Zpátky do školy (2009) (seriál)

Rozhodl jsem se, že to celé zhodnotím až po poslední epizodě. Prvních pár dílů jsem musel "přežít", aby mi sedl humor, postavy a hlavně styl. Velice rychle se stal ale seriál mým, ve své době snad nejoblíbenějším. Postavy jsem si zamiloval a s takovou grácií. Tak jak byl seriál točen především ve druhé, třetí a čtvrté řadě, mě na několik hodin doslova ukoval na křeslo před televizí. V posledních dílech, někde od páté sezóny bych řekl, že to už začalo trochu ztrácet dech. Nic méně nikdy nezapomenu na paintballove bitvy, Dračí doupě, polštářové chodby školy, kouzelné oči Annie, Piercovu zábavnou zákeřnost, Abedovy TV vstupy a na mnoho dalších senzačních kousků, které nikde v žádném jiném seriálu už nikdy neuvidíme, neboť byly tak jedinečné, že aby jste je pochopili, museli jste je vidět. Jinak by v některých pasážích nešlo prostě vysvětlil a pochopit, že jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet. Kdyby jen z části existovala taková škola jako tady, sám bych byl dobrovolně jejím věčným studentem!

Redakce (2004) (seriál)

Jednoznačně jede opravdu s mála českých seriálů, které mám rád. Líbí se mi postavy i novinářské prostředí. Na full hodnocení to samozřejmě není, ale i tak si myslím, že by si některá české věci zasloužily víc respektu a nehodnotit vše jen podle nálepky "Made in Czech Republic"

Voda pro slony (2011)

Čtyři, nebo pět..... dobře, dám čtyři, ale ani o píď míň! Hezký, dramatický příběh s nádechem romance, o kterou tu ale zas tolik nešlo. Filmů na styl vyprávění je už dneska poměrně dost, ale přesto, když je to dobře zvládnuté,stále to dobře na mě působí. Navíc Reese kouzelná jako ve všech ostatních filmech. Aby to u mě bylo na pět, muselo by v tom bát ještě o kousek víc. I tak jsem se ale ani chvíli nenudil a napjatě sledoval až do konce...

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Chvíli jsem přemýšlel, jak to vlastně ohodnotím a váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Pak jsem si ale uvědomil že i když to nebyla bezkonkurenční pecka, mělo to nádhernou a pohodovou atmosféru s nádherným soundtrackem. Všechny ty záběry do všech koutů naší země byly taky úchvatné. Kéž by všechny filmy byly aspoň takové! A ty různé představy máme asi všichni. Nebo já je mám určitě!

Legenda o slavném návratu (2000)

Krásný snímek o jedné z nejúžasnějších her planety. Golf musí člověk nejdřív trochu pochopit, aby jej uchvátil. A v tomhle filmu se to možná podaří i těm, kteří do teď tomuto sportu váhu nedávali. Nikdo jiný to za Vás neudělá. Pokud něco pokazíte, můžete si za to sám a sám s tím taky musíte jít dál. Pokud vyhrajete, jste vítězem VY! A možná trochu taky ten panáček, co Vám nosí hole. Ale jak pravil Morfeus v Matrixu, "Já ti jen můžu ukázat dveře, vejít už musíš sám." Golf ukazuje nejen sílu osobnosti, ale taky charakter. O tom všem je golf. O tom, a ještě o mnohém víc.

Drive (2011)

"A co jako!?" ...řekl jsem si až konečně začaly běžet titulky. Musí se nechat hudba a velice dobrá, možná jedna z nejlepších kamer, co jsem u filmu viděl. Ale tím končí vše, co mě ve filmu zaujalo. Mám tendenci, že když se na něco začnu dívat a věnuji tomu pozornost, tak už to nějak dojedu, i když předem vím, že to z devadesáti procent lepší nebude. Je pravda, že thrillerovky nejsou můj šálek čaje. A ani po tomto filmu nebudou. Příliš málo toho bylo, aby mě to nadchlo. Bohužel, asi mimo moje gusto....

Divočina (2014)

Přiznám se, že jsem docela zklamaný. Čekal jsem nějakou velkolepou dobrodružnou pouť, která mě chytne za srdce. A nebýt Reese, tak bych se asi vyloženě nudil. Navíc, než dobrodružně, na mě film působil dokonce dosti depresivně a čekal jsem že to zachrání aspoň nějaké finále. Ale nic... Dvě hvězdy za to, že se na to dalo koukat a jedna za skutečný příběh. Neházím to do sr*ček, ale už se na to podruhé nepodívám.

Jak ukrást nevěstu (2008)

Nevím čím to je... Téma celkem primitivní, předvídavý děj, ničím zvlášť nevyjímající se romantická komedie. Přesto patři už dlouhé roky mezi moje oblíbené. Asi je to ta pohodová atmosféra Skotska, celkem příjemný soundtrack a hlavní "hrdinka" Hannah je mi taky velice sympatická. Viděl jsem to několikrát a rád se na to nejednou kouknu znova.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Tyhle filmy nikdy nepřestanu milovat! Pořád zastávám názor, že většina lidí co tady dává hodnocení, je minimálně lehce bez fantazie a to pověstné dítě, které by jsme pořád v sobě měli mít, už v nich dávno vyhynulo. Nečetl jsem knížku, takže ani srovnávat nemůžu. Každý jeden díl mě nadchnul. Každý v něčem stejný a přesto úplně jiný. Dobrodružství na mě nejvíc dýchalo ale u posledního kousku. A o podobných věcech budu snít i když mi bude třeba 60 let! ..........................ZA NARNII !!!

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Lidé bez fantazie, hodnotící a komentující tuhle pohádku, nechť zalezou zpátky mezi hobbity a přestanou kazit dojem a představy těm, kteří dobrodružné fantasy filmy mají rádi! Prskání vašich jedno hvězdičkových povýšeností, či dokonce odpadů, mi nikdy nepřijde na rozum, proč na tyto filmy vůbec koukáte. Protože pro Vás se tyhle věci netočí. Možná se druhý díl odehrával v trošku jiném, bojovnějším duchu, než jsme mohli vidět v první části. Všechno ostatní tady ale zůstalo.