Veřejní nepřátelé (2009)

Škoda trocha mdlého podania príbehu a hlavne otrasnej, lacne, ba priam až televízne vyzerajúcej digitálnej kamery. K dobovým filmom sa proste nehodí a tomuto filmu, hoci mal veľmi silné momenty, dosť ublížila. Johny Depp si odohral svoje (opäť kvalitne), Christian Bale tiež (opäť mi bol absolútne nesympatický) a z ostatných menších hereckých kolegov by som vyzdvihol Ribisiho (ako inak než vo vedľajšej úlohe) a najmä budúcu hviezdu z Avatara (;D) Stephena Langa. Ako osoba je veľmi charizmatický, čo dokázal zužitkovať aj na takto malom priestore. Dúfam, že nabudúce sa na celý digitál Mann vykašle, alebo sa s ním konečne naučí robiť tak, aby výsledok nevyzeral ako televízna tvorba Českej televízie, ako to vystihli v jednom článku na Moviezone.

Hra (1997)

Hra, ktorej priebeh odhadnem hneď na začiatku ma nebaví. Celé patálie hlavnej postavy mi prišli prehnané a nepríliš inteligentné. Toto bol posledný z Fincherových filmov ktorý mi dlho unikal a od môjho obľúbenca som čakal oveľa viac, možno až príliš. Douglas bol super, film vyložene nenudil, no po skončení som mal dojem, akoby mi nič nedal.

Dogville (2003)

Ukážka ľudskosti možno v pravom slova zmysle, ktorá nieje nijako pekná a už vôbec nie potešujúca. Nevedel som o filme takmer nič - o jeho dá sa povedať divadelnej forme, ktorá ma spočiatku dosť prekvapila (stále som čakal, kedy ten "netradičný úvod" skončí a film sa prenesie do tradičných kulís :D), alebo o čom vlastne má film byť. Čo zo začiatku trocha rušilo, no v konečnom dôsledku pomohlo viac sa sústrediť na výpoveď tohto diela. Lars von Trier odviedol veľmi dobrú prácu, dokázal dať divákovi pádny dôvod na rozmýšľanie ešte dlho po záverečných titulkách a ak bude príležitosť s jeho dielami sa určite zoznámim viac. Mimochodom videl som režisérsky zostrih a aj skrz dlhú stopáž som nemal pocit, že by bola nejaká scéna naviac a dĺžka prepálená.

Rozsudek smrti (2007)

Škoda, že všetky tie nadmieru efektné dynamické scény, vynikajúca štylizácia a kamera, sú zabalené do príbehu často tak hlúpučkého a prvoplánového. Luxusne zabalené hovno bude stále hovno, rovnako ako v exkrementoch ponorený drahokam človek často ani nezahliadne. Čo je rozporuplné, rovnako ako môj dojem z filmu. No s najväčšou pravdepodobnosťou som tento film nevidel naposledy, na to bola akcia príliš živelná a Kevin Bacon nekompromisný.

10 000 př. n. l. (2008)

Poväčšine som sa smial a zároveň krútil hlavou. Toto sa totiž strašne nepodarilo. Nerád ľudí škatuľkujem, no bude lepšie keď Emmerich ostane pri tom čo mu ide a aj naďalej bude vo svojich filmoch demolovať náš dnešný svet. Dialógy sa nedali počúvať, očividne vykráda ostatné filmy (Jurský park, Pána prsteňov) a (nielen) historicky absurdné momenty ani nebudem rozvádzať. Tak doslova blbý film sa len tak nevidí, veď on paroduje sám seba.

Znuděný k smrti (2009) (seriál)

Po prvej sérii môžem povedať, že ide o (zatiaľ) jeden zo slabších seriálov HBO produkcie. Trojka Jason Schwartzman, Ted Danson a Zach Galifianakis je super, no seriál ako taký dosť prešľapuje a na prvý pohľad sa nič nedeje. Avšak, že by "nudil k smrti" sa nedá povedať. Chcelo by to viac noir atmosféry a o niečo viac (a zaujímavejších) zvratov.

Černej Dynamit (2009)

Asi najlepšia pocta a paródia zároveň akú som za posledné roky videl. Bavil som sa kráľovsky, Michael Jai White sa pre túto úlohu snáď narodil a veľká škoda, že mi Black Dynamite unikol v Karlových Varech. Zopár scén síce už bolo trocha prepálených, no drive ktorý má film počas celej stopáže je úžasný.

Zombieland (2009)

Prvý ozaj dobrý zombie film od Snyderovho Dawn of the Dead. Potenciálu a príležitostí byť ešte lepší bolo veľa, no ja som vďačný aj za toto. Kombinácia panic, sexbomba, drsňák a dievčatko dopadla nadmieru dobre, pričom hlavne Woody Harrelson exceloval na plnej čiare. Pokračovanie vítané.

V (2009) (seriál)

Hodnotenie pilotu.