foto

Timothée Chalamet

  • nar. 26.12.1995 (23 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Timothée, který si jako malý přál být fotbalistou, vyrůstal na Manhattnu, v rodině odkud měl velmi blízko k herectví. Jeho matka Nicole Flender byla tanečnicí na Broadwayi a zahrála si i malou roli v béčkovém thrilleru In the Heat of Passion. Sestra Pauline je herečkou, strýc režisérem a dědeček scénáristou. Malý Teemo se tak objevil v několika reklamách, z čehož však nebyl zrovna nadšený.

Jeho profesionální herecká kariéra však začala záhy na prknech divadelní scény v New Yorku, také byl přijat na prestižní uměleckou školu Fiorello H. LaGuardia High School, kde úspěšně absolvoval v roce 2013. Ještě před tím si zahrál v osmi epizodách úspěšného seriálu Ve jménu vlasti. Svůj filmový debut odehrál ve filmu Muži, ženy a děti, byl také obsazen jako syn Matthewa McConaugheyho v megahitu Interstellar.

Skutečného uznání a respektu kritiků i diváků se Timothée Chalament dočkal v roce 2017, když ztvárnil roli sedmnáctiletého Elia v romantickém dramatu z prostředí Italské riviéry osmdesátých let Dej mi své jméno, za níž získal mnoho významných nominací i ocenění, včetně nominace na Oscara. Jeho fanoušci věří, že se od tohoto štíhlého vytáhlého herce dočkají ještě mnoha podobných filmových zážitků.

filmovyfan

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace