Ghost in the Shell (1995)

No tak svoje prve anime mam za sebou a musim povedat, ze sa mi to pacilo na tolko, aby som pokracoval v dalsom prieskume tohto zanru. Velmi ma oslovila sci-fi tematika a myslienka a taktiez animacia. Viac menej nemam tomu co vytknut, no 5 hviezdiciek nemozem dat lebo mi to asi neutkvie tak v pamati aby som dal 5. Spokojnost!

Určitě, možná (2008)

Nemam vobec nic proti romantickym komediam alebo romantickym filmom....ak stoja za to! Nemozem si pomoct, ale tento bol zbytocny, ze az.....dej sa natahoval ako guma v gatiach a k ziadnym prelomovym, srdcervucim, ci vtipnym chvilkam nedoslo....jedine co potesilo bola dcerka hlavneho hrdinu, zvysok filmu totalna nuda...!?!

ABBAmánie (1977)

Dost slaby dokument....!?

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Akoze hroza!!!! Dve hviezdicky su za Victora (Sabertooth) a za to, ze je to skratka Wolverine. Som fanusikom serie, avsak tento film je velka katastrofa....totalne zabity potencial! "Gratulujem" reziserovi!

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Nie tak skvele ako 5, ale posobive.....a dufam, ze v 7icke kvalita stupne, lebo musim povedat dost ma sklamala informacia rozdelenia sedmicky na 2 casti!?? No ale k 6tke! Neuveritelne 2,5hodiny mi v kine ubehli ako voda a ani chvilku som sa nenudil. Tak ako v patke bol uzasny vykon Imeldy Staunton (Umbridgeova), tak v sestke kraluje Jim Broadbent (Horace Slughorn)!!! Dej sa snazi drzat kniznej predlohy i ked nie vzdy sa mu to dari (co je v tomto pripade trosku na skodu). Vela scen bolo aj vtipnych, vela mrazivych a efekty boli naozaj natocene precizne a ako sa na HP patri je ich dost. Tu jenu hviezdicku som ubral naozaj iba z jedneho dovodu a tou je podivne odflaknuty zaverecny suboj, ktory sa nedrzi knihy a co je horsie je tam vlozeny akoby mimochodom. Reziser mu mal venovat urcite viac napatia a zauijmavosti a radsej vynechat scenu kde je napadnuty dom Weasleyovcov, kedze toto taktiez v knihe nebolo.

Michael Jackson: Pod rouškou (2009)

Celkom slusny dokument mapujuci vyvoj kariery MJ od zaciatkov v J5. Je to ciste ibe dokument, v ktorom nie je mozne vydiet ziadne klipy. Vpozadi sa prestrihavaju videa a fotky a do toho je pusteny komentar. Tiez je mozne vidiet niektore interview a dokument takisto nevynechava niektore skandaly a sudne procesy. Co je naozaj fajn, je ze dokument sa neopiera o bulvarne vymysli z Jacksonovho zivota, ale skor ich iba spomina ako vyplody zavistlivych ludi.

Nesmiřitelní (1992)

Velmi dobre natocena psychologicka drama/western! Ko iny ak nie prave Clint si moze dovolit zrezirovat a zahrat divoky zapad odhalujuci realitu a nie to cim nas krmili filmove staby. Nie, ze by westerny ukazujuce heroicky divoky zapad boli chybou....to urcite nie, avsak po tych stovkach filmov nazaskodi ukazat divakovi, nieco blizsie realite. A teda toto bolo velmi dobre odohrate.

Mistrův syn (1978)

Perfektny film. Cely uspech stoji na dvoch veciach. Jackiem Chanovi a groteskou, ktoru predvadza v takmer kazdej scene a na bojivych sobojoch, ktore lahodia oku a su okorenene humorom. Urcite jeden z najlepsich Jackieho filmov je o to viac ceneny, ze je to jeden z prvych kde ukazuje svoj styl hrania, ktorym sa stal celosvetovo oblubenym! No a urcite treba pochvalit aj starca, ktory vo filme vyucuje Jackieho "dunken style".

Atentát (1964)

Velmi slusne natocena rekonstrukcia atentatu na Haydricha. Vobec som sa nenudil!

Dějiny násilí (2005)

Nebolo to zle, ale chybal tam nejaky zvrat alebo hocico, co by dej nejako ozivilo!? Prilis priamociare a jednoduche po tom ako sme sa dozvedeli pravdu o Tomovi/Joeym. Neviem si predstavit dovod preco by som si to mal niekedy znovu pozriet.