chucky, ktorá ho celý čas len využívala. Chucky zostal stále svoj a našťastie ma ako postava stále bavil. Celý film mi prišiel robený veľmi nasilu. V skratke je to podpriemerný film vhodný na menší šlofík - keď náhodou zaspíte, nič extra vám neunikne :) 30%

Dětská hra 2 (1990)

Dosť dobré pokračovanie! Bál som sa, že ďalšie filmy zo série Child´s Play budú o ničom. Tento ma avšak milo prekvapil. Akcia, násilie a nechutnosti tu boli omnoho silnejšie a častejšie než v prvom filme. Trochu sa v tomto filme stráca tajomná a hororová časť, ktorú zvládla jednotka lepšie. Najviac som sa bál príbehu. Bál som sa, že nebude dávať zmysel k situácií, ktorá sa stala v jednotke a nebude to celé dávať logiku. Príbeh je avšak logický a do príbehu sa úplne hodí. Boli tu občas dosť zlé herecké výkony, ktoré ma zamrzeli, ale ako celok je Detská hra 2 veľmi slušným pokračovaním. Nedokázala síce udržať ľaťku tak vysoko ako jednotka, ale je len o niečo nižšie pod ňou. 70%

Spider-Man: Bez domova (2021)

Jedným slovom WAU! Kvôli tomuto filmu som cestoval až do Brna, aby som si ho mohol pozrieť v kine, keďže momentálne sú na Slovensku kvôli pandémii kiná zatvorené. Neľutujem to! Nový Spider-Man prináša všetko, čo vynikajúci film musí mať. Po grafickej a hudobnej stránke film exceluje. Herecké výkony excelovali taktiež a na hereckom obsadení mi absolútne nič nevadilo. Film je naozaj plný momentov, kedy vám po chrbte prejdú zimomriavky. Jediné čo mi na filme trochu vadilo bol pocit, že film sa snaží robiť veľa vecí na efekt (hlavne s postavami z predchádzajúcich Spider-Man univerzov) ale nakoniec mi to až tak nevadilo. Emócie a atmosféra, ktoré z filmu sršali vo mne vyvolali to, že som sa až 2 krát v kine rozplakal. Prvá cca hodinka mi prišla trocha slabšia, pretože sme nevedeli aká bude hlavná zápletka a dej bol celkom predpokladateľný. Potom sa ale všetko zvrtlo a začala sa poriadna nádielka. Za mňa 9/10

Případ Roubal (2021) (seriál)

Případ Roubal ma od prvých upútaviek zaujal. Po zhliadnutí všetkých troch epizód musím konštatovať, že ani nesklamal. Je to nadpriemerný seriál o vrahovi Ivanovi Roubalovi, kedy takmer celý dej seriálu poukazuje na hľadaní dôkazov. To môže byť pre mnohých neefektívne a nudné ale atmosféra, ktorá bola veľmi silná všetko zachraňovala. Trochu ma sklamalo, že sa Roubalovi nevenovalo viac času a veľká väčšina času sa venovala detektívom a právnikom, ktorí sa snažia a niektorí aj nesnažia uznať Roubala za vinného. Niektoré vedľajšie postavy boli úplne nevyužité a zabudnuteľné. Bohužiaľ sa im nevenovalo dostatočne veľa času, aby ste si s nimi dokázali vybudovať vzťah. Herecké výkony boli veľmi dobré. Za mňa podarený seriál. 70%

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Mestečko záhad som už ako malý chlapec pozerával v televízií a vždy som si ho užíval. Nikdy som ho však nedopozeral do konca. Vždy som si pozrel len nejaké epizódy, ktoré sa momentálne vysielali v televízií a to bolo všetko. Teraz som sa na Mestečko záhad opäť vrhol a dopozeral som obe série. Musím povedať, že je to vynikajúci seriál. Mám iba jedno mínus k tomuto seriálu a to, že je to seriál určený predovšetkým pre deti. To znamená, že sa pri pozeraní stretnete s veľmi veľa cringe momentami, ktoré nie sú vôbec opodstatnené a pôsobia... no... nijako. Niektoré vtipy sú ale dosť podarené a niekedy som sa aj zasmial. Toto je naozaj jediná vec, ktorá mi na tom celom vadila. Grafika je veľmi pekná a príbeh je úžasný. Hudba sa mi veľmi páčila a bol som veľmi milo prekvapený z vynikajúceho českého dabingu. Najviac sa mi ale na Mestečku záhad páčilo to, že tvorcovia nešli "po peniazoch." Veľmi veľa štúdií by z takéhoto úspešného seriálu spravilo milión ďalších zbytočných a nudných sérii, aby na tom mohli čo najviac zarobiť. Mestečko záhad má 2 série a bohato stačia. Dej sa odohráva cez letné prázdniny a prvá séria predstavuje júl a druhá séria predstavuje august. Zakončenie bolo skvelé a atmosféra bola miestami tak silná, že som si okusoval nechty. Skvelý scenár so všetkými záhadami a zaujímavými postavami priviedli tento seriál na vrchol. Odporúčam všetkými desiatimi! 85%

After: Tajemství (2021) odpad!

Bol som na tomto strašnom filme v kine a som zhrozený, že niečo takéto niekto natočí a zarába na tom. Príbeh je o ničom. Dej filmu je reálne len: sex a hádka, sex a hádka, sex a hádka, sex a hádka, sex a hádka, sex a hádka. Konečná scéna, kedy sa reálne niečo zvrtne je STRAŠNÁ. Nebudem spoilerovať, ale má ísť o smutný šok. CELÉ KINO SA IŠLO POŠŤAŤ OD SMIECHU!!! Celé zle! Zlé herecké výkony a zvrat, ktorý je úplne od veci. V kine to bolo so strašným českým dabingom a verím, že keby to vidím v originále, dám tomu aspoň jednu hviezdičku. Nabudúce pôjdem na nejaký LGBT romantický film, pretože tie aspoň za niečo stoja. Dávam tomu 1% (To 1% len za to, že tie postavy boli dosť pekné.)

Winx club - V tajemných hlubinách (2014)

Tak toto nevyšlo... Winx Club: V tajemných hlubinách nám predstavuje pokračovanie príbehu po veľmi podarenej 5. sérii. Trix, po vyhnaní Tritannom z Nekonečného oceánu, opäť prídu späť. Chcú nadobudnúť moc Cisárskeho trónu, aby sa stali cisárovnami. Icy zradí Darcy a Stormy a chce si moc Cisárskeho trónu nechať len pre seba. Zrazu sa objaví Politea, nynfa, ktorá bola prekliata a zmenila sa na morskú príšeru. Keď jej však Trix v 5. sérii vysali moc, vysali aj jej prekliatie. Teraz je späť, no len ako slabý duch. Vysvetlí im, že trón patrí jedine Tritannovi, ktorý je vo väzení Oblivion. Aby ho odtiaľ dostali, potrebujú moc mladého vládcu a preto unesú Skya. Pomocou neho nakoniec vyslobodia Tritanna a vydajú sa hľadať najmocnejší predmet oceánu - perlu z hlbín. Trix zradia Tritanna a Politea zradí Trix, aby si perlu nechala sama pre seba. Nakoniec víly Winx porazia Politeu a všetko je v pohode. Vlastne nie, nič nieje v pohode! Najviac ma na tomto filme štve to, že strašne veľa scén je iba vystrihnutých z 5. série. Takmer polovica filmu sú scény, ktoré sme už raz videli a pôsobia dosť zle a nerealisticky, keďže mimika postáv nekorešponduje s dialógmi. (Pretože tam kedysi boli úplne iné dialógy, ktoré s obrazom korešpondovali!) Politea je veľmi zaujímavá postava, o ktorej sa ale aj tak nič nedozvieme. Fakt super Rainbow :) Jediná vec, ktorá zachraňuje tento film, je český dabing, ktorý je podľa mňa spravený dosť dobre. Teda ak si porovnám ten anglický s českým, tak mi príde, že český dabing pre tento film je boží. Dej filmu je veľmi fádny, nudný a predpokladateľný. Je to veľká škoda, pretože kvôli tomuto zlému filmu nevyšiel 4. Winx Club film, ktorý mohol dopadnúť o dosť lepšie. Za mňa si tento film zaslúži maximálne 30% a to len preto, lebo som veľkým fanúšikom Winx Clubu. VEĽKÉ SKLAMANIE!

Mulan (2020)

Na tento film som sa vôbec netešil a po upútavkách som mu nedával veľké nádeje. Od pôvodnej verzie z roku 1998 sa líši veľmi. Tento film nie je, narozdiel od originálu, muzikál, čo je veľká škoda. Z rozprávky sa stáva akčný triler, čo nemusí byť úplne najhoršie... Veľmi ma prekvapili postavy, ktoré sa od originálu líšia úplne. Hlavný nepriatelia, spojenci a dokonca aj Mulanina rodina. Všetky nové postavy boli fajn ale myslím si, že by bolo lepšie, keby postavy zostali tak, ako boli v originálnom filme. Najväčším prekvapením pre mňa bola nová postava - striga. Túto postavu som si od začiatku zamiloval a užíval som si každú sekundu, kedy bola na obraze. Myslím si, že je nová Mulan veľmi priemerným filmom. Keby pridali piesne a nebol by chaos v postavách, dopadlo by to podľa mňa o niečo lepšie. 50%

Dej mi své jméno (2017)

Plakal som ako malý chlapček... Takmer žiadny film vo mne nedokázal vzbudiť takú silnú emóciu ako tento. Herecké výkony v tomto filme sú úžasné, chémia medzi dvoma hlavnými postavami je na nezaplatenie (mal som zimomriavky). Timothée Chalamet a Armie Hammer sú veľmi pohľadní a veľmi k sebe pristanú. Veľmi pomalé tempo nadväzovania vzťahu medzi dvoma postavami zapríčinilo to, že si obe postavy veľmi obľúbite. Posledných 30 minút filmu som len plakal, plakal a plakal. A záverečná scéna bola doslova srdcervúca. Každý homofób by si tento snímok mal pozrieť a veľmi dobre počúvať pasáž ako Eliov otec rozpráva svoje názory a skúsenosti pri konci filmu. Bolo to prekrásne... Za mňa 5/5