• Krátkometrážní

Záchranný člun (1944)

Pro mě zatím nejslabší Hitchcock. Je z toho dost cítit protiněmecká propaganda, což se u filmu natočeného za války dá očekávat. Určitě je zajímavý nápad použít tak malý prostor, jako je záchranný člun jako místo, kde se odehrává celý film. Postavy po cestě zažívají různé trable a ne všechny se dožijí do konce. Z toho filmu si člověk může odnést snad jen jednu věc, nevěřte Němcům. Po vizuální stránce je film rozhodně poutavý. "Někteří z mých nejlepších přátel jsou v koncentračních táborech."

Maltézský sokol (1941)

Neskutečně zamotaný film. Celé se to točí kolem jedné zlaté sošky, kterou se všichni snaží ukořistit, ale nikdo neví, kde je. Detektiv Spade je kontaktován mladou ženou ohledně vyšetřování zmizelé osoby. Nakonec je ale vše úplně jinak a umírají lidé. Nikdo neví, komu může věřit a vše se komplikuje. Jeden zvrat střídá druhý a my pořád nejsme blíže k nalezení sošky ani vyřešení celé záhady. Kdo je tedy vrahem a kde je ona soška? Nakonec se vše vysvětlí. "Jedeme do Istanbulu."

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Klasický animovaný seriál. Zná to snad každý. Jako malý jsem u toho trávil spoustu času. Na to jak je to staré, je to výborné. Chudák Tom to většinou schytá, ale vždycky to přežije. :D

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Stará česká černobílá klasika z První republiky. Celé je to převážně o profesorovi, který se zabývá entomologií, ale nemá odvahu si z ní udělat státnice. Proto mu musí pomoct trochu netradičním způsobem.

Škola základ života (1938)

I když je to roku 1938, některé věci jsou stále aktuální. Ale dneska už by takovou kravinu asi nikdo neřešil. A už vůbec by to tak nehrotil. Ale to je detail, o to tu nejde. Je to dost veselý film. Pešek je tu úplně skvělý. A Filipovský tu hraje pěkného šprta. Některé výrazy mě celkem dostávaly. Třeba při tenise: "Tak já plaju." :D

Frigo na mašině (1926)

Tento film není ani tak zajímavý díky svému ději, ale spíš zpracováním. Celé to totiž stojí na šílených kaskadérských kouscích, které tu Buster Keaton neustále předvádí. Je to také můj první němý film, takže oceňuji i práci s hudbou. Celé je to vlastně o člověku, který se snaží dostat do konfederační armády a zároveň zachránit svou milou. Na své cestě zažívá dost šílená dobrodružství. Je to i dost akční. Zaujalo mě hlavně to, co všechno s těmi vlaky dovedli...