Hard Boiled (1992)

Totální béčková slátanina.

Terminator Salvation (2009)

70%. Slušný akční film s terminárorským námětem, ale bohužel opět nenaplněný potenciál. Z mého pohledu si opět musím počkat (a asi se nedočkám) na film o terminátorech takový, jaký by se stal legendou a ukázal jejich svět v celé "kráse" - temný, postapokapolyptický, atmosférický, plný beznaděje, plný famózních scén a s tomu odpovídající stopáží. To co se povedlo ve Vetřelcích (2), tedy ukázka jejich vražedného potenciálu, se v Salvation nedočkáme. Chybí nějaká velkolepá bitva nebo aspoň výskyt více než jednoho pravého terminátora. Stejně tak chybí pár momentů, se kterých by člověka skutečně zamrazilo a dojali ho. Možná bych i řekl, že prostě chybí více lidských obětí a pocit beznaděje. Mluví se o něm, ale člověk ho necítí. Kdyby se autoři inspirovali těmi pár sekundovými záblesky v Terminátor 1, tak to mohl být film na 100%. Ale to by musela být snaha něco takového natočit a ne jen vytřískat peníze na lepším sci-fi akčním filmu. Prostě tomu chybí roky přípravy, promýšlení a hvězdný režisér s citem pro tuto sérii.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Ubohé. Půlka nudná z světa Futuramy a druhá půlka nepovedená parodie na Pána prstenů.

Tobruk (2008)

V podstate film o nicem co se tyce dejove stranky.

Gran Torino (2008)

Mírně nadprůměrný film. V první půlce poklidné tempo je ke konci vystřídáno zajímavým závěrem. Hlavní devizou je určitě hlavní postava, a to jak ta filmová tak skutečná.

Milionář z chatrče (2008)

Pěkný film, v druhé půlce zábavný a značně atmosférický. Nicméně díky první, místy až nudné polovině, se rozhodně jako dokonalý film označit nedá. Navíc mám pocit, že většina komentujících podlehla neskutečné reklamní bublině okolo tohoto díla.

Čistá práce (2008)

Celkem slušná krimi o bandě amatérských zlodějíčků a spoustě dalších aktérů v pozadí. Ničím zvlášť nepřekvapí a neohromí ale také neurazí.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Třetí pokračování klonu Indyho sice nedosahuje kvalit předchozích dílů, což se popravdě asi ani nečekalo, ale stále je slušnou akční jízdou. Stále dost vtipné a zábavné a přestože ostatní hodnotící snad z povinnosti tento film ztrhali, připadá mi stále nadprůměrný.

Romasanta: Hon na vlkodlaka (2004)

Přestože má tento film pár zajímavých momentů, celkově by atmosféra mohla být o hodně lepší a zejména soudržnost a náboj celého příběhu jej táhné dolů. Zábavnosti také moc nepobral.