Sex Drive (2008)

Tak primitívne, neoriginálne a zároveň úprimné a šialene zábavné. Videl som uncut verziu a napriek počiatočnému varovaniu samotnými tvorcami, že je to blbá blbá verzia len pre fanatických fanúšikov (tento film má takých asi ťažko) a radšej sa mám pozrieť na normálnu verziu, som si ju pozrel. Lenže práve ono očividné pridanie nahých slečien s umelým poprsím "na silu" do záberu, malo neotrelý parodický charakter na iné komédie, horory a teenagerské filmy všeobecne, ktoré lákajú na pridaný obsah a nakoniec sú tam maximálne dve/tri nepodstatné scény plus jeden cecok navyše a tým to hasne. A James Marsden ako nástupca Stiflera je fucking awesome :D (len to "prekvapivé/šokujúce" rozuzlenie na záver týkajúce sa neho, si mohli tvorcovia odpustiť). Štyri hviezdičky sú ale aj tak trocha zavádzajúce, keďže u tohto filmu veľmi záleží aj v akej nálade sa naň pozeráte..

Číslo 9 (2009)

Tri elementy sa spojili, ich výtvor je mimoriadne zaujímavý a na animované pomery dosť temný. Prvý element je celá obrazová stránka, kde mal očividne veľké slovo prvý z producentov Tim Burton. Osobne príliš veľký fanúšik jeho štýlu nie som, bolo to fajn kedysi, no pomaly sa toho začínam prejedať. Avšak tentoraz obohatený druhým elementom v podaní producenta druhého Timura Bekmambetova, koho vplyv je vidieť v neskutočne efektných akčných scénach ako má zvykom. Až tretím elementom je debutujúci režisér Shane Acker so svojím pôvodným príbehom, ktorý prvý krát zobrazil v rovnomennom kraťase 9 (možno vidieť na youtube) a celé toto filmové spracovanie je len roztiahnutie a doplnenie pôvodného príbehu. Ten si však vystačil bez slov, spravený bol za pár dolárov a mal svoje neopísateľné vnútorné kúzlo. Nieže, by ho táto verzia nemala, len je to to isté, mierne degradované roztiahnutím. Kulisy na to, že sú robené počítačom vyzerajú veľmi chudobne, trocha kixov sa nachádza aj v logike príbehu a hlavne obrazová stránka (tým nemyslím postavičky a príšery - tie sú super, no pozadia a čudný odtieň vetra, či výbuchov) je slabinou číslo 1. Kto hľadá čerstvý vietor medzi animovanou tvorbou tu ho isto nájde, pretože niečo podobné si nepamätám.

Bludiště (1997) (pořad)

Slovami jedného zo súťažiacich:"Dělá se mi z toho špatně."

Hanebný pancharti (2009)

No ja vám neviem, po prvom zhliadnutí mám rozpačité dojmy. Tarantino je môj veľký obľúbenec a toto je typická "tarantinovka", avšak ja som sa dosť často nudil, či lepšie povedané čudoval, čože sa to vlastne na tom plátne deje a aj skrz štedrú dĺžku filmu mám pocit nedotiahnutosti a nesúrodosti. Obsadenie už je druhá vec, ktorá naopak mimoriadne milo prekvapila. Počiatkom trocha nevyužitého Pitta, médiami ospevovaného Waltza, skrz dvojicu dobre známych seriálových hercov (kanclový B. J. Novak, páníček komisára Rexa Gedeon Burkhard), po pomste prahnúcej Mélanie Laurent, epizódnym výstupom na začiatku snímku Denisa Menocheta, končiac psychopatickým Eli Rothom, ide o fantastickú plejádu hercov (väčšinou) nepríliš známych tvárí a nimi stvárnených postavičiek, ktorým vdýchli život. Kvôli nim možno dám Basterdom druhú šancu, dovtedy však len vlažné tri. ..... Po dva a pol roku "vlažné tri" strieda žhavých päť! Výborná Tarantinovka, ako som to vtedy pozeral?

Zápisník jedné lásky (2004)

Jedna z najlepších čistokrvných romantik aké som mal možnosť zhliadnuť. Príbeh je aspoň trocha originálny (narozdiel od obdobných), herci sú vybraní excelentne a dej je veľmi pútavý (pustil som si ho ako niečo pri čom sa mi dobre zaspí a nakoniec som išiel spať až o tretej ráno). Takže dík Karle za tip ;)

Moon (2009)

Ojedinelé béčko, ktoré dokáže zapôsobiť aj na malom priestore. Nechcem zbytočne prezrádzať viac, podľa mňa je prínosnejšie ísť na film s minimom informácií.

Dokonalý únik (2009)

Béčko hrajúce na "prekvapivú" záverečnú pointu, ktorú som odhadol niekde v prvej tretine filmu. Mila je škaredá a protivná, Olyphant nevyužitý sympaťák a ostatní, skrz ich menej či viac podstatné úlohy, mi vyprchali z hlavy takmer ihneď po skončení.

Piráti na vlnách (2009)

Láska nebeská sa síce neopakuje, no vznikla veľmi príjemná, hoci trocha roztržitá komédia spracúvajúca zaujímavú tému. Philip Seymour Hoffman dokazuje, že dokáže presvedčivo zahrať ozaj úplne všetko a spolu s ostatnými tvoria, podobne ako v debute, veľmi kvalitný hviezdny herecký tým. Čo je hlavné, dokázal Curtis do filmu vložiť podobnú pohodu, ktorá priam žiarila z predošlého snímku a za to ho veľmi obdivujem.

Cleveland show (2009) (seriál)

Zatiaľ skôr slabý odvar..

Antikrist (2009)

Nemám slov, čo však myslím doslova. Totiž neviem čo by som k filmu povedal. Jeho hlbší význam mi uniká, hocijaké náboženské podobenstvá ako "neveriacemu" tiež a ostáva mi len silný dojem z filmu.