Obchodník se smrtí (2005)

Za obsah a zpracování nemá cenu uvažovat o hodnocení, které by se mohlo dostat pod 4 hvězdy. Zároveň je to určitě jeden z nejlepších filmů, ve kterých Cage hrál. Trochu mi to připomínalo Amerického gangstera. Možná jsem čekal víc a dovedu si představit, že bych hodnotil za celkovou zábavnost jen třemi hvězdami, ale to si Obchodník se smrtí nezaslouží.

Rec 2 (2009)

Vizuálně stejně kvalitně natočené (v rámci amatérské roztřesené kamery) jako první díl, jen pocity jsou trochu někde jinde, protože částečně odpadlo překvapení z neznáma. Škoda že občasné divně nelogické chování postav, které mi vadilo v jedničce, se opakuje i ve dvojce. Snaha to přehlížet byla už dost malá. Naopak příběh doplněný bohem a ďáblem jsem přivítal. Pár věcí udělat trochu jinak a mohly to být krásné 4 hvězdy.

Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

Jedna z těch nejlepších sérií i přes to, že jsem v poslední čtyřce neměl komu fandit.

Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Viděl jsem všechny díly od Guatemaly až po Čínu a právě Čína mi nejdříve přišla jako řada s největší koncentrací nesympatických lidí. Velká výjimka byla jediná osoba James a postupně jsem si zvykl i na ty ostatní. Pravidla jsou zase trochu jiná, soutěže stále zábavné, ale možná tam mohlo být více těch, co jsou fyzicky nebo sportovně náročné. Nejspíš by ale asi na to měl málo kdo sílu, když tam většinu času skoro umírali hlady.

Kdo přežije - Fidži (2007) (série)

Za to co Dreamz v téhle soutěži předvedl by se měl smažit v pekle. Nechci toho moc prozrazovat, snad jen to, že tahle série obsahuje spoustu nových pravidel, soutěže jsou spíše bez plavání a ten kdo měl vyhrát nevyhraje.

Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

Nechci prozrazovat poslední trojku, ale možná by si milion dolarů zasloužil víc ten, kdo skončil na druhém místě. Tahle soutěž si drží stále stejnou vysokou kvalitu. Hodnocení  nejvíc ze všeho ovlivňují soutěžící a v této sérii se to zrovna dost povedlo.

Kdo přežije - Panama (2006) (série)

Jedna z těch nejlepších sérií, která skvěle dokázala budovat závislost na dalších dílech. Všechny aspekty od soubojů až po dění k táboře nemají slabší chvilku a do toho ještě vyhrál ten, komu jsem fandil už po několika dnech.

Šmoulové (2011)

O něco lepší než Alvin a Chipmunkové. Bylo z toho hodně poznat že většina scén je udělaná pro 3D projekci, pro ty nejmenší diváky. Škoda že to nebylo celé animované, ale asi by to s hvězdičkami stejně nehnulo.

Věc: Počátek (2011)

Další výzkumná stanice a další plamenomety. Původní Věc mohla digitálním efektům Počátku těžko konkurovat, ale atmosféru dokázala budovat lepší. Žádný radikální pokles kvality se nekoná a na konci se povedlo na původní díl dobře navázat.