Štace Miloně Čepelky (2021) (TV film)

Milý a oduševnělý člověk, citlivě zpracovaný dokument. Myslela jsem, že za ním stojí Jan Svěrák, ale vidím, že se zapojila už třetí generace z rodiny. Potěšení být při tom.

Ježek v mlze (1975)

Miloučká pohádka se snovým příběhem. Tak to vidím v dospělosti. Být dítětem, budu asi trpět traumaty.

Jack Lemmon, pravý profík (2020) (TV film)

Velice obsáhlý dokument o celoživotní kariéře tohoto herce. Pochopíme, že proslavené filmové role od Někdo to rád horké po Dej si pohov, kámoši jsou jenom špička ledovce.

McDonaldová a Dodds (2020) (seriál)

Nový britský krimi seriál těží z malebného prostředí lázeňského města Bathu a z nesourodé dvojice vyšetřovatelů - nadupané mladice McDonaldové a rozvážného Doddse před penzí. Po dosud odvysílaných dvou epizodách hodnotím jako povedené. K rozuzlení případu pokaždé přispěje Doddsova všímavost a dedukce. Takže logika nade vše, tak to mám ráda.

Kaštánek (2021) (seriál)

Hodně vykonstruovaný příběh, ale výborně napsaný i natočený. Autor knižní předlohy má na kontě scénář ke kultovnímu Zločinu. Kaštánek je jeho knižní prvotina, hodnocená na Databázi knih 86%. Nečetla jsem ji, tudíž jsem se nechala napínat až téměř do konce. Šest hodin uteklo jako voda.

Duna (2021)

Film je okouzlující především nádherným obrazovým ztvárněním pouštní planety. Je to síla. Zaujal mě i příběh, vyprávěný volným tempem, které mi vyhovovalo. Neznám předlohu, ale nebudu ji číst, počkám si na filmové dokončení.

Slavná alba: Tom Petty - Damn The Torpedoes (2010) (TV film)

Pustila jsem si tento díl, protože Tom Petty patřil a stále patří mezi moje TOP. Osobitý hlas a tvůrčí talent, který mu vydržel po desetiletí jeho kariéry. Dokument zachycuje vznik v pořadí třetího alba Heartbreakers, kterým v r. 1979 prorazili. Komentáře spíš pro lidi z branže popisují tvorbu aranžmá, sladění kytar, bicích a kláves. Laik žasne, aniž za mák rozumí. Co ale potvrzuji, je fakt, že tihle hoši byli nezaměnitelní a jejich "jižanský rock" umí srdce lámat. Tom skládal a nahrával jako Bůh, například Something Good Coming https://www.youtube.com/watch?v=rSvlJe1mwlw nebo Angel Dream https://www.youtube.com/watch?v=HSOKVghuiIg

Silvestr, který se nevysílal (1989) (pořad)

Třicet dva let je dlouhá doba, která prověří kvalitu. Tady to nezachraňovalo ani zvučné jméno režiséra. Občas se zablesklo něco k pousmání, třeba Dobešova Jarmila.

Fenomén 21 (2021) (pořad)

Milé překvapení na slovenské Dvojce. Zcela jistě lepší novinka, než novácké Na lovu.  Úkoly jsou logické hříčky, které se dají použít i pro zábavu na párty lidí s IQ 100 a víc. Soutěžící v zahajovacím kole byli určitě hodně nervózní, protože dělali školácké chyby. Martin Nikodým v roli moderátora uklidňuje a netlačí na pilu.