Ed Wood (1994)

Dokonalý kasting, čo viac dodať?

Lid versus Larry Flynt (1996)

Ejha, Forman rúbe do živého. Aj keď je jasné, že tu vidíme americkú pozlátku a realita bola asi o čosi temnejšia, aj pri tomto pekne zamrazí. Chválení Woody Harrelson aj Edward Norton sú síce uveriteľní, ale mám pocit, že až prehnane „ulízaní“ a držia sa v norme. Naopak Courteney Love to zahrala neskutočne, až som sa obávala, že niektoré scény ani veľmi hrať nemusela. A Tříska potešil a zahrial pri srdci úplne najviac. Celkovo, obraz americkej spoločnosti ako vyšitý a ja budem mať asi problém vypustiť tento film dosť dlho z hlavy.

Město Zero (1989)

Leonid Filatov, s jeho smutnými očami, či skôr pohľadom vystrašenej srnky, je ideálna voľba pre chlapíka, ktorý je maximálne dezorientovaný tým, čo sa okolo neho deje. Síce som mala pocit, akoby postupom času film strácal dych, ale celkovo je to asi veľmi verné spracovanie pocitov tej doby. Jednoznačne film, ktorý mi utkvie v pamäti.

Kličko (2011)

Toto je presne ten typ filmu, ktorý mi sedí - dozviem sa niečo o športe, ale aj o samtných športovcoch ako ľuďoch. Bratia Klitschkovci sú naozaj unikátni, pretože obaja sa stali majstrami vo svojej kategórii. Ešte včera som o nich nevedela dokopy nič a hľadela na nich ako na dvojmetrové nesympatické gorily, ktoré svojim úderom zanechavajú súperovi "pamiatku" do budúcnosti:) Dnes je to inak. Človek by akosi automaticky očakával, že boxer ďalej ako za ohradou ringu bojovať nebude. Ale oni sú majstri sveta, ktorí sa dostali z ťažkých podmienok, navyše sú vzdelaní, rozhľadení, vedia vystupovať a bojujú za demokraciu vo svojej rodnej vlasti. A v ringu nikdy nenastúpia proti sebe. To nie je málo. Je to veľmi chytľavo natočené a Klitschkovci majú aj prostredníctvom tohto dokumentu najlepšiu reklamu. A myslím, že si ju zaslúžia. Box ako šport (z rozumných dôvodov) neobľubujem, ale musím uznať, že títo chlapi sú makači a pre šport ako taký je len a len dobre, že sa stali šampiónmi.

Bílý dům skrze objektiv (2010) (TV film)

Jedinečné už len z toho dôvodu, že bežný smrteľník sa asi nikdy nedostane tak "blízko" k prezidentovi USA. Navyše ma veľmi bavilo sledovať samotného Obamu v práci aj v súkromí a hádať, či náhodou nebude mať v ďalšom zábere namiesto obleku a kravaty tričko a džínsy. Ale hádajte, nie nebude:)

Beznadějný trouba (2011)

Spolu s 50/50 mi tento filmík prišiel ako také svetielko medzi ostatnými komédiami:) Po jeho dopozeraní som mala veľmi dobré pocity a preto mi to nedá a dávam plné hodnotenie. Minimálne za humor, ktorý je inteligentný a netlačí na pílu, čo mi fakt veľmi sedí a nekrútim hlavou nad nezmyslami. Nenudila som sa ani minútu, nenašla som v ňom vyslovene slabé momenty a najmä je to film, ktorý pobaví, zahreje pri srdci a aj nás donúti čo-to popremýšľať o živote a o tom, akým smerom sa ľudstvo uberá.

Lazebník sibiřský (1998)

Úžasná výprava s dôrazom na detail, čarovná príroda nekonečného Ruska a usmiata sympatická hlavná predstaviteľka. Musím sa priznať, že som nečakala taký hollywoodsky a komediálny tón filmu, ale aspoň sme mali možnosť vidieť opäť čosi iné, nie len "klasickú" drámu. K tej sa film schyľuje (ale naozaj len vlažne) ku koncu filmu. Určite podarený filmársky kúsok, ku ktorému sa niekedy rada vrátim.

Na hraně lásky (2008)

Film som si pustila s tým, že o ňom nič neviem a nečakám nič dobré - nechala som sa totiž ovplyvniť hodnotením iných užívateľov a pristihla som sa, ako prvú pol hodinu iba hľadám chyby, namiesto toho, aby som sa zamerala na to, čo sa mi páči. Napokon som rada, že som sa do neho pustila a vydržala. Viem, že film nie je ani zďaleka na najvyššej úrovni (najviac mi vadila miestami dosť otravná kamera a naozaj dosť čudný a pre mňa nepochopiteľný záver), ale keď som sa zamerala na dobové Anglicko, peknú hudbu, kostýmy a najmä zápletku medzi Keirou a Cillianom, tak to vyšlo. Postupne som už iba čakala čo sa bude s nimi a medzi nimi diať v nasledujúcej scéne. Takže, ak máte chuť na nenáročný vojnový film a máte radi pekné tváričky (Knightley, Miller, Murphy), tak sa nemusíte ničoho obávať a pokojne sa do filmu pustite:)

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Napokon som sa rozhodla, že zmením hodnotenie a dám filmu preda len 5*. Zaslúži si to. Noomi Rapace bola čoby Lisbeth Salander v mojich očiach neprekonateľná, ale stala sa zvláštna vec a ja teraz neviem, či sa mi viac nepáči Rooney Mara:) Každopádne, americké spracovanie výslednému efektu neuškodilo a už iba tie úvodné titulky... nie som jediná, čo to spomína, ale nedá mi to - páni, to bolo niečo!