Alois Nebel (2011)

Mlčící černobílá nuda, vyprávějící příběh, který si musí divák v určitých částech sám domyslet. Námět toho nechce moc odvyprávět, není špatný, ale jeho obsah je pouze pro někoho. Třeba pro znalce předlohy. Tempo je velmi pomalé, protahované a zároveň celková stopáž překvapivě nemá ani 90minut. Čekal jsem rozhodně víc a nemyslím tím čas.

Motel smrti (2007)

Nevím z koho chce tento film udělat většího hlupáka, jestli z vrahů,obětí nebo diváků. Vrahové nechtějí zabíjet a oběti nechtějí utéct. Jenže přestat ztrácet čas a rozběhnout se do lesa nebo se aspoň nevracet opakovaně do motelu znamená dostat děj mimo motel, nejspíš ho i předčasně ukončit a to je nežádoucí. Takže ano, koukat se na to dá, jakési napětí lze pocítit, herecké výkony dobré, jen je potřeba být imunní proti podobným scénářům a neřešit ani to, že někdo zapaluje a následně rozdává prskavky jako dárky u benzínové pumpy.

Bitevní loď (2012)

Kdybych nevěděl, že bitevní loď je od tvůrců Tramsformers, tak by mi to bylo po dokoukání naprosto jasný. Když odečtu všechny pc efekty, zbyde jen neškodná americká blbina. Tvůrci si nejspíš musí myslet, že divákovi budou stačit obří vybuchující mimozemské lodě. V příběhu byla hlavní snaha věnována handicapovaným a starým lidem i strojům, které se snaží ukázat jako stále potřebné a předat divákům určitou naději do života, naznačit jim, že toho můžou v životě ještě hodně dokázat. Zní to sice docela dobře, bohužel výsledek je trochu někde jinde. Takže Béčkový příběh, dialogy většinou o ničem a to vše se krčí za finančně nákladnými akčními pc efekty, které sice skvěle vypadají, ale zároveň není vhodné se nad nimi v určitých částech příliš zamýšlet.

Poldové (2010)

Tohle je přesně ten projekt, kterému by se měl Bruce Willis v budoucnu vyhýbat. Komedie bez vtipu, otravný Tracy Morgan a dokonce mi nesedla ani hudba, což se moc často nestává. Každá scéna snažící se udělat hroznou legraci to spíš ještě zhoršovala. Scénárista sice vymyslel docela ucházející základní kostru příběhu, ale z toho čím jí vyplnil je dost cítit bezradnost.

Město (2010)

Sledování propuštěné rukojmí se mi už na začátku zdálo zbytečné a v průběhu filmu se to jen potvrdilo. Vlastně to znamenalo jen problémy, bez kterých by nebyla hlavní zápletka. Vůbec to však neberu jako něco co je špatně, protože film skvěle funguje po celou dobu, kde každá nejen akčnější scéna vypadá moc dobře. Affleck každopádně prokázal režijní talent.

Avengers (2012)

Skvěle pospojované příběhy superhrdinů, kde by se určitě neztratil ani Spiderman. Spousta vtipu, napětí, akce. No prostě pro fanoušky komixu něco, co rozhodně nesmí propásnout. Jen bych navrhoval podívat se na původní filmy hlavních postav, hlavně na Thora odkud vzešla záporná postava.

Mechanik zabiják (2011)

Rutinní až neosobní akční film nepřinášející nic nového. Na 93 minut, ale zabaví docela slušně.

Drive (2011)

Hlavní hrdina má sice trošku problém s komunikací, ale možná díky tomu je tak zajímavý. Zároveň zapadá do spíše pomalé hypnotické atmosféry s občasným brutálním jednáním. První polovina je spíše seznamování ze kterého vlastně není úplně jasné o čem to celé bude. Režie dokazuje vysokou kvalitu i ve chvílích, kdy se toho moc neděje. Stylem mi to nejvíce připomínalo film Tahle země není pro starý, ale Drive mi přišel lepší.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Ideální by bylo rozdávat k tomuto filmu nějakou brožurku, kde by byly fotky všech postav a pod nimi jejich jména. Že by si to divák mohl nastudovat, ještě než by to začalo.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Děsivá skutečnost toho, kam až může reality show dojít. Hotel Paradise má jednu zásadní chybu – neexistují v něm pravidla. Soutěžící mají svojí taktiku omezenou tím, co chce, nebo nechce prosadit produkce, aby se zlepšila sledovanost. Mohou tak zařídit vypadnutí, nebo naopak zabránit někomu aby vypadl. Tento postup se dostal tak daleko, že lidi co vypadnou, se po pár týdnech zase vracejí, nebo se soutěžící, který právě vypadl, může vyměnit za někoho, kdo chce odejít. Zároveň je tohle všechno jediný způsob jak se v téhle soutěži dá zbavit totální prázdnoty. Hotel je soutěž o demenci, urážkách, povrchnosti, opíjení, předvádění nahých zadků a převážnou většinu tvoří debaty o ničem.