Doktor Thorne (2016) (seriál)

Decentní zpracování románové předlohy, která u nás knižně nevyšla. Knihy pana Trollopea musely být ve své době velmi čtivé, pokud stejně jako tahleta zachycovaly barvitý život viktoriánské společnosti 19. století a dávaly čtenářům naději, že dobro a láska nakonec zvítězí. Jedná se o další verzi věčného příběhu, jak chudá dívka ke štěstí přišla (doporučovala bych v záhlaví opravit žánr krimi na romanci). Nafilmovat toto historické období Britové skvěle umí. Velkolepá venkovská sídla, dobové kostýmy, úctyhodné mravy. Herecký koncert, ve kterém první a druhé housle hrají Ian McShane a Tom Hollander.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Silně emotivní setkání režisérů a herců hlavních rolí z celé ságy. S potěšením zhlédnou všichni čtenáři i filmoví diváci. Působí mile a nenuceně. S dojemnou vzpomínkou na všechny aktéry, kteří už nejsou mezi námi a se stejně dojemným závěrem.

Večeře pro jednoho (1963) (TV film)

Televizní bonbónek, který jsem neznala. Skvělá tečka za probdělým silvestrovským večerem. Smála jsem se hlasitě a od srdce.

Egypt z výšky (2019)

Souhlasím s Autogramem. Oproti jiným dokumentům, které se soustřeďují pouze na slavnou historii a památky starověku, tady se mi dostalo informací dosud neznámých, ze současnosti nebo nedávné historie. Vzdušné záběry z celého povodí Nilu, kde je zkoncentrovaný život této pouštní země, pro mě byly fascinující v dobrém i špatném slova smyslu.

Myši patří do nebe (2021)

Měla jsem asi větší očekávání. Film je určený především dětem, dospělého zaujme až tak v poslední třetině. Příběh má krásné poslání - jak přijímat jinakost a překonávat vlastní slabiny, v tomto případě strach a zlost. Co mě nepotěšilo, byla vizuální stránka myšky Šupito a potažmo všech myší. A vyloženě vadila přehnaná infantilnost jejího hlasu. Celé to bylo takové rádoby líbivé. A na hony vzdálené Fantastickému panu Lišákovi.

Jupiter vychází (2015)

Přes všechny fantazie a efekty je to blbost. Nebo možná právě proto.

Tři přání pro Popelku (2021)

Prosím, nesrovnávejte. Když se od toho oprostíte, zjistíte, že je to krásná zimní pohádka, ze které cítíte zemi původu. Obklopí vás majestátná příroda, dojmy umocní malebná hudba a osloví známý příběh v historických kulisách, ale v současném pojetí. Nejvíc mě potěšil obsah třetího žaludu.

Putování se sobíkem (2018)

Nádherný dokument o přírodě dalekého severu, oživený příběhem prvního roku sobíka Aila. Kromě jeho stáda se potkáme snad se všemi zvířecími obyvateli laponských lesů a hor. Zažijeme námluvy polární lišky nebo rosomáka, hranostajovu hru na schovávanou, orlí let při lovu lumíků a další autentické záběry drsného života v divočině, sněhu a mrazu.

Kouzlo Vánoc (2015) (TV film)

O smyslu scénáře netřeba přemýšlet. Ale je tam sníh, krásný zakletý chlap a doba Vánoc. Myslím, že by si to s hlavní hrdinkou leckterá z nás ráda vyměnila a ani by se u toho nechovala tak pitomě.

Všechny velké a malé bytosti - Série 2 (2021) (série)

Plné laskavosti, vzájemné podpory a jemného humoru navzdory každodenním strastem. Dobrý recept na zpříjemnění vánočních večerů.