Červený trpaslík (1988) (seriál)

Už asi nejsem schopný hodnotit tenhle seriál, protože mi běží doma takřka nonstop a mohl bych odvyprávět všech původních 52 dílů na hooodně dlouhé posezení.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

K tomu snad nemusím nic dodávat. Bohužel to není vtipné, takže to ani nemůžeme použít na Brakové noci, které pořádáme, s těmi nejúžasnějšími céčkami, jako třeba Krysy: noc hrůzy, Mistr loutkář a podobně.

Kmotr (1972)

jeden z nejpřeceňovaněších filmů

Forrest Gump (1994)

Já tenhle film o užvatlanym vševědovi co hází cintáty na všechny strany prostě nemám rád. Co nemám rád. Nenávidím. "Forreste běž!" - "A já utíkal" ... A já se ptám "A co jako?"... - ... "kdyby nás chtěl mít Bůh všechny stejné, vypadali by jako ty. Všichni jsme jiní." ... "Jsi stejný jako ostatní děti, Forreste."

Zlomené květiny (2005)

Film unavený stejně jako pytlovitá povadlá víčka Billa Murrayho.

Babel (2006)

Skutečně, když si prohlédnu některé komentáře zde, jejichž autory jsou i věhlasná jména na tomhle serveru, zdá se mi že jsem snad viděl jiný film jménem Babel. Já tedy viděl skvělý a úchvatný snímek plný zvratů, napětí, akce, atmosféry, která by se dala krájet, emocí a vyjímečných hereckých výkonů. Doopravdy. V kině se nás moc nesešlo, jak už je to v našem maloměstě zvykem, ale tím více byla podrtržena atmosféra Inarritova díla. Brad Pitt potvrdil, že tatam jsou roličky, za které se na jeho hlavu snášely kupy kritiky, ten chlápek hraje. Spolu s 12 opicemi nebo Klubem rváčů jeho nejlepší výkon. Nesoudím ale jen Pitta. No přihlašte se, kdo jste se nudil. Pokud někdo takový je, tak vás nechci potkat, protože bych se musel pohádat, to já nerad, ale tady by to jinak nešlo. Japonské sekvence nepovažuji za nadbytečné, prostě mi to tam všechno sedlo, puzzle je kompletní, děj na jedničku, všechno na jedničku, tudíž 5*

Mexická jízda (2001)

Cuaróna a taktéž španělsky hovořící filmy mám velmi rád. V Mexické jízde se snoubí Cuarónův smysl pro drama a nahoustlou atmošku a tradiční "mexikovost" Mexika.

Gladiátor (2000)

*6/10. 04.11.2007 - Jsem to já ale zlý, kritický a zlý člověk. Já si u tohoto zkrátka nemohu pomoci s tím, že se tady nepatřičným způsobem znásilňuje historie. Nechápu sám sebe, nemám doktorát z dějin. A stejně tak nemohu vysvětlit, proč mi to někde vadí, a někde ani v nejmenším. Tady mi to docela vadilo. Ovšem, souboje jsou skvěle odvedené, stejně tak výprava a kostýmy, OST, zasloužený post "více než dobře udělaného velkofilmu" je neotřesitelný, avšak mnoho mi scházelo k pětihvězdičkovému hodnocení, jímž jsem již obohatil jiné, přiznávám, leckdy mnohem slabší filmy. Gladiátora jsem viděl jen jednou, a to v kině. A navíc je to již docela dlouho. Všichni herci mi přišli na svém místě... takže opravdu nevím. V každém případě nikoho neodrazuji, film je velkolepý, zvlášť pořádný zážitek si jistě odnesete z kina. Zkusím se na to někdy podívat znovu a případně budu aktualizovat. Prozatím 3*... velmi silné, ale 3. /---/ 19.02.2009 - Tak jsem viděl Gladiátora znovu. V mezičase jsem trošku odpuntíčkářovatěl, dokonce i neštovice jsem konečně asi tak s patnáctiletým zpožděním zažil, ale pokud se mám vyjádřit k filmu, žádného drastického posunu se ode mne nedočká. "pouze" se přehoupl na čtyři hvězdy. Velmi slabé, ale 4.

Batman (1989)

Nejlepší film o Batmanovi.