foto

Timothée Chalamet

  • nar. 26.12.1995 (24 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Timothée, který si jako malý přál být fotbalistou, vyrůstal na Manhattnu, v rodině odkud měl velmi blízko k herectví. Jeho matka Nicole Flender byla tanečnicí na Broadwayi a zahrála si i malou roli v béčkovém thrilleru In the Heat of Passion. Sestra Pauline je herečkou, strýc režisérem a dědeček scénáristou. Malý Teemo se tak objevil v několika reklamách, z čehož však nebyl zrovna nadšený.

Jeho profesionální herecká kariéra však začala záhy na prknech divadelní scény v New Yorku, také byl přijat na prestižní uměleckou školu Fiorello H. LaGuardia High School, kde úspěšně absolvoval v roce 2013. Ještě před tím si zahrál v osmi epizodách úspěšného seriálu Ve jménu vlasti. Svůj filmový debut odehrál ve filmu Muži, ženy a děti, byl také obsazen jako syn Matthewa McConaugheyho v megahitu Interstellar.

Skutečného uznání a respektu kritiků i diváků se Timothée Chalament dočkal v roce 2017, když ztvárnil roli sedmnáctiletého Elia v romantickém dramatu z prostředí Italské riviéry osmdesátých let Dej mi své jméno, za níž získal mnoho významných nominací i ocenění, včetně nominace na Oscara. Jeho fanoušci věří, že se od tohoto štíhlého vytáhlého herce dočkají ještě mnoha podobných filmových zážitků.

filmovyfan

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2020 Oscar 2020 (TV pořad)
2019 The 76th Annual Golden Globe Awards (TV pořad)
2018 Oscar 2018 (TV pořad)
2013 Ok! TV (TV pořad)
2007 The Graham Norton Show (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(388)