• Pohádka

Nezbedný bakalář (1946)

Opet herecke vykony Z.Stepanka,J.Marvana a dalsich z doby kdy film mel jeste srdce.Myslim ze zrovna tento film patri mezi Stepankovi nej.Taktez se zde zacinaji obevovat pozdejsi herecke talenty v detskych roli jako treba pan Vinklar, ktery me pozdeji zaujal v roli dr.Cvacha.Pribeh odehravajici se v prvni polovine 16 sto. kdy skola byla pro mensi mesta jen pritezi presne zachycuje rozdil mezi dobou ve ktere se film natacil a dobou davno minulou.Jasne 100%.

Bohouš (1968) (TV film)

Prekonat ve zradle Bernardyna to je velmi tezky orisek, ale pro V.Mensika zadny problem.Mikrokomedie na kterou se vzdy rad podivam.Zkratka Sovak, Mensik vysledek pet hvezdicek.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminator je alespon pro me stejna sci-fi magorina jako kuprikladu Predator ci jim podobne bludy from usa.Uz jen to ze v prvnim dile je bozsky Arnorld velmi zlej a ve druhem naopak dobrosrdecne napomaha zene a jejimu synkovi,kdyz v prvniím dile ji chtel znicit.Tak to asi mlivi za vse.Pravda je ze nactileti teto film meli a maji radi.Vim...muzete me rict,tak se na to nekoukej,ale tak sakra na co tu tv mam.

Katedrála o třech dějstvích (1994) (TV film)

Klenot ceskych dejin, ktery jako nema tvar pozorovala od nepameti vsechny udalosti ktere v prubehu staleti nastaly.Chram sv. Vita je pozoruhodna pamatka uz jen tim ze se stavel na tri etapy.Od knizete Vaclava az po Karla IV.Dokoncen vsak az ve 20 stoleti.Z.Mahler to v tomto projektu vystihl zcela ojedinele a noblesne.Jen si poslechnete jeho hlas, ktery jsem osobne posloucha se zatajenym dechem.Doufam ze nechutne tahanice o tento monument konecne skonci.Pripada me to jako neucta.Staleti chram majitele nepotreboval, platila ho kralovska pokladna cirkev v ni jen konala mse svate stejne jako svecka moc korunovace, tak proc ted nejednou takove zpory.Nevim, ale Karel IV i knize Vaclav se musi obracet v hrobe.

Statečné srdce (1995)

Historicky velko-film ktery se opravdu poved.Mel Gibson nejvetsi herecky vykon,alespon pro me.

Krvavý sport (1988) odpad!

Nemohu si pomoc, ale odpad je slabe slovo.Herecke vykony Van Damma jsou tupe a prazdne.Pravda bojove umeni neni zrovna muj salek kavy takze se tem kdo mu rozumeji omlouvam.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Tento serial ve me vzbuzuje vzpominku na detstvi a tot.skolstvi.Nerikam ze je spatny, ale rad na tu dobu nevzpominam.Podobneho ucitele jako byl Karfik jsme meli taktez, idealista kazdym coulem.Tri hvezdicky davam hlavne pro J.Sovaka ktery snad zahral vsechny sve role dokonale.

Světáci (1969)

Zdenek Podskalsky k nataceni teto komedie si vybral ty nejvetsi herecke esa v te dobe,a vysledek stal za to.Ale jeho umeni je zname,treba silvestrovske vecery byt v dobe hluboke totality nezapomenutelna hricka humoru.Pro me nej.scenka Mensik Bohdalova...co je Bozencin Jarousek...tygr.Take hudebni doprovod tehdy velkych kumstyru je nezapomenutelny.Ja davam 100%.

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál) odpad!

Neskutecna saskarna made in nova.Uz jen jeji upoutavka po televiznich novinach me desi a dostava me do stavu tezke deprese.Abych mohl toto veledilko ohodnotit chte nechte jsem se musel na par dilku kouknout.Co nepochopim ze zde hraji i takove herecky jako J.Bohdalova a J.Jiraskova,chapu ze i oni misi byt z neceho zivi.ale Jirinky zrovna toto.Nejhorsi je ze kdyz prepnete na jiny tel.kanal jako napriklad rodinna tv.prima tak si moc nepolepsite.Zbyde vam vsak Ceska Televize,ale i ta mozna ze strachu o kolac sledovatelnosti neni o nic lepsi.Kdy konecne skonci tyto zhovadilosti to asi nevim,ale jeste ze mame levne knizky.cz..