Noční let (2005)

Pokial nevystupil z lietadla, tak slo o slusny B thriller, no potom sa film zmenil na frasku. Ked sa dostali do domu, tak nesmrtelnost hlavneho zaporaka prepominala "Vreskot", zatial co nahanacko po dome "Sam doma"!

Živí mrtví (2010) (seriál)

No nebolo to zle. Rozhodne tomu nechybalo napatie a mozem iba pogratulovat autorom, ze sa im podarilo urobit mini-seriu na temu "zombie" a pritom neurobit z toho trapnost. Sceny a efekty su na vysokej urovni o akych mnoho serialov moze iba snivat a zaroven, co sa tyka pribehu, tak mi to pripomina serialy typu "Battlestar Galactica" a ine v tom, ze sa ide hlbsie do psychiky a mentality postav a rozobera sa vplyv situacie (v tomto pripade zombie armagedon) na postavy, ludi a v neposlednej rade na ludstvo samotne. Zostava mi len dodat, ze sa tesim na druhu seriu, ktora by mala vyjst na jesen, no zaroven dufam, ze serial zostane mini-serialom a v cas sa ukonci, tak aby ho to neposkodilo. The Walking Dead by iba uskodilo keby z toho vznikla nekonecnost typu "Heroes", "Prison Break" a podobne. ;) UPDATE: 2. séria = 80% ...stále to má spád. ;) UPDATE: 3. séria = dvíham na 90%. :)

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Na začiatku som mal pocit, že rozhodne stoji za to pozerať tento seriál a čakať čo sa bude diať ďalej, no na druhú stranu som nebol presvedčený o jeho kultovosti, tak ako tomu bolo pri "Seirei No Moribito" alebo "12 Kingdoms", no po nejakom čase som spozoroval, že nedokážem prestať sledovať epizódu za epizódou. V mojich očiach je FMA dosť nekompromisný, na nič sa nehrajúci seriál, ktorý má oveľa viac za úlohu vypovedať svoju pointu skrz humor ako skrz dojímavé scény. A to je v tomto prípade dobré. Niesom schopný nájsť mínus tohto seriálu a už sa len teším o čom je film a "FMA Brotherhood". ;)

Barton Fink (1991)

Urcite stoji za pozretie. Ja som pri pozerani ani nevedel do coho ide, lebo som netusil kto mal na starost reziu a tak prva polka filmu bola mala etapa zivota scenaristu, pricom som zacal uvazovat, ze asi pojde o zivotopisny pribeh nejakeho slavneho Hollywoodskeho scenaristu. O to viac ma polozila scena v druhej polovici filmu, ked sa dej celkom zvratil, no a na koni mi uz vsetko bolo jasne ked som v ttulkoch cital Joel a Ethan Coen.

Fish Tank (2009)

Velmi silny film, ktory svojou autentickostou vyraza dych a nuti k zamyslaniu sa nad situaciou nielen mladej hrdinky, ale aj celkovou situaciou spolocnosti. No a mimochodom mlada (ne)herecka Katie Jarvis si za stvarnenie Mii nielenze zasluzi 1000 ponuk na dalsie filmy, ale za toto by som ju minimalne nominoval na Oscara.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Pre mna dost slaba cast. Akoby sa tvorcovia chceli otvorit nasilu vacsiemu poctu divakov. Najlepsim prikladom je navsteva a nasledny utek z nemocnice. Akoby vystrihnute z komedie s Leslie Nielsenom, no v Star Treku to vyznieva dost hlupo.

Muž ve stínu (2010)

Niet ani co vytknut. Herci boli dobre vybrani do svojich postav a podali velmi dobre vykony. Hlavne Ewan McGregor. Film je natoceny v zaujimavej atmosfere a hudba tu atmosferu iba zvyraznuje.

Miluj mě, prosím (2004)

Dobry thriller so zaujmavou psycho-zapletkou pri ktorom sa pristihnete ako dvom hlavnym hrdinom strasne drzite palce, aby to nakoniec cele dobre dopadlo.