Ztraceno v překladu (2003)

Veľmi príjemný a citlivý príbeh dvoch ľudí, ktorím sa v prostredí japonského veľkomesta prehlbuje ich osamelosť, ako aj nedostatky a problémy v osobnom živote, až kým sa konečne nestretnú.. Spolu prežívajú v obrovsky rozdielnom prostredí a mentalite japonského národa, ktoré je pre nezasväteného cudzinca priam šokujúce.. (hlavne tie televízne talk show :D). Nieje to však príbeh o láske ako takej, skôr o priateľstve dvoch spriaznených duší. Režisérke postačili pre vyjadrenie citov a pointy filmu krásne obrazy a tiche momenty, ktoré sú ešte lepšie vďaka excelentnému obsadeniu hlavných rolí - ozaj 100% Bill Murray a Scarlett Johansson.

Zkrocená hora (2005)

Tento úžasný, krásne natočený dojemný film s celkom, keď vypustím chúlostivé téma, obyčajným romantickým príbehom, bravúrnymi výkonmi (nielen) ústrednej dvojice a Anga Leeho na režisérskej stoličke, vo mne zanechal silný dlhotrvajúci zážitok a aj trocha zmenil môj pohľad na homosexuálnu tematiku.

Casino Royale (2006)

Pred pozretím prvej bondovky s Danielom Caigom som bol skorej skeptický. Som fanúšikom pôvodných filmov so Seanom Connerym a aj Piercom Brosnanom, no a Craiga som mal zafixovaného ako toho vychudnutého slizkého ulízaného mafiána z Road to Perdition, ale po zhliadnutí musím konštatovať, že je to BOMBA! Hneď úvodná scéna z Prahy mňa vtiahla do deja a po následnej adrenalínovej naháňačke som bol pripútaný do kresla a už sa len kochal. Nová Bondova tvár sa viac než osvedčila. Vytknúť sa dá tomuto filmu snáď len mierna absencia tej klasickej bondovskej atmosféry, no vynahradzuje si ju svojím brilantných syrovým poňatím začínajúceho agenta 007, ktorý si bezchybné počínanie ešte len osvojí a to mu svedčí možno aj viac.

Klub rváčů (1999)

Film, ktorý by som si po pozretí najradšej pustil znova a znova a znova..