Legenda o sovích strážcích (2010)

To stlačení tří knih do hodiny a půl je hodně znatelné - děj je strašně zkratkovitý a člověk tak nemá šanci se pořádně seznámit s postavami, prostředím kolem nich a pár věcí zůstane trochu nevysvětlených. Snyder ale opět boduje vypiplanou audiovizuální stránkou, krásnou animací, strhující akcí a neskutečným feelingem přírodních scenérií, díky čemuž na některé nedostatky v příběhu jednoduše přestanete brát ohled. Mě Sovy bavily hodně a bezproblému dokážu strávit i to, že z nich Snyder neudělal čistě "dospělý" animák a místy bez obalu útočí na dětskou část publika infantilními vtípky. Těch jsou ale dnešní mainstreamové animáky bezvyjímky plné k prasknutí a tak jsou Soví strážci v subžánru přece jenom svěžím větrem, jelikož se nebojí přitlačit na dětskou psychiku a místy až trochu zaráží svou syrovostí. 75%

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Tak trochu vaření už dvakrát převařené vody, jelikož schéma všech dílů je hodně podobné. Kdo by to ale hračkám vyčítal, když je to pořád zábava na úrovni. Pobaví, dojme, vzruší a vrátí do mladých let... a je s podivem, že to napotřetí s navijákem sežerou i kritici. Příběh hraček má holt pořád své kouzlo... 75%

Rosemary má děťátko (1968)

Byl jsem až překvapený, jak nehorovou cestou se film ubírá. První půlka navodí skvělou atmosféru, ve druhé už jsem si jen užíval mistrně budovaný pocit nejistoty. Jsou to vše jen představy a paranoia hlavní hrdinky, nebo lidé z jejího okolí opravdu nejsou tím za co se vydávají? To jak Polanski nechává diváka tápat je jen dalším důkazem jeho režijní geniality. Bohužel, jak tady píše hodně lidí, závěr je hodně nepovedený. Takhle zůstává intenzivní filmový zážitek s dosti neuspokojivým koncem. 80%

Truchlivé dědictví (2004)

Tak mám pocit, že příslušné téma šlo uchopit i mnohem sofistikovaněji. Takhle to vypadá, že si je režisér vědom s jak choulostivým námětem pracuje, ale snaží se ještě více šokovat naprosto zbytečně detailně vykreslenými intimními scénami a brutalitou. Někdo bude namítat, že tohle je krutá realita... dobrá já jsem schopný tohle přijmout, ale v tomhle filmu už to opravdu balancuje na hranici nevkusu. V mnoha ohledech mi to připomínalo Almódovara, jehož filmy upřímně nesnáším. Možná by bylo vhodné varovat lidi, kteří se na to hodlají podívat kvůli Gordon-Levittovi. Po jeho rolích v 500 Days of Summer nebo Inception může být trochu šok vidět ho jako náctiletého homosexuálního prostituta, každou chvíli líbajícího jiné muže nebo ocucávajícího jejich prsty při orálním sexu. 40%

Duel Frost/Nixon (2008)

Řemeslně bez chyby, herci perfektní, ale od tématu jsem čekal, že mě dokáže vtáhnout mnohem víc. Čekal jsem více emocí, napětí a mrazení v zádech. Bohužel i závěrečné Nixonovo "obnažení" mě nechalo naprosto chladným.

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1972) (seriál)

Sakra, jak já jsem tohle zbožňoval! A ikdyž už si ze seriálu nic konkrétního kromě nafukovací rakety nedokážu vybavit, tohle prostě zůstane neodmyslitelnou součástí vzpomínky na mé dětství.

Jak vycvičit draka (2010)

Čím přesně je tento animák tak výjimečný pro mě zůstavá tajemstvím. Příběh předvídatelný, dle klasického stokrát viděného schématu, humoru maličko a jediné na co se trochu spoléhá (a soudě dle zdejších komentářů se to i vyplatilo) je miloučký kukuč Černé fúrie. Většina lidí při prvním chlapcově dotyku mezi nozdry krásně animovaného draka roztává, já se nemůžu zbavit nepříjemného pocitu déja vu.

Čtyři lvi (2010)

,,To je folklor. Na svatbě jsme stříleli bazukou po pštrosovi." Škoda, že jsem více než půlku viděl ne úplně správně naladěný, takže jsem to po hodince vypnul. Teď když jsem to po týdnu dojížděl, dost jsem se pobavil, takže filmu hodlám dát ještě jednu šanci. Některé hlášky nezapomenutelné.

A-Team: Poslední mise (2010)

Neskutečný nářez a u mě týmovka roku. Když jsem četl oslavné komentáře u The Expendables, jak Stallone nešetří sebeparodií a jaká je film akční jízda, trochu mě zaskočilo, jak pomálu tam nakonec té akce a sebeparodie ve skutečnosti bylo. V obou ohledech tlačí A-Team na pilu o dost víc. Ta kadence hlášek a akce je neuvěřitelná a celou dobu si člověk říká, že každou chvílí musí filmu dojít dech. To se nestane a A-Team si v nevídaném tempu dojede pro pět hvězd. Obsazení ústřední čtyřky skvělé, akce přepálená ale o to víc cool a už jen kvůli výbornému rýpnutí si do 3Dčka stojí za to film vidět.

Nádech (2010)

Závěr je silný a nečekaný. Bohužel to co se ze začátku tvářilo jako zajímavé drama, se v prostřední části zvrhlo v jakousi podivnou dobrodružnou exkurzi mexickým podsvětím plnou bizarních zvratů a situací, a film tak ve výsledku působí strašně nekompaktně a děravě. 6/10