Annie Hallová (1977)

"Starý dobrý Woody Allen" - toto je často počuť v súvislosti s jeho staršou tvorbou, ktorého azda najväčším reprezentantom je práve Annie Hall. Kvalita a osobité názory sú vidieť na každom kroku, vtip a inteligencia tiež, no zároveň je tu v strede všetkého diania tento neurotický, večne otrávený malý mužík, ktorému sa nepáči toto a tamto a až do konca filmu ani poriadne nevie čo chce. Spracovanie je vynikajúce a navždy ukázalo akým géniom Allen je, jeho humor možno nepobaví každého, no mne sadol a životné pravdy schované v citáciách žartov "iných" sú ozaj na zamyslenie. Ak by bol ten malý chlapík o niečo málo otravnejší, neváhal by som s plným hodnotením, takto ostane bez jednej hviezdy a Mach Point tak je pre mňa stále neprekonaný, ukameňujte ma za to ak chcete.

Mary a Max (2009)

Ou, tak ten film veľmi milo prekvapil, ba priam nadchol. Netreba však čakať žiadne "pohladenie na duši", ale tvrdú realitu (v medziach animovaného filmu) vykreslenú prostredníctvom animácie a väčšinou len kombináciou dvoch farieb (poprípade niečo málo červenej, no často len čiernobielo, či s odtieňom sépiovej kosti, ostatne kliknúť si na zopár obrázkov v galérii by nemal byť problém). No použitá špecifická výtvarná stránka len podtrhla ponurú atmosféru a rozdiel dvoch vnútorných svetov Mary a Maxa. Hlavne prvá polovica filmu (a úplný koniec) je priam geniálna a hoci príbeh potom troška stratí na údernosti, zaujímavosti a toľko už vás nedokáže prekvapiť ako v prvých momentoch, vysoký štandard si film udržal až do konca. Podobný animák som ešte nevidel.

Hulk na neznámé planetě (2010)

"Ou, I´m not dead, I´m just MAD!" Ultimátne béčko, ktoré by v hranej podobe nikdy nevzniklo.

Sherlock Holmes (2009)

Že by mal mať Sherlock Holmes potenciál úspešnej filmovej série ma nikdy nenapadlo. Nikdy ma nenapadlo ani to, že by mohol byť poňatý takýmto spôsobom, kde sa Guy Richie mohol ozaj poriadne vyblázniť. To mu dovolil hlavne štedrý rozpočet (využil ho do maximálnej miery a na filme je to vidieť), kvôli ktorému však zaplatil určitou stratou tvorcovskej nezávislosti, do určitej miery sa musel krotiť a pridať tam zopár hollywoodskych neduhov, ktoré pomôžu film predať širokej verejnosti. Za bravúrnu vizuálnu stránku som mal nutkanie dať ešte o hviezdičku viac, no plnému hodnoteniu predsa len niečo chýba, čo bude mať šancu napraviť chystané pokračovanie.

Svítání (2009)

Disfunkčná neinteligentná zbytočnosť, ktorá nepriniesla do žánru nič nové (teda aspoň nič pri čom by som nekrútil hlavou) a žiaľ zlyháva aj ako kritika spoločnosti, napriek niektorým dobrým nápadom.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Z môjho pohľadu oveľa lepšie ako Paris, I LoveYou. Jemné a vkusné, bez zbytočných nadprirodzených motívov a ani u jednej z "poviedok" sa mi nestalo, že by sa mi nepáčila. Chcem ho raz určite navštíviť, už to viem isto, to vraví za všetko..

Obvyklí podezřelí (1995)

Približne pol hodinu pred koncom som si povzdychol, že za tak krátku dobu skončí.

2012 (2009)

Po predošlom zakopnutí sa Emmerich vrátil tam kam patrí. A je to návrat gargantuovských rozmerov, tradične plný menších či väčších klišé a obrovských náhod, ako sme u filmov "ničiteľa sveta" zvyknutí. John Cusack a Chiwetel Ejiofor ako hlavné postavy na dvoch frontách odohrali slušný štandard a aj vo veľmi bohatej nádielke vedľajších, menej či viac významných a známych (bol som prekvapený koľko tvárí som už niekde videl), je čím sa kochať. Či už sa jedná o sympatického prezidenta Dannyho Glovera, či epizódnu úlohu Woodyho Harrelsona, poprípade nežné polovičky a dokonca aj decká niesu otravné, ako sa často stáva. Často spomínané mínus filmu v podobe prílišnej dĺžky som odstránil tým, že som film pozrel na dvakrát a teda som s výslednom pomerne spokojný. Moje hodnotenie je niekde medzi tromi a štyrmi hviezdami a keďže sa mi zdá byť momentálnych 64% príliš kritických, prikloním sa skôr k tým štyrom, no len tak tak Rolko..

Spartakus (2010) (seriál)

Tak toto bola pochúťka.