Správci osudu (2011)

Srozumitelná scifi romantika. Závěr sice není žádné velké překvapení, ale to je úplně jedno, protože právě ta část kde Damon začne používat klobouk a dveře, je nejzábavnější.

Michael Clayton (2007)

Komornější právnický příběh na mě ze začátku působil utahaným dojmem, kde nebylo příliš jasné, jakým směrem se hlavní děj vlastně vydá. Čím déle film běžel, tím soudržněji působil. Michal Clayton bude bodovat převážně u dospělejšího diváka, který si chce trochu zapřemýšlet a i když jde o život, spíš má chuť na souboje právní s papírama v ruce, než se střelnou zbraní.

Neznámý (2011)

Neznámý je v podstatě taková druhá verze Bournea, kde Damona nahradil Neeson. Závěrečný zvrat jsem do poslední chvíle neodhalil a všechno před ním a za ním fungovalo dobře. Akce je prezentovaná hlavně povedenými automobilovými honičkami. Celkově ideální pro diváky, kteří mají rádi, když ani po třičtvrtě filmu neví, o co tam vlastně jde. Silné tři hvězdy.

Diktátor (2012)

Diktátor překonává Bruna a těsně se drží za Boratem. Diktátor je jiný hlavně v tom, že nevypadá jako dokument. Je to klasický film a nebere si servítky s nikým. Střílí na všechny strany a skoro nikdy se nestane, že by minul cíl. Cohen je co se týče komedií unikátní a jakékoliv citlivé téma pro něj není žádná překážka.

Temný rytíř povstal (2012)

Sice bych se mohl šťourat v různých drobnostech, ale celé je to tak pohlcující, že to nemá ani cenu zmiňovat. Přesně tohle je ten případ, kdy se jednou kouknout nestačí. Po celých 164 minut pro mě hodiny přestaly existovat. Těžko říct který Batman od Nolana je nejlepší. V tomto díle je Batman vhozen na úplné dno, aby se vrátil na úplný vrchol. Bane nemá s organizací žádné problémy a spousta věcí mu skvěle vychází podle jeho plánů, což má částečně podobné s Jokerem z předchozího dílu. Catwoman velmi dobře zapadla do příběhu a jen se nelítostně vysmála Halle Berry, podobně jako se Nolan vysmál Schumacherovi. Lepší Batman by měl šanci vzniknout jedině tak, že by chtěl Nolan natočit čtvrtou část.

Černobílý svět (2011)

Silné téma, všechno funguje tak jak má, herecky perfektní, jen to ve mně nezanechalo žádný dojem výjimečnosti. Navíc by se dalo řešit prezentování zlé a neschopné bílé rasy proti hodné a moudré černé rase. Nejde zde ani tak o příběh, který by diváka nějak významně pohltil, ale spíše o zajímavé vztahy mezi jednotlivými postavami. Film mezi nimi neukazuje žádnou fyzickou konfrontaci, jen jednu nechutnou pomstu.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Asi se někdo zamyslel a přišel s nápadem natočit film, ve kterém by mohli bojovat kovbojové proti mimozemšťanům, protože to tady ještě nebylo. Indiáni spojí síly s bílými a společně budou bojovat proti zlým vetřelcům. Jediné co si z toho všeho pomatuji, jsou výbuchy mezi kterými pobíhají výše zmiňovaný. Takže oddechovka, která se do historie nijak nezapíše. Má pár pěkných momentů hlavně na začátku a víc těch horších ke konci, nějaké to klišé, trochu nudy a po závěrečných titulcích je jasné, že víc jak jednou, to opravdu není potřeba vidět.

Prometheus (2012)

Úvod má skvělou atmosféru, ze které jsem měl pocit, že později přijde něco velkolepého. Nejen že delší dobu nepřicházel příběh, který by aspoň trochu překonával průměr, ale ani očekávaný skličující pocit nebo strach z neznáma se nedostavil. Viděl jsem jen nijak zvlášť zajímavé temné prostředí, kde se chodí sem a tam a téměř na konci se začne dít to, na co se celou dobu čekalo. Částečně jde vlastně o takovou mutaci Vetřelec vs Predátor. Scott udělal maximum, bohužel mu scénář občas hází klacky pod nohy a všem se vyhnout je za těchto podmínek nemožný. Nejde o žádnou tragédii, nuda se nedostavuje, jen tomu prostě něco chybělo a já osobně jsem čekal mnohem víc.

Madagaskar 3 (2012)

Výherce nejpřehnanější animované zábavy, ve které je možné úplně všechno.

Amazing Spider-Man (2012)

Restart Spidermana má nového herce a novou zápornou postavu. Garfield je podobně dobrý jako Maguire. Celé se to chce tvářit o trochu víc vážně a možná proto tam Spiderman asi dvakrát brečí. Tato verze ale nepřináší nic odlišného od předchozích a prakticky se stále jede ve stejných kolejích jen s jiným nepřítelem.