Pro hrst dolarů (1964)

Sice tak tak, ale absolutní zaslouží. Je to jednoduchý děj, jednoduše natočeno, a jednoduše zahráno. Ale protože to dělali mistři, je to mistrné. Jop, je tam dost alogičností, ale oproti jiným neodolám a promíjím. 5 *

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

K tej pětce předci něco chybí. Protivníci tak nějak negradujou. Ale zase je to relativně originální (pomineme-li Lola Rent scénu...). Kick-Ass je lepčí akční podívaná. Tohle má lepčí příběh. Ale ne zas tolik. 4/5 (80)

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Nakonec to musím změnit na 5. Nemůžu si pomoct, je to skvěle odvedená filmařská práce. (když to porovnám například s Prokletým ostrovem...) plnej počet.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Dobrý, ale jen tak, aby se neřeklo. Tradičně přitažený za vlasy. Někdy až moc. Na druhou stranu, co bychom od Pegga s Frostem nečekali, že? utahuje si snad ze všech hororů. Ale co už. 80 %.

Nedotknutelní (2011)

Jak píše Tetsuo. Je to citové vydírání. Jenže je to setsakramentsky dobře pospojované. Nevím jak ostatní, ale já nebrečel dojetím, alébrž smíchy. Páč to bylo zahráno tak nějak opravdově. Je to totiž postaveno na určitém druhu slovního humoru. Hmm. Samozřejmě, že se nejedná o nic originálního - viz Skafandr, Uvnitř tančím či Klepání na nebeskou bránu, kde vždycky byl někdo "disabled". Taky nemám rád, když se u skoro každého filmu řeší, že byl podle skutečné události... Ale už jen ta možnost, ta naděje, že by to tak mohlo být (herci byli skutečně dobří), dělá z dramatu drama. Omlouvám se Kamilu Filovi, ale v tomhle se s ním neshodnu. Ideální v kině kolem padesáti diváků. 5 stárz (P.S.: Shakespeare to taky hnal (z)na hranu, ale jak moc se mu to povedlo, no ni? :) )

Až vyjde měsíc (2012)

Atmosféra. To je to, co Moonrise Kingdom nabízí v hlavní roli. A taky obrázky. Je to klipovitý. Skoro nemáte dlouhodobější záběr, ale přechody jsou rychlé a plynulé. Jde o detaily. Zajímalo by mě, co má Tosim jako oblíbenou komedii. Tohle je totiž naprosto uvolňující. Tenhle film je esteticky pěkný zážitek. 5 stárz. p.s. Benjamin Britten odvedl skvělou práci, počkejte hlavně na druhou část titulků. Film je prostě plný detailů.

Rio Bravo (1959)

Zachycení života. Jak si myslíme, že mohl probíhat. Nebo tak nějak. Jasně, není to nijak suchý, ale zas taková sranda také ne. Ani ryba, ani rak. Oddech za 4*.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Hmm. Chápu, že je to ještě pořád rentabilní. Je to jednoduché a "zábavné". Jasně. Jenže je to taky strašná nuda, podíváme-li se na to z pohledu originality, hloubky příběhu nebo snad něčeho jiného. Mertax píše, že tam jsou důchodcovská klišé, posunul bych to ještě dál - neviděl jsem originál, ale v dabované verzi jde o pro mě nepřijatelné shazování. Jak jako, že je nejhorší, když Vám hodí na krk vlastní babičku? Ehm. A Broskvička je opravdu povedené jméno, není-liž pravda. Nevím, kdo to překládal, ale možná by to chtělo znát konotace, plynoucí z našeho prostředí. 2* za několik scén.

Sněhurka a lovec (2012)

Jako v podstatě souhlasím s Mattym co se týče vykrádání čehokoli. Je to (skoro) efektní podívaná. Tuhle se tu kdosi zmiňoval o skvělých hereckých výkonech, což mě nepřipadlo. Furt jsem to tam hledal. Jinak takovýto: ven (dvě a půl vteřiny ticha) vééééééééééééééén (out, ... ooooooooout) je jen esenciální příklad předvídatelnosti zkušenějšího diváka. Narážky na Jacksonovo pojetí fantasy (ano, čerpají z něj snad všichni, GoT jen přidala viacej násilí a nepokrytý sex), rádoby mystika (kurňa, proč tam byla ta vložka s tím dřevákem, proč musel všechno vysvětlovat slepý trpajzlík, mimochodem, proč taky nezačal vidět, když všici své neduhy...), tím myslím evidentní vykradení Princezny Mononoke (nebo neznalost?). Mrtvej po tancovačce z předchozího večera, atd. atd. Dobře, známé momenty (jak se macecha ku moci dostala, jak sněhurku jablkem otrávila, či scény se zrcadlem) jsou zvládnuté. Ale bohužel pro mne nestravitelné pospojování "skutečnosti" a "pohádkovosti". Pokud by se jednalo o efektní podívanou, takovou, že by mi to bralo dech, tyhle chybičky bych prostě přešel. Jenže to nejde. 2*

3-iron (2004)

Moc pěkný film. Taková drsná Amélie. Doporučuji.