Road to the NHL Outdoor Classics (2016) (pořad)

Pro milovníky hokeje jednoznačně povinnost! V podstatě je to to samé, jako každý rok, ale každý rok je to stejně úžasné. Každý díl gradoval až do velkého finále v podobě zápasů pod širým nebem a každý díl mě bavil ještě víc. Na závěr proběhne člověku mráz po zádech. Tuhle hru prostě nejde nemilovat!

Frajeři ve Vegas (2013)

Až budu (jestli budu) někdy v důchodovém věku, možná tak nebude záležet na tom, co všechno mám už za sebou a co všechno ještě pře sebou. Chtěl bych mít kolem sebe takovou bandu bláznů, kterým je jedno co bylo, je a bude nebo jak jsou na tom se zdravím, hlavně že budou schopni za Vás kdykoliv strčit ruku do ohně a když mi bude nejhůř, zvednou svůj starý zadek a s pomocí berle dokulhají za mnou i kdyby to měla být jejich poslední chvíle na nohách. To jsem možná trochu přehnal. Ať už je film natočený jak chce a nejedná se o největší komediální pecku v historii, to odvěké přátelství tady funguje od začátku do konce. A to je pro mě podstatné.

Expresní zásilka (2012)

Pro mě osobně velké překvapení! Tahle jízda na kole se jede ve vysokém tempu od začátku až do konce. Při tom scénář a pointa tak primitivní - doručit obálku z bodu A do bodu B, pokud možno, co nejrychleji je to jen možné. Mezitím si každý vlastně dělá jen tu svou práci, zatímco na druhé straně planety čeká chlapec, nic netušící, co se to vlastně v americké metropoli odehrává, aby mohl být se svou matkou. Žádná excelentní akční podívaná to sice není, ale rozhodne je to jízda!

Titanic (1997)

Fantasticky natočený film! I po dlouhých letech a po několikátém shlédnutí patří stále mezi ty, na které se rád podívám a vždy jej sleduji se zatajeným dechem. Atmosféra možná nejslavnější katastrofy v dějinách tady na Vás dýchá z každé scény. Romantický děj dodává filmu pocit k zamyšlení. Kolik osobních příběhů a dramat se na širém moři během několik okamžiků beznadějně odehrálo? Kolik strachu, lásky, beznaděje a slz se v osudné noci na Titanicu objevilo? Je mnoho faktorů a otázek, které nás i po více než sto letech nutí k zamyšlení. A možná i proto mě tato loď a tento příběh nikdy nepřestanou fascinovat.

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

Tady jde krásně vidět, jak český národ hodnotí pořady jen kvůli značky "Made in Czech Republic". Od české verze jsem neměl velká očekávání, ale zpracování se mi ve finále velice líbilo. Hezky prostříhané momenty s tradiční hudbou, ten duch toho klasického a pravého Boyardu tady zůstal ve všech směrech! Možná mohlo být pár dílů natočena s normálními soutěžícími a ne s celebritami. Ovšem tak aspoň zase padna nějaká kačka na dobrou věc. Pro mě, na české poměry, velice příjemné překvapení!

Milenci těch druhých (2015)

Na podobný způsob už bylo natočeno mnoho komedií a všechny fungují tak nějak stejně. Hlavně dokážou zpříjemnit neděli na gauči. Takže pokud tento styl máte rádi, budete spokojeni, ale jestli chcete něco nového či mimořádného, tak otočte list. A nebo prostě jenom stačí, když máte rádi Alison Brie, protože ta je úplně všech scénách kouzelná!

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Po velkém očekávaní jsem dostal jen lehce nadprůměrný animák. Tu a tam jsem se zasmál, ale v globálu šlo jen o méně povedenou "kriminálku" v animovaném stylu, ze kterého vyčnívá pouze snad jen naprosto fantastická scénka s lenochodem Bleskem.

Mocný vládce Oz (2013)

Nebylo to úplně to, co bych zde mohl vyzdvihovat na nejvyšší patra filmových žebříčku. Očekával jsem pohádku a v pohádkách se meze fantazie nekladou. Dostal jsem ostatně to co jsem očekával ale ani o chlup víc, naopak možná o kousíček míň. To však není podstatné. Věci podobného typu mám velice rád, takže jsem ve finále spokojen! ;)

Creed (2015)

Z legendární filmové série Rockyho se zdá, že už je opravdu vyždímano úplně všechno. Je jasné, že to mělo být o někom jiném, ale ruku na srdce. Kdo z Vás se na film koukal kvůli mladému Creedovi? Silvestrův šampion Rocky se stal inspirací pro miliony lidí po celém světě a to jak ve sportu, tak v přístupu k samotnému životu. Po dlouhých letech mu však viditelně na filmovém plátně dochází dech. Závěrečný zápas se všechno snaží ještě trochu zachránit, ale neúspěšně. Hlášky, vzpomínky, staré ani nové věci tu už bohužel nefungují jako dřív. Neboť jak praví stará legenda Rocky Balboa, z minulosti se žít nedá. A u Creeda to platí dvojnásob. Ale třeba to bylo jenom tím, ze jsem od toho zkrátka očekával trochou víc. Každopádně scénář Ryan Cooglera nesahá Silvestrovi ani po kotníky.

Padesát odstínů šedi (2015)

Kouknul jsem na to jen se zvědavosti. A skutečně.... Film naprosto o ničem! Jakožto chlapa chvíli napínalo vidět tělo hlavní herečky a to bylo to jediné, na co se dalo koukat. A i to mi přišlo spíš jako ohlížení nezáživného časopisu. Raději mohli udělat podobný marketing nějaké kreslené postavičce od Walda Disneyho a je víc než stoprocentní, že by se tvůrci dočkali daleko větší odměny z reakcí dětských diváků.