Bojovníci ze Šaolinu (1978)

Takych 60%-70%....pribeh bol jednoduchy a prehladny, subojov je v tomto filme viac ako dost a vacsina aj zauijmava no a Jackie hra, tak ze si hned ziska vase sympatie! Avsak celokovo filmu chyba este nieco, no neviem to pomenovat. Suhlasim s otíkom, ze na svoju dobu to je skor primerny kung-fu film.

Srdce draka (1985)

Sammo Hung Kam-Bo a hercke podanie jeho postavy je najlepsie na celom filme a jedine na com sa tiez da zasmiat alebo skor pousmiat! Zato jeho praca za reziserskou stolickou je ako ked student rezie ide natocit rocnikovu pracu. Film je z velkej casti dramou avsak nie moc dobrou. Jackie dokaze hrat dramu, no tento film sa mu vobec nehodi! Akcie je velmi malo a ta ktora je, je riesena hlavne pistolami, no a Jackieho kreativne bitky tu uplne chybaju!!! No a vobec som nepochopil koniec preco Jackie isiel do vazania (???), asi aby mohli natocit tu finalnu sekvenciu dojemnych zaberov ako sa o Samma staraju jeho kamarati (ta bola celkom dojemna). Takze 2/5.

Bojovníci WUSHU (2008)

Podla mojho nazoru unikatny film kedze je to mozno jediny cinsky film co poznam, ktory sa odohrava v prostredi sportoveho wushu v sucastnosti!!! Taktiez treba poznamenat ze film je toceny pre deti a nast-rocnych comu zodpoveda aj dej a mnozstvo ponauceni a myslienok vo filme, ktore Wushu dava. Akcie su perfektne prevedene a bojove sceny nemaju podla mna chybu tak ako ani ukazky sportoveho wushu. Jedine co mi trocha vadilo bola zvlastna praca kamery a hudby. Ocividne smerovane pre cinse publikum. Ak by vznikalo viac filmov z prostredia sportoveho wushu, urcite by to nebolo na skodu a urcite posunulo kvalitu vyssie!!!

Narozen 4. července (1989)

Film, ktory je nesmierne presne natoceny tak ako to vie iba Oliver Stone. V podstate na nom niet chyby akurat to, ze pre jeho krutu pravdu mi staci ho vidiet iba raz. No a tiez treba vyzdvyhnut vykon Toma Cruise!

Proboha! (2008)

Velmi efektne natoceny dokument. Bill Maher presne vie ako zaujat, avsak! Cele je to vlastne natocene iba z jedneho uhlu. Tvorcovia stavuju na nevedomost divaka ohladom nabozenstiev no a ludia ucinkujuci v dokumente su ako ked sa vyberaju ucinkujuci v „Aj mudry schyby...“ (cest dvom vynimkam)! Pobavil som sa na niektorych ludoch a je az zarazajuce ako sa taki ludia dostanu do vysokych funkcii (hlavne v USA). Verim, ze to zaujalo vela ludi s chabymi vedomostami a vyhranenym nazorom voci viere.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Prvy serial, ktory ma aku taku sancu konkurovat "Priatelom". Uvidime ako to pojde dalej. ;)

Komparz (2005) (seriál)

Ricky Gervais si ziskal moju pozornost v serialy "The Office" a musim povedat, ze v "Extras" ju len a len zvisil! Serial je perfektny, zabavny (stale tym anglickym sposobom) no zaroven ma v sebe kus dramy, tak ak to vie len Gervais napisat (spolu s Merchantom). No a myslienka pozvat do kazdej casti nejaku celebritu sa perfektne vydarila! Zasmial som sa a zaroven som bol velmi zvedavy ako bude napredeovat zivot postav. V poslednej casti "Christmas special" bolo toho humoru uz o cosi menej a cakali sme len ako to konecne skonci, avsak celkovo je serial brilantny! Drzim palce Gervaisovi, aby vsetko do coho s pusti bolo skvele, originalne a vcas to skoncilo sko toteraz. Nechpte ma zle, ale Ricky naozaj vie kedy treba skocit aby serialu zostal nadych dokonalosti!

96 hodin (2008)

Jeden z najlepsich akcnych filmov dnesnej doby aky som videl!!! Liam Neeson je naozaj skvely a clovek mu to zere aj s navijakom. Od prvej po poslednu minutu som bol plne priputany deju a obrazovke a napetie vo mne len tak vrelo. Skvele natocene!

Iron Maiden: Flight 666 (2009)

Uzasne jedinecne zachytenie metalovych gigantov Iron Maiden na vynimocnom turne. Bol som na to v kine zazil jedinecny zvukovy a obrazovy zazitok. Dokument urcite potesi aj nefanusikov kapely ci zanru, lebo hlavne zachytava kapelu medzi jednotlivymi koncertami. Odporucam!!!

Superman: Soudný den (2007)

Paradna animacia a skvely pribeh. Na mile lepsie ako niktore filmove spracovania Supermana! Tu by sa mal inspirovat Hollywood...